Kempa: „Poprzednia ekipa dopuściła do tego, że kornik takie spustoszenie uczynił”

Już ponad rok tornistry czekają, by wysłać je dzieciom w Aleppo, a pani Kempa nie ma sobie nic do zarzucenia.

Imperialiści w czasach PRL-u zrzucali stonkę, no to Platforma mogła nasłać korniki na Puszczę Białowieską – tak można by podsumować słowa Beaty Kempy, które padły w TVN 24. Szefowa Kancelarii Premiera RP, odpowiadając na pytanie Moniki Olejnik: – „Czy to nie wstyd, że Unia musi dbać o nasze drzewa, a państwo je wycinają?” – stwierdziła ni mniej, ni więcej: – „Przede wszystkim wstydem jest to, że poprzednia ekipa dopuściła do tego, że kornik takie spustoszenie uczynił”.

Internauci oczywiście skomentowali te słowa: – „Wiedziałam, że kornik drukarz był z PO. Od początku było widać, że to totalna opozycja…”. Głos zabrał też poseł tej partii Michał Stasiński, który napisał: – „Wzywam do ujawnienia nazwisk wszystkich korników drukarzy z PO, które za poprzednich rządów zżarły świerki!”.

Na tym nie koniec. Kempa została zapytana, czy Polska dostosuje się do decyzji Trybunału Sprawiedliwości, który nakazał natychmiastowe zaprzestanie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Zamiast odpowiedzieć na pytanie, szefowa Kancelarii Premiera zaczęła zachwalać ministra Szyszkę. – „Mamy bardzo dobrego ministra ochrony środowiska, pana profesora Jana Szyszkę. Mnie jego argumentacja przekonuje”. Dopiero po chwili stwierdziła, jeśli chodzi o kary, to „polski rząd poradzi sobie „z tą kwestią”. – „Unia Europejska podchodzi do kwestii Puszczy Białowieskiej w sposób ideologiczny i chciałaby, żeby zupełnie zaniknęła. Na pewno tak nie będzie. Uporamy się i z tym wyrokiem”.

Beata Kempa metaforycznie – w jej rozumieniu – zakończyła swój wywód: – „Nie pierwsza to kłoda, która jest rzucana Polsce pod nogi”. I chyba nie przyszło jej do głowy, że gdyby nie nieodpowiedzialne decyzje Jana Szyszki, Trybunał Sprawiedliwości nie musiałby zajmować się sprawą wycinki drzew w Puszczy Białowieckiej. I nie groziłyby Polsce kary w wysokości 100 tys. euro dziennie, jeśli rząd PiS nie zaprzestanie tego procederu…
(Źródło: gazeta.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PiJar
PiJar
21 listopada 2017 07:55

Proponuję powołać komisję sejmową ds. katastrofy wywołanej przez kornika drukarza w Puszczy Białowieskiej, z towarzyszką Kempą w roli przewodniczącej. Istnieje spora szansa, że osiągnie ona jeszcze większy sukces niż towarzysz Macierewicz ze swoją (pod)komisją smoleńską. Będzie też dobry pretekst do odprawiania kolejnych miesięcznic, bo te na Krakowskim Przedmieściu coś jakby się już wyczerpują.

Anda
Anda
22 listopada 2017 15:00
Reply to  PiJar

Jak patrzę w te emanujące inteligencją wybałuszone oczy Kempy…
Przy okazji, jakiś pisowski troll od wczoraj ostro minusuje wpisy. Mam dla niego ważną wiadomość – nikt tu się twoją padalcowatą działalnością nie przejmuje.

Joker
Joker
21 listopada 2017 10:24

Bohaterskie swierki polegly przez zdradzieckie mordy kornikow drukarzy

Ted
Ted
21 listopada 2017 11:14

„Będzie też dobry pretekst do odprawiania kolejnych miesięcznic, bo te na Krakowskim Przedmieściu coś jakby się już wyczerpują.”
Raz na miesiąc, na nogach, z Wawy do Białowieży ? POPIERAM 🙂

Stanisław
Stanisław
21 listopada 2017 11:17

Kornikom, skrytożercom mówimy stanowcze – NIE!

ewa
ewa
21 listopada 2017 11:54

kepowazbiera korniki w puszczy niedlugo pomorze jej broszka

Bogusław
Bogusław
21 listopada 2017 12:14

Wprawdzie „nie ma głupich pytań”, ale kto głupiego pyta, otrzymuje głupie odpowiedzi. Kogo pani Olejnik zaprosi następnym razem?

smętek
smętek
21 listopada 2017 13:43

Instytucje unijna ciągle rzucają wybitnym fachowcom z PiS, rządzącym moim krajem, te kłody. Nie dość Komisji Weneckiej, Komisji Europejskiej to jeszcze trybunał Sprawiedliwości. Oni w tym Strasburgu powinni zająć się wszelkimi szkodami wyrządzonymi przez poprzednią władzę w Polsce i wyrzucić wszystkich europosłów i komisarzy z PO i PSL. Na ich miejsca wprowadzić światłych wyznawców kurdupla.

Zwinka
Zwinka
21 listopada 2017 14:54

Od dawna podejrzewałam, że to Tusk biegał po Puszczy Białowieskiej ze słoikiem pełnym korników drukarz.y i podrzucał te świnie Dobrej Zmianie.

Andrzej
Andrzej
21 listopada 2017 16:10

A tę kłodę już przeżarł kornik i zaraz sama się rozsypie na proch. Więc z czym problem. Jedynie może z tym, że ten kornik przerzucił się na szare komórki w mózgu pani K.

Samocha
Samocha
21 listopada 2017 20:26
Reply to  Andrzej

Wyjąłeś mnie Pan toto z ustów mojech. Dodam – nie tylko tej pani, ale zmutowany drukarz rozsiany przez totalną tak rozsmakował się w nowym mnamniam, że sieje prawdziwe epidemiologiczne spustoszenie mózgowe.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
22 listopada 2017 00:15
Reply to  Andrzej

I to już dawno.

Andrzej
Andrzej
21 listopada 2017 21:36

Pani Klempa ma zbrukane kornikiem DNA

Maciek123454321
Maciek123454321
22 listopada 2017 10:27

Kempa to chodząca modlitwa do rozumu.

korek
korek
23 listopada 2017 00:14

Proszę pokazać mi że drzewa wycinane przez szkodnika szyszkę- podjadka faktycznie pod korą mają jeszcze innego szkodnika. A jeśli tak to może jest to księgowy-nienasycony.