Kierowca seicento sprawcą wypadku z udziałem Szydło?

Mowy końcowe w procesie w sprawie wypadku byłej premier. "Prokurator pytał, czy kierowca seicento przeprosił Szydło"

Po ponad 12 miesiącach krakowska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie wypadku b. premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. Zdaniem śledczych, to właśnie kierowca fiata seicento Sebastian K. spowodował ten wypadek – podaje RMF FM.

Prokuratorzy twierdzą, że to Sebastian K. doprowadził do zderzenia, nie zachowując należytej ostrożności na drodze. Według śledczych, kolumna rządowych aut jechała z prędkością 58 km na godz., miała włączone sygnały świetlne. Nie ustalono natomiast jednoznacznie, czy działały sygnały dźwiękowe. Prokuratura nie zdobyła innych dowodów w tej sprawie niż zeznania świadków, a te są rozbieżne. Uznano jednak, że nie ma to znaczenia dla odpowiedzialności młodego kierowcy za wypadek – informuje RMF FM.

Prokuratura zamierza wystąpić do sądu z wnioskiem o warunkowe umorzenie sprawy wobec 21-latka. Śledczy – na których powołuje się RMF FM – podjęli taką decyzję, bo mieszkaniec Oświęcimia nie był dotąd karany, miał dobrą opinię, a także współpracował w zakończonym postępowaniu z prokuraturą. Warunkiem umorzenia postępowania na określony okres próby – w tym przypadku na 2 lata – będzie wpłata przez Sebastiana K. nawiązki na konto fundacji wspierającej ofiary wypadków.

O wypadku z udziałem Szydło i śledztwie w tej sprawie pisaliśmy wielokrotnie – ostatnio w artykule „Wypadek Szydło: Kontrowersje wokół ekspertki”.

bt

Źródło: RMF FM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
antyuzurpatorprinceofwalesMaciek123454321AleksanderZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiJar
PiJar

Tu nie chodzi o ustalenie sprawcy, tylko o to, by za wszelką cenę nie okazał się winny ktoś z kolumny rządowej. No bo jakby to wyglądało, że nieomylny, niepokalany PiS, który walczy przeciwko całemu wrogiemu światu, spowodował wypadek!? Stąd taka wielka „łaskawość” śledczych, a właściwie to chyba raczej towarzysza Ziobry, bo nie wyobrażam sobie, by osobiście nie doglądał tej całej sprawy.

Zgredzinka
Zgredzinka

No, oczywiście !!!
To było z góry do przewidzenia, kto będzie temu wypadkowi winny.
I niech to będzie wskazówką dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do naszego rodzimego NSDAP.
Właśnie materializuje się znowu po 28 latach, przytoczone przez szefa PSL Władysława Kosiniak-Kamysza zawołanie z okresu niedawno minionego … „partia rządzi, partia sądzi”.

Maciek123454321
Maciek123454321

Nareszcie, Zgredzinko, postawiłaś znak równości między PiS a NSDAP. Pewnie, gdybym był politykiem, musiałbym w imię pewnej poprawności zdystansować się od Twojej wypowiedzi. Ale, ponieważ jestem zwykłym obywatelem, powiem wprost – masz rację! PiS = NSDAP.

Aleksander
Aleksander

Zabawne to wszystko.Drobny incydent drogowy ale badanie trwa rok.Niczego pewnego w końcu nie ustalono ale chcą wrobić chłopaka.Mam nadzieję,że adwokat nie dopuści do takiego zakończenia tej hucpy.

princeofwales
princeofwales

Mam nadzieję, że chłopak na to się nie zgodzi. Przed niezawisłym sądem ma pewne uniewinnienie.

antyuzurpator
antyuzurpator

Pod warunkiem, ze miniprokurator zero dopuści, żeby był to niezawisły sąd. Nieprzypadkowo akurat w tamtym rejonie była ostra „dobra zmiana” w sądach.