KE jest zbyt głupia, by zrozumieć Morawieckiego?

KE jest zbyt głupia, by zrozumieć Morawieckiego?

Wdawałoby się, że konflikt na linii KE, a rząd Morawieckiego w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu najwyższego, został już rozwiązany. Nic bardziej mylnego.

KE wystąpiła do TSUE o kary finansowe dla Polski i rozpoczęła procedurę naruszenia unijnego prawa za niepodjęcie działań w związku z wydanym 15 lipca przez TSUE, gdzie wyraźnie zaznaczono, iż polskie prawo w zakresie systemu dyscyplinarnego sędziów jest niezgodne z prawem unijnym.

Jednocześnie trzy dni temu największe frakcje Europarlamentu wyraziły swoje wsparcie dla KE, która wciąż nie pochyla się nad polskim Planem Odbudowy, wiążąc go właśnie z problemami naszego sądownictwa oraz kwestionowaniem wyższości prawa unijnego nad polskim.

Mateusz Morawiecki wydaje się być bardzo zdziwiony, no jak to… w ustalonym przez KE terminie rząd polski przesłał swoją odpowiedź na postawione zarzuty. Uważa on, że członkowie Komisji powinni zajrzeć do własnego regulaminu, który dotyczy właśnie KPO.

Tam są ściśle określone terminy, w których Polska powinna otrzymać odpowiedź. My dopełniliśmy obowiązków, odpowiedzieliśmy na wszystkie zadane pytania. Uzgodnienia zostały spuentowane konsensusem, negocjacje się zakończyły. Dlatego liczę, że w ciągu najbliższych kilku tygodni nasz KPO zostanie zatwierdzony”.

Jakoś nie dociera do pana premiera, że odpowiedź Polski okazała się dla KE niewystarczająca. Owszem, Polska wyraziła wolę zlikwidowania Izby Dyscyplinarnej, ale za tą deklaracją nie poszły żadne szczegóły.

KE jest zbyt głupia, by zrozumieć Morawieckiego?

Tak więc mamy sytuację patową. Morawiecki uważa, że wszystko jest załatwione jak trzeba, KE natomiast uważa, że zbyt enigmatyczna odpowiedź to zdecydowanie za mało, by uznać, że faktycznie polski rząd z tą nieszczęsną Izbą zrobi porządek.

No i jak to bywa z naszą władzą, jak coś się dzieje nie tak, jak by chciała, to kto jest temu winny? Oczywiście nie oni, a w tym przypadku, to KE, która zapewne jest po prostu za głupia, by odczytać dobrze intencje premiera i zauważyć, że odpowiedź jest taka, jak powinna.

Faktycznie?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
13 września 2021 10:06

morawiecki, duda, i ministrowie to tylko pionki na szachownicy kaczafiego. I wszyscy powinni zdawać sobie sprawę że oni nie mają nic do powiedzenia.
Śmiech mnie ogarnął na wczorajsze żądania ludzi reprezentujących służbę zdrowia o spotkanie z morawieckim, czy oni są tak głupi i naiwni żeby nie wiedzieć kto rządzi tym burdelem zwanym rządem?????

daroo
daroo
13 września 2021 11:24
Reply to  Predator

Ja osobiście jestem ciekaw czyim pionkiem jest kaczafi?

pol
pol
14 września 2021 06:30
Reply to  daroo

ruskim, ewidentnie, nawet jeśli nawet mu sie wydaje, ze jest antyrosyjski

Dron
Dron
13 września 2021 11:01

Morawiecki, wyobraź sobie, że zamawiasz pizzę na kolację, a oni przywożą ci kebaba. Rozumiem, że w takiej sytuacji czujesz się wniebowzięty???

Lehoo
Lehoo
13 września 2021 11:21

Dwukrotnie certyfikowany sądownie łgarz rżnie głupa w sposób kompulsywny

Jestem
Jestem
13 września 2021 12:24

na 1000% przekonany, że jest dokładnie odwrotnie.