Kidawa-Błońska zapowiada likwidację abonamentu i rozwiązanie Rady Mediów Narodowych

Małgorzata Kidawa-Błońska: „Lech Wałęsa to Lech Wałęsa”

– „Teraz z mediów publicznych Polacy nie dowiedzą się o tym, co naprawdę dzieje się w ich kraju. Nie dowiedzą się o zamykanych szpitalach, o tym, że leki drożeją; tam jest tylko obrażana opozycja, mówienie półprawd” – stwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera zapowiedziała zniesienie abonamentu, rozwiązanie Rady Mediów Narodowych i przywrócenie uprawień Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 

Kidawa-Błońska podkreśliła, że media publiczne muszą być mediami wszystkich obywateli. – „Zasługujemy na to, żeby z tych mediów dostawać dobrą i rzetelną informację, prawdziwą informację. Zasługujemy także na to, żeby były tam programy edukacyjne, żeby były ciekawe propozycje kulturalne. To wszystko powinno być w tych mediach, a tego nie ma” – powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Zaznaczyła, że kierowane przez przedstawicieli PiS obecne media publiczne straciły moralne prawo do tego, żeby oceniać przedstawicieli opozycji i całe społeczeństwo. – „Przekroczono cienką czerwoną linię, dlatego zniesiemy abonament, bo te pieniądze nie mogą trafiać na tego typu programy i audycje. Polacy potrzebują obiektywnych, dobrze zorganizowanych mediów, gdzie będą mogli uzyskać prawdziwą informację, gdzie będzie używany język kultury, język, który będzie Polaków łączył, a nie dzielił” – stwierdziła wicemarszałek Sejmu.

 

Według Kidawy-Błońskiej, za jakość mediów publicznych powinien odpowiadać minister kultury. – „Tam powinna być oferta kulturalna, język, sposób mówienia, a nie fala hejtu i nienawiści. Dlatego przywrócimy KRRiT konstytucyjne zadania, które zostały jej zabrane i zlikwidujemy Radę Mediów Narodowych” – zadeklarowała Kidawa-Błońska.


Europosłanka PO Magdalena Adamowicz, żona zamordowanego w styczniu prezydenta Gdańska, apelowała o zmianę języka debaty publicznej. – „Moja rodzina sama doświadczyła wiele nienawiści z różnych stron, ale prym w tym wiodły niestety media publiczne. Obecny język debaty publicznej praktycznie sięgnął dna, mowa nienawiści, dezinformacje, półprawdy, inwektywy stały się codziennością” – powiedziała Adamowicz.

bt

Źródło: dziennik.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Joanna d' Arcdaroo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
daroo
daroo

Nie żebym się czepiał . ale mieli sporo okazji do likwidacji abonamentu i jakoś nie dali rady , a teraz dadzą? co takiego się zmieniło ? ,niestety ale wszyscy obiecują tzw, gruszki na wierzbie a jak co do czego przychodzi to: wicie ,rozumicie ….itd. ech ale nam czasy nastały, chciałbym dożyć wyborów w których będzie można zagłosować na kogoś a nie przeciw komuś 😐 P.S. na wybory chodzę bo uważam że tak trzeba

Joanna d' Arc
Joanna d' Arc

Zniesiony abonament oznacza za darmo pracę: dziennikarzy, operatorów itd .Czy na zawołanie p. M. Kidawy-Błońskiej znajdą się tacy?

daroo
daroo

Chyba nie „łapiesz” abonament teoretycznie płaca obywatele a skoro nie chcą płacić za taki syf to TVP ma subwencje z budżetu więc raczej dziennikarze za darmo pracować nie będą, spokojna twoja rozczochrana 😐