Kidawa-Błońska do młodych wyborców: „Powiedzcie dość pogardzie, dość dyktaturze jednego nieszczęśliwego człowieka”

Wybierz obrazek wyróżniający

– „To, co dzieje się teraz w Polsce, wymyka się spod rozumu, wymyka się logice i rozsądkowi i wymyka się zwykłej, ludzkiej przyzwoitości. To wszystko dzieje się tu i teraz, na naszych oczach. Po 1989 roku nie było w Polsce tak pazernej władzy jak ta teraz, władzy tak pozbawionej skrupułów i tak pogardzającej tymi, którzy mają inne zdanie. Słowo „pogarda” to klucz do wyborów, który najlepiej opisuje obecną władzę” – powiedziała podczas ostatniej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Łodzi Małgorzata Kidawa-Błońska. Wicemarszałek Sejmu dodała: – W niedzielę każdy, kto kocha Polskę, stanie przed wyborem między jasnością a ciemnością, miłością a nienawiścią, prawdą a kłamstwem”.

 

Zaapelowała do młodych ludzi, aby poszli głosować. – Powiedzcie dość pogardzie, dość poniżaniu ludzi inaczej myślących, dość dyktaturze jednego nieszczęśliwego człowieka. Obecna władza nauczyła się kłamać, patrząc nam prosto w oczy. Nauczyła się kłamać prosto do kamery telewizyjnej. Powiedzcie „dość”. Wykorzystajcie tę szansę. My chcemy Polski otwartej, tolerancyjnej, bogatej, wykształconej i przedsiębiorczej” – powiedziała kandydatka KO na premiera.

Podczas konwencji głos zabrał także przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. – Polska podzielona przez Kaczyńskiego i przez PiS na Polskę lepszą i gorszą. Nie dalej niż 2 dni temu, jak kiedyś Gomułka, teraz szef partii mówi o tym, że trzeba szukać i znajdować wrogów, ale nie wystarczą wrogowie. Trzeba także szukać tych, którzy chcą z nimi współpracować i ich anihilować, odsuwać, unicestwiać. To jest droga dzisiejszej partii rządzącej. Z Łodzi, miasta zwycięstwa, chcę powiedzieć: Panie Kaczyński, ludzie, którzy są przez pana nazywani wrogami, chce pan ich piętnować i niszczyć, to są najlepsze Polki i najlepsi Polacy” – powiedział Schetyna.

 

Lider PO dziękował wszystkim, którzy w ostatnich latach walczyli o polską normalność – sędziom, nauczycielom, niepełnosprawnym i ich opiekunom, mniejszościom, obrońcom lasów, kobietom z Czarnych Protestów. – „Wszystkim, którzy mieli odwagę powiedzieć: nie pozwalamy na zniszczenie naszych wolności. Jest ich większość i oni są lepszym sortem – podkreślił.


Powtórzył zapewnienie, że jeśli Koalicja Obywatelska przejmie władzę utrzyma „wszystkie transfery socjalne”. – „To, co zostało dane, nie zostanie odebrane, a będziecie żyć w normalnym państwie” – powiedział Schetyna.

bt

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zbyszekwiktor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wiktor
wiktor

Niestety jutro Polacy odpalą sobie bombę z opóźnionym zapłonem ;tak zachowują się narody niedojrzałe nieodporne na populizm i skrzeki starego zasuszonego geja

Zbyszek
Zbyszek

Głupek!