Kidawa do Dudy: „Żądam, żeby pan zawetował ustawę” o przekazaniu prawie 2 mld zł dla TVP

Sytuacja w kraju jest bardzo poważna, rząd zapowiedział zamknięcie żłobków

„Panie prezydencie, ja żądam, żeby pan zawetował tę ustawę. Niech pan ma odwagę i powie ludziom, że są najważniejsi, że muszą być leczeni dobrymi metodami i te pieniądze powinny trafić do tych, którzy tego naprawdę potrzebują” – zwróciła się do Andrzeja Dudy kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. Chodzi oczywiście o przegłosowaną przez posłów PiS nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji.

 

TVP i Polskie Radio mają zostać zasilone prawie 2 mld zł. Opozycja domaga się przeznaczenia tych pieniędzy na walkę z nowotworami.

Kidawa-Błońska stwierdziła, że do tego weta potrzeba samodzielności i odwagi. – „Nie wiem, czy to zrobi. Apeluję do niego i żądam tego, to musi się stać. Prezydent musi być niezależny i samodzielny” – stwierdziła wicemarszałek Sejmu.

 

Dodała, że podczas spotkania z seniorami słyszała od nich, że nie mogą zrozumieć, jak to się dzieje, że „ich pieniądze (…) zamiast na potrzeby ludzi, na to czego Polacy oczekują, idą na telewizję publiczną”. – „Jeżeli pan jest taki dobry, to wygra pan te wybory bez telewizji publicznej. Zaoszczędźmy te 2 mld zł i przekażmy je polskim pacjentom. Rak jest straszną chorobą, rak nie wybiera, musimy być tu solidarni” – podkreśliła kandydatka PO.

Duda ma 21 dni na podjęcie decyzji, czy podpisze tę ustawę.

bt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Włodzimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Włodzimierz
Włodzimierz

Protestuję przeciwko określeniu „telewizja publiczna” bo to jest od 2015r TV-PIS. Oczywiście telewizja za nasze pieniądze powinna być publiczna, ale żeby tak się stało trzeba wyeliminować wygrać wybory i odsunąć PIS od władzy.