Kierowca Brudzińskiego dwukrotnie przekroczył prędkość – dostał tylko pouczenie!

Kierowca Brudzińskiego dwukrotnie przekroczył prędkość – dostał tylko pouczenie!

Joachim Brudziński tak się spieszył na odprawę do Opola, że kierowca jego limuzyny, jadąc w terenie zabudowanym, dwukrotnie przekroczył prędkość. Zamiast przepisowych 50 km na godzinę, auto pędziło 98 km na godz. Auto wiozące Brudzińskiego zostało zatrzymane przez policjantów z Kluczborka. Funkcjonariusze… pouczyli kierowcę SOP.

Szef MSWiA na Twitterze spróbował metody odwrócenia kota ogonem: – „W drodze do Opola na odprawę służb mundurowych mój kierowca SOP na terenie powiatu kluczborskiego miał „odrobinę” za ciężką nogę. Pech (dla niego) trafił na nieoznakowany patrol drogowy policji. Nie pomogła odznaka SOP ani informacja, że samochód MSWiA”. Wychwalał też przełożonego policjantów, którzy zatrzymali jego limuzynę: – „Komendant Powiatowy Policji w Kluczborku może być dumny ze swoich funkcjonariuszy”.

Internautów te „tłumaczenia” Brudzińskiego nie przekonały: – „Od kilku godzin czytam nic innego jak suchary na miarę Strasburgera i bardzo mętne tłumaczenie. Policja dała pana kierowcy POUCZENIE za przekroczenie o 48 km/h limitu prędkości???? To jest powód do gratulowania niezłomnej postawy policjantom z komendy w Kluczborku?”;

– „Każdy, ale to każdy obywatel dostałby mandat, o ile nie zamknęliby go za próbę „nakłonienia funkcjonariusza do odstąpienia od czynności służbowych”. Niestety, jedyna nadzwyczajna kasta w tym kraju, to WY, zjednoczona prawico”; – „Pan minister w żartobliwym tonie, jak zwykle na luzie, przekomarza się z internautami. Kolejnym razem udało się uniknąć tragedii, 98 km/h w terenie zabudowanym gdzie na drogę może wbiec, wjechać rowerkiem dziecko, wejść osoba starsza. Zero refleksji, zero wniosków dla SOP”; – „Tylko pouczenie…? To zwykły kierowca też może na to liczyć…? Nie ma świętych krów… to wasze słowa”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
darooczytelnikZbigniewIrenaEeehhhh Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Świętych krów nie ma. Święte są płaskonose.

Jabis
Jabis

Efekt powierzania służb mundurowych GŁUPSZEMU nadzorowanemu (po odejściu GŁUPIEGO) przez politycznego chuligana.
To teraz wszyscy z takim samym wykroczeniem … będą żądali tylko pouczenia? Kaczystowska Republika Wolska.

PiJar
PiJar

To taka specjalna taryfa dla lepszego sortu i „panów”.

Lehoo
Lehoo

Przypuszczam, że kierowca joja jechał dużo szybciej. Te 98 km/h w oficjalnym komunikacie ( w które absolutnie nie wierzę) było podane po to, by rzecz skończyła się spektakularną połajanką bez innych efektów, a nie utratą uprawnień do prowadzenia samochodu.

czytelnik
czytelnik

Na 100% jechał szybciej, nie znam policjanta który zatrzymuje w trosce o to by kierowca nie stracił prawa jazdy, wręcz przeciwnie jedzie sie za takim bo za chwile straci prawko….Tak też było w tym przypadku nawet na milion procent.

Eeehhhh
Eeehhhh

Dwukrotnie? To te 98 km/h to był pierwszy raz czy drugi?

Irena
Irena

Znowu została zlamana KONSTYTUCJA….i to przez kogo ….jednego za przekroczenie predkosci ….drugiego za jego obrone….Skandal !

Zbigniew
Zbigniew

Dzisiaj też miałem spotkanie z panami policjantami. Zajechałem na bazar aby kupić jabłka dla wnuka. Nie było wolnego miejsca zatrzymałem się w miejscu przy znaku zakazu. Włączyłem światła awaryjne i biegiem po jablka. Nie było mnie trzy minuty. I wracam jest dwóch policjantów. Tłumaczę, że krótko mnie nie bylo, włączyłem światła awaryjne. Nic 100 zł i jeden punkt karny. Pouczenia nie było. Teraz wiem gdzie mi tam do ministra. Miło jabłek 102 złote.

daroo
daroo

Dwukrotnie znaczy ile? 150 km/h czy może o 48km/h w obszarze zabudowanym bo prędkość „bazowa ” to 50 km/h w godz 6-23