Kazik do Kaczyńskiego: „Twój ból jest lepszy niż mój”

"Losowo zagłosuję. Wszyscy oni się nie nadają"

„Na łańcuchy patrzę, ocieram łzy, tak jak i ty/ Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom/ Czy jednak się rzeczy inaczej potoczą?/ Podbiegam, twoje karki krzyczą: stój!/ Bo twój ból jest lepszy niż mój” – to fragment tekstu najnowszego utworu Kazika. Lider zespołu Kult nagrał singiel promujący solową płytę o wymownym tytule „Zaraza”.

 

W tekście nie pada nazwisko prezesa PiS. Nietrudno jednak domyślić się, do kogo zwraca się Kazimierz Staszewski w piosence, która nosi tytuł „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Chodzi oczywiście o wydarzenia z 10 kwietnia tego roku, kiedy Jarosław Kaczyński ze świtą wjechał na Powązki. Pisaliśmy o tym w artykule „Prezes PiS może odwiedzić grób matki na zamkniętym cmentarzu też bez żadnego trybu”.

 

 

W swoim utworze Kazik śpiewa także o kobiecie, która nie może odwiedzić mogiły córki w rocznicę jej śmierci, i o mężczyźnie, który nie może wspomnieć straconej w wypadku rodziny. – „Ból ukoić możesz ty jeden, wszyscy inni wpadli w biedę” – to kolejny fragment utworu.

Solowy album Kazika „Zaraza” ukaże się w czerwcu. Nowa płyta ma być jego powrotem do komentowania rzeczywistości politycznej i społecznej.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
andrzejIwonaIlonavintjurek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jurek
jurek

Sympatie się odwróciły? Przecież rządy „partii” długo Kazikowi nie przeszkadzały. Coś, co u takego inteligentnego człowieka zawsze było przedmiotem mojego zdziwienia.

vint
vint

„Wszyscy artyści to prostytutki.”

Jakże pasuje ten cytat do sytuacji, czyz nie?

Ilona
Ilona

Ale się obudził i chwała mu za to. Jakoś nie widzę wśród innych artystów chęci do komentowania w swoich utworach sytuacji politycznej. Nawet kabarety tego nie robią. Sepleniące Mariolki i Patrysie gadają o d… Maryni.

andrzej
andrzej

Nie odwracajmy się za siebie. Niech śpiewa- każdy może.

Iwona
Iwona

Chamstwo mój ból jest większy od jego bólu bo mnie nikt nie wypłacił milionowych odszkodowań. Śmierć jego Matki INACZEJ BOLI NIŻ MOJEJ?
\

Iwona
Iwona

H