Każdy, kto popatrzy na Polskę dziś, to zobaczy raj – uważa Morawiecki

Każdy, kto popatrzy na Polskę dziś, to zobaczy raj - uważa Morawiecki

W wywiadzie dla CNN prezydent Obama wskazał Polskę i Węgry jako kraje, które w ciągu ostatniej dekady zmieniły system na autorytarny.

Barak Obama ostrzegał, że amerykańska demokracja też jest zagrożona, ale jej koniec nie przyjdzie tak nagle, jak w naszych dwu krajach. Na co premier Morawiecki odpowiedział, że aby dostrzec prawdę, „wystarczy tutaj przyjechać, a nie czytać jakieś opracowania, które fałszują obraz Polski”.

Kiedy parę lat temu przyjechał inny polityk z partii Demokratycznej, Bill Clinton, to rozpływał się nad pochwałami” – mówił premier, niepomny, że Bill Clinton odwiedził Polskę w zupełnie innych czasach.

Jestem przekonany, że każdy, kto popatrzy na Polskę z bliska dziś, to zobaczy kraj, który w ogromnym stopniu otworzył swój kraj na całe społeczeństwo…to jest demokratyzacja polskiej gospodarki”. Po czym zaprosił Obamę do Polski, by zobaczył, jak kraj się „pięknie rozwija. A nie stało się to przypadkiem, nie stało się to przypadkiem za rządów PiS”.

Słowa premiera potwierdza wiceszef MSZ, Szymon Szynkowski vel Sęk: „Skoro można przedkładać tradycje amerykańskiej demokracji nad wielowiekowe tradycje polskiej demokracji, można też twierdzić, że w Polsce mamy dyktaturę”.

Barak Obama, mówiąc o kondycji demokracji na świecie, wspomniał, że kraje jak Polska i Węgry nie mają tak długiej tradycji tego systemu, jak Stany.

I te słowa zapewne sprowokowały nasze władze do tego, by odpowiedzieć w ten sposób.

Gorzej, jeśli premier naprawdę wierzy w to, co mówił. Bo drugą Japonią też już mieliśmy być. I wszyscy wiedzą, jak się skończyły poprzednie sny o potędze.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/ep/
Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
9 czerwca 2021 09:15

Tym razem ten kłamca mówi prawdę, bo to rzeczywiście raj, z tym, że tylko dla pisowców i katoli. Mogą teraz spełniać swe najdziksze żądze nie ponosząc za to żadnej kary. Z boku wygląda to na jakiś szatański eksperyment, mający ustalić gdzie są granice głupoty, chamstwa, chciwości, nienawiści i wszelkiego plugastwa. Wyraźnie widać , że zło nieustannie się rozszerza jak wszechświat we wszystkich kierunkach. Kiedyś biblijny bóg karał Izraelitów za drobniejsze przewiny, teraz chyba mu się nie chce, albo go to przerasta.

irena
irena
9 czerwca 2021 15:51
Reply to  HerodAntypis

Moim zdaniem juz dawno stwierdzili ….wyzej opisani , ze biblijnego boga poprostu nie ma , ciemnote sie wciska maluczkim ….a oni szarpia na wydre ….wszystko co napisales trafione w punkt . Pozdrawiam.

Dron
Dron
9 czerwca 2021 09:34

Co ten Rysiek panu podrzuca, że pleciesz pan takie androny? Jakie opracowania, panie premier, chciałby pan polecić panu Obamie? Wystarczy, że protokół z NIK-owskiej kontroli wyborów kopertowych przeczyta i zapozna się z wypowiedziami niektórych prawostronnych polityków w tej sprawie, i będzie miał 200 %-ową pewność, że z Polską dzieje się coś złego. Nie mówiąc już o poście pana rt, którego wizja demokracji jest następująca: brak opozycji, a jeżeli już miałaby być, to najlepiej w więzieniach. Nie przypomina panu ta wizja realiów jakie panują za naszą wschodnia granicą? Bo mnie bardzo.

Zwinka
Zwinka
9 czerwca 2021 11:52

Stanowczo uważam, że ten gostek powinien mieć zamontowany w krtani czujnik łgarstwa, który by mu wyłączał fonię, kiedy przekroczy akceptowalne ( z trudem) granice absurdu…Sądząc z dotychczasowych doświadczeń, mielibyśmy powrót do kina niemego …

Rafapon
Rafapon
9 czerwca 2021 18:55
Reply to  Zwinka

Czy można na podstawie zdjęcia powiedzieć, że polityk kłamie?
Można, jeśli ma otwartą japę.