Każdy w Polsce może być Igorem

Zieliński zostanie „rzucony przez partię na nowy odcinek” – zajmie się edukacją?!

W Sejmie o śmierci 25-latka na wrocławskim komisariacie

W Sejmie ministrowie spraw wewnętrznych i sprawiedliwości przedstawili informację o działaniach rządu w sprawie śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie policji we Wrocławiu. Minister Błaszczak wyraził ubolewanie i stwierdził, że nie miał dostępu do nagrań. A tak w ogóle to podczas rządów PO też na komisariatach bili.

Równie „niewinny” w tej sprawie jest Ziobro – nagrania były nieczytelne, a „prokuratura dochowała wysokiej staranności związanej z badaniem wszystkich okoliczności tej sprawy”. Można więc powiedzieć, że rok to jeszcze mało, żeby wyjaśnić okoliczności śmierci Igora Stachowiaka.

Opozycja nie zostawiła suchej nitki na „wyjaśnieniach” ministrów. Borys Budka z PO zwrócił się do ministrów spraw wewnętrznych: – „Kłamaliście już roku temu, na komisji spraw wewnętrznych i administracji, kiedy pan zapewniał, że ta sprawa zostanie wyjaśniona. Panie ministrze Zieliński, przez rok tego nie zrobiliście i pan osobiście za to odpowiada. Wstyd panie ministrze! Wykorzystuje pan śmierć człowieka do tego, by kolejny raz atakować swoich poprzedników, podczas gdy nigdy w historii Polacy nie byli tak bezbronni jak teraz po 18 miesiącach waszych rządów. Każdy w Polsce może być Sebastianem, Igorem dopóki twarzą polskiej policji będzie siedzący tu minister Jarosław Zieliński” – dodał Budka. Zarzucił też kierownictwu resortu spraw wewnętrznych i administracji, że poniżają honor polskich policjantów, którzy – jak mówił – zamiast zajmować się bezpieczeństwem Polaków, są „zmuszani do wycinania konfetti i ubierania anielskich skrzydeł”.

„Panie ministrze Zieliński, pan dawno nie powinien być ministrem” – powiedział Paweł Kukiz. Lider Kukiz’15 pytał Zielińskiego, czy wie, co to jest granica kompetencji. – „Granica kompetencji to jest mniej więcej coś takiego, że np. ktoś może być świetnym naczelnikiem, ale już nie nadaje się na komendanta powiatowego, czy komendanta wojewódzkiego. Pan jest ministrem, który się chwali, wręcz szczyci tym, że odwołał w ciągu błyskawicznego czasu wszystkich komendantów wojewódzkich. Zrobił pan rzeź niewiniątek, do policji dostają się ludzie, którzy w życiu nie powinni tam pracować”.

„Panie ministrze, czy ma pan świadomość, że zginął człowiek? W pana przemówieniu w ogóle to nie padło. Pan niestety jest odpowiedzialny za tę śmierć. A całe pana wystąpienie brzmiało w ten sposób: nic się nie stało” – powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru, zwracając się do szefa MSWiA. Dodał, że po wypowiedziach Błaszczaka oraz Ziobry, wniosek jest taki, że Igor Stachowiak „sam się zabił”. – „Pani premier, ile razy pan minister Błaszczak musi się zbłaźnić, by pani go w końcu zdymisjonowała?” – pytał Petru premier Szydło. – „W państwie PiS jest strasznie niebezpiecznie, każdego Polaka może spotkać to, co pana Stachowiaka i z panem ministrem Błaszczakiem nie czujemy się bezpiecznie”.

Sprawa śmierci Igora Stachowiaka nie była warta zainteresowania Jarosława Kaczyńskiego. Nie było go na sali plenarnej podczas tej debaty.

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

19
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
13 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Bad ReligionStefanJacekbartMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hiszpan
Hiszpan

Państwo PIS- II PRL. W PRL-u każdy mógł być ofiarą. Sprawców przestępstw dzielnie bronili i sankcjonowali ich działania sędziowie modo Kryże i prokuratorzy modo Piotrowicz.

