Kiedyś Beata Szydło występowała w obronie uchodźców

Kiedyś Beata Szydło występowała w obronie uchodźców

O bezwzględnym stanowisku Polski wobec problemu migracyjnego słyszymy od ponad półtora roku. Lider partii rządzącej, Beata Szydło i jej rząd twardo stoją na stanowisku, że Polska nie przyjmie ani jednego uchodźcy, a imigranci to prawdziwe źródło wszelakiej zarazy, terroryzmu i narastającego radykalizmu islamskiego. Temat uchodźców i imigrantów znalazł nawet swoje miejsce w kuriozalnym przemówieniu PiS–owskiej premier, wygłoszonym w Auschwitz.

Na szczęście istnieją archiwa, dzięki którym można przypomnieć politykom, co mówili jeszcze kilka lat temu na ten sam temat. Wówczas właśnie zdanie Beaty Szydło na temat obcokrajowców i imigrantów było zgoła inne. Poseł PO Krzysztof Brejza umieścił na Twitterze płomienne przemówienie ówczesnej posłanki Beaty Szydło na temat bezduszności i obojętności polskich instytucji względem uchodźców.

W 2007 roku Szydło wyrażała święte oburzenie, że „polskie prawo może być tak bezwzględne i bezduszne, ażeby traktować osobę skrzywdzoną, upokorzoną i zaszczutą tylko przedmiotowo?” Dalej mówiła o tym, że „dziwi w tej chwili taka bezduszność i obojętność, i umywanie rąk przez kolejne instytucje”. Potem dodała jeszcze – „Jesteśmy takim krajem, w którym tego typu przypadki powinny budzić szczególną refleksję, ponieważ przez wiele dziesięcioleci, my również poniewieraliśmy się po świecie w poszukiwaniu wolności i pracy”. Sprawa dotyczyła wówczas Nigeryjki Janet Johnson, która w 2007 roku przyjechała do Polski i padła ofiarą handlu ludźmi. W jej sprawie interweniował wtedy ówczesny Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski.

Wystarczyło parę lat, by Szydło radykalnie zmieniła poglądy i w niepamięć puściła los Polaków, którzy często korzystali z pomocy i hojności innych narodów. W tej sytuacji – jak rzadko – sprawdza się powiedzenie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i to nawet wtedy, gdy w grę wchodzi zwykła ludzka przyzwoitość i uczciwość.
(Źródło: naTemat)

/jp/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
7 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Maciek123454321JacekZgredzinkaAlkaPlus ujemny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polakww
Polakww

Ja też kiedyś byłem tolerancyjny ale poznałem inne rasy ludzi w UK. Tolerancję ma ktoś kto nie poznał na własnej skórze zagrożenia. Tolerancja to nieświadoma głupota.

Zgredzinka
Zgredzinka

Nawet byłabym w stanie z tobą w pewnym zakresie się zgodzić, ale nie można uogólniać i bać się wszystkiego, bo to droga do ksenofobii.
Jakoś te społeczeństwa, które mają z tym zjawiskiem na co dzień do czynienia, są zdecydowanie mniej przerażone od nas,
Ale to prawda, że najbardziej wartościowym doświadczeniem jest to zdobyte na własnej skórze.
Mieliśmy szczęście, że ktoś kiedyś nam zaufał i przyjął bez żadnych uprzedzeń.

Alka
Alka

Tak,zaufal,a potem sie przekonal,ze to nie tylko prawdziwi uchodzcy polityczni,(mam na mysli ostatnia,emigracje,z lat 80-tych),ludzie na poziomie byli,ale rowniez cala masa podszywajacych sie zlodziei,kombinatorow i innych elementow poszukujacych latwego zycia, niestety.I tak jest zawsze,i bedzie,co nie oznacza,ze z tego powodu nalezy zamknac sie w ksenofobicznym kraju i straszyc spoleczenstwo zarazkamii chorobami i czym tam jeszcze.Mamy wielki dlug wobec swiata,ktory na przestrzeni wiekow naszej trudnej historii,udzielal nam schronienia.Polska tez miala kiedys chlubna tradycje, udzielania azylu ludziom przesladowanym we wlasnych krajach,czy to z powodow politycznych czy religijnych.Byla chyba jednym z najbardziej tolerancyjnych krajow na swiecie,a potem przyszla komuna,a po niej PiS….

Jacek
Jacek

Tylko, że polskie emigracje też takie są.

Plus ujemny
Plus ujemny

Z danych socjologicznych wynika że tacy jak ty byli przyczyną Brexitu. Po prostu zainstalowaliście sie w małych miastach i zwykli Angole zobaczyli jacy mogą być cudzoziemcy teoretycznie należacy do tej samej kultury.

Zgredzinka
Zgredzinka

Aleś dobrze napisał !!!
Ten bredzący Polakww zapomniał dodać, że Brexit to właśnie sprawka polskich „najeźdźcòw”.
To jemu podobni doprowadzili Angoli do tego, co my czujemy oglądając smoleńskie męczennice,
Brexit to bezsprzecznie nasza „zasługa”.

Maciek123454321
Maciek123454321

Proszę mi wskazać choć jedno przemówienie Brochy, w którym NIE KŁAMAŁA.

Zgredzinka
Zgredzinka

Masz nas za cudotwórców ???

Maciek123454321
Maciek123454321

Hihi.