Kidawa-Błońska: „Nie zgadzam się na kolejnych Banasiów czy Misiewiczów”; Jaśkowiak: „Trybunał Stanu dla Dudy”

Kidawa-Błońska: „Nie zgadzam się na kolejnych Banasiów czy Misiewiczów”; Jaśkowiak: „Trybunał Stanu dla Dudy”

Za nami debata prawyborcza kandydatów PO na urząd prezydenta. W szranki stanęli wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Kidawa-Błońska mówiła, że kandyduje, bo nie zgadza się na „kolejnych Banasiów czy Misiewiczów”. – „Państwo musi się przed tym bronić. A prezydent jako strażnik Konstytucji ma tu dużo do zrobienia. Kandyduję, dlatego, że chcę, aby prezydent łączył Polaków, a nie dzielił. Kandyduję, bo wierzę, że łączy nas więcej niż antyPiS” – stwierdziła.

Jacek Jaśkowiak powiedział, że atmosfera na sali jest „jak na meczu Lecha z Legią”. Powoływał się na swoje doświadczenia jak prezydenta Poznania. – „Obiecuję, że zawsze będę stał po stronie poniżanych i słabszych. Kierujmy się tym, co jest ważne dla Polski – te wybory będą kluczowe, niech wygra ten, kto ma większe szanse wygrać z Andrzej Dudą” – mówił Jaśkowiak. Zaprezentował swoje hasło: „Prawdziwy prezydent, silna Polska”.

 

Kandydaci mówili, jak zamierzają rozliczyć rządy PiS i Andrzeja Dudę. – „Każda osoba, która łamie prawo, narusza Konstytucję, powinna być osądzona. Nie może być tak, że politycy są dziś bezkarni, bezkarnie niszczą Polskę. Musimy pokazać do jakiej sytuacji doszło, jaka to jest demoralizacja” – uważa Kidawa-Błońska.

„Nie mam żadnych wątpliwości, że należy postawić przed Trybunałem Stanu prezydenta Andrzeja Dudę za łamanie Konstytucji. Należy również postawić do odpowiedzialności karnej tych wszystkich, którzy łamali Konstytucję, prawo i nawet w elektoracie PiS-u, powiedziałbym więcej, nawet wśród rządzących nie ma już w tej chwili wątpliwości, że należy postawić akt oskarżenia Marianowi Banasiowi” – powiedział Jaśkowiak.

Kandydat na prezydenta zostanie wyłoniony 14 grudnia podczas konwencji PO.

bt

Źródło: TVN24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HerodAntypisvint Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
vint
vint

Z panią Kidawą-Błońską zagadzem się, że faktycznie powinno być coś więcej co nas łączy niż bycie „anty-pis”, ale popieram pana Jaśkowiaka za mocne słowa (za którymi, mam nadzieję, pójdą czyny). Tu jest potrzebne rozliczenie każdego pisa! Trybunał Stanu i długie wyroki więzienia za łamanie Konstytucji, za obniżenie rangi i znaczenia Polski na forum unijnym jak i międzynarodowym, za działanie na szkodę UE, za stworzenie w Wolsce struktur mafijnych na wielu szczeblach władzy, za zniszczenie systemu edukacji, za świadome łamanie zobowiązań wobec Unii i jej członków, za mniej lub bardziej świadome pchanie kraju w łapy putina (mała litera zamierzona). Tu trzeba… Czytaj więcej »

HerodAntypis
HerodAntypis

Popieram. Depisyzacja połączona z zamykaniem do więzień na maksymalny czas wg zaostrzonego kodeksu ziobry, ale na własny koszt więźnia. Pieniądze pochodziłyby ze skonfiskowanego majątku. Dla tych, co przepisali majątki na żony, jedzenie jak w szpitalach a zamiast papieru toaletowego worki po cemencie z budowy CPK. Telewizory tak, ale na monety jak w szpitalach i tylko TVN oraz TVN 24.