PiJar
PiJar

Zgadza się. Błaszczak czy Kiszczak – to właściwie wszystko jedno. Zamiast PRL-u mamy PiSRL

bart
bart

No niestety, kiedy słucham bezczelnego plucia błaszczaka i patrzę na tępe milczenie jego zastępcy, muszę się zgodzić. Oni uważają, że mogą wszystko.
Błaszczak i Ziobro w moim rankingu są pierwszymi do osądzenia po tym, jak wróci wolna Polska, Nie wolno im darować łamania prawa i niszczenia (a teraz, jak się okazuje, także zabijania) ludzi.

Zgredzinka
Zgredzinka

Oj, dobrze prawisz.
Przyjdzie społeczeństwu sięgnąć po …. samosądy.

Maciek123454321
Maciek123454321

Zgredzinko, to już się stało!!! Dwie dziewczyny pocięte przez skurwysyna butelką zrobiły własne śledztwo i wykryły tego bandziora. Okazało się, że policja była tak „profesjonalna”, że przez miesiąc nie potrafiła znaleźć skurwiela, który siedział u nich w areszcie capnięty za jakieś inne przestępstwo. Ot, profesjonaliści od „panów” płaszczaka i zielonińskiego.

Zgredzinka
Zgredzinka

Myślisz, że dużo mu za to zrobią?
Ale w rękach rodziny i miejscowej społeczności … sprawiedliwości stałoby się zadość.
U nas jest takie orzecznictwo karne, że jak chcesz mieć poczucie sprawiedliwości, to musisz jej sobie sam poszukać.

Jacek
Jacek

Czyli postulujesz rozwiązania rodem z dzikiego zachodu?

Zgredzinka
Zgredzinka

Nic nie postuluję, stwierdzam tylko fakty.
Sorry … takie mamy czasy.

Sławomir
Sławomir

Pisowskie służby represjonowania społeczeństwa pod kierownictwem ziobry i błaszczaka osiągają pomału wyznaczony przez kaczyńskiego poziom.

magdalena
magdalena

Szkoda młodego mężczyzny, gdyby nie interwencja pisowskiej policji żyłby dalej. Ta policja jest synonimem władzy. Rządzą nami oszołomy, dewianci i oprawcy, każdego mogą bezkarnie skatować, a nawet zabić i nic się nie stało, winnych nie ma.

Hiszpan
Hiszpan

ani chybi już Milicja

JSC
JSC

(….)Szkoda młodego mężczyzny, gdyby nie interwencja pisowskiej policji żyłby dalej.(…)
Przypominam o sprawie w Legionowie…

Obserwator
Obserwator

Nic tak człowieka nie wk….a jak odzywka funkcjonariuszy pisu na wszelkie zarzuty, że za czasów Platformy też bito na komisariatach- to po to „dobra zmiana” aby teraz zabijać ?

JSC
JSC

W takim razie najlepiej było za Hitlera.

Hiszpan
Hiszpan

wniosek godzien trolla

Mariola
Mariola

Buta, chamstwo i kłamstwo! Trzeba przywołać przysłowie o pisowskich Panach: „Jaki Pan taki kram” Dwa cieplejsze dni i mózg przegrzany zamiast wytłumaczenia się przed społeczeństwem i słów przepraszam dla rodziny wypowiada słowa: nasza partia przewodnią siłą narodu.

Hiszpan
Hiszpan

Patrzysz na twarzy na zdjęciu, kojarzysz tytuł artykułu, kojarzysz Film i nasuwa się miano „Ajgor”

Stefan
Stefan

Wrocław to bastion PO – to co się stało źle świadczy o tym mieście.

Bad Religion
Bad Religion

Do@Stefan-Na prawdę Twój mózg działa na zasadzie obrazkowych skojarzeń czy tylko tak chciałeś coś sobie powiedzieć?