Katolicka szkoła działa pomimo pandemii. „Mamy taką możliwość”

Zmiany w podręcznikach do historii i WOS-u

Nie od dziś wiadomo, że w naszym państwie są równi i równiejsi. Najnowszym przykładem na to jest działalność Katolickiej Szkoły Podstawowej w Tarnowie. Placówka oświatowa działa w najlepsze i to nawet pomimo trwania pandemii.

 

Dyrektorka KSP twierdzi, że stacjonarne lekcje są prowadzone zgodnie z prawem. „Jeden z paragrafów mówi, że w przypadku jeśli rodzic nie jest w stanie zapewnić zdalnego nauczania, to dyrektor ma obowiązek zorganizować takie nauczanie zdalne w ramach szkoły albo stacjonarne na terenie szkoły” – powiedziała w rozmowie z lokalnym czasopismem „Gazeta Krakowska” Katarzyna Duraj.

 

Dodała też, że lekcje odbywają się na wyraźną prośbę ze strony rodziców. Do tarnowskiej szkoły chodzi 40 dzieci, co zdaniem dyrekcji, pozwala im na zachowanie  dystansu społecznego. Nadmiernemu tłokowi podczas zajęć ma też zapobiegać zmiana planu prowadzonych lekcji na bardziej dostosowany do warunków epidemii.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Przypomnijmy, że rząd już wcześniej zdecydował o prowadzeniu nauczania online.

Kuratorium Oświaty w Krakowie, które nadzoruje KSP, nie skomentowało jeszcze sprawy.

Do otwarcia placówki odniosła się za to część internautów. „Wszystkiemu co ma w nazwie katolickie więcej wolno. Podobnie, jak tym z PiS” – napisał jeden z nich.

/nt/

Źródło: edziecko.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
10 grudnia 2020 21:07

Wszystkiemu co ma w nazwie katolickie więcej wolno. Podobnie, jak tym z PiS

Czarnek chce wprowadzić premiowanie katolików w przyjęciu na studia – kandydaci będą musieli w dokumentacji składać także opinie od proboszczy swoich parafii. Oczywiście te będą premiowane dodatkowymi punktami, które mogą zaważyć na przyjęciu kandydata na studia. Kandydaci bez wyznaniowi i wyznawcy innych religii nie będą dostawać punktów, więc będą pokrzywdzeni. Finalnie może się okazać, że dla nie katolików zabraknie miejsc. Tak minister chce wyeliminować ze środowiska studenckiego „lewactwo i inne ideologie”. Studia tylko dla swoich, a po studiach oczywiście lepsze stanowiska, dzięki którym będą dręczyć „lewactwo” w pracy, bo oczywiście „lewactwo” będzie pozbawione prawa do awansu.

Kasia
Kasia
11 grudnia 2020 08:44

W Płocku tez działa szkoła katolicka. Zajęcia odbywają się normalnie.

druh Marek
druh Marek
11 grudnia 2020 11:13

To zdjęcie dużo mówi o atmosferze w szkole. Szkoły katolickie to wylęgarnie takich jak min. Czarnek,Kaja Godek, i innych fundamentalistów religijnych zasilających seminaria duchowne,KUL ,by po wyświęceniu mogli głosić „Słowo Boże ” jak czynią to: T. Rydzyk, bp.Jędraszewski,bp.Dec, bp.Głódź i abp. St.Dziwisz. Niestety zagrożenie wirusem Covid -19 nie istnieje w umysłach katolickiego betonu ,bowiem Stwórca może wszystko.