Kierowcy Macierewicza ukarani za notoryczne łamanie przepisów ruchu drogowego

Kierowcy Macierewicza ukarani za notoryczne łamanie przepisów ruchu drogowego

Gdy w samym centrum starego miasta w Piotrkowie Trybunalskim powstało biuro Prawa i Sprawiedliwości, kierowcy limuzyny należącej do Ministerstwa Obrony Narodowej zaczęli nagminnie łamać przepisy ruchu drogowego. „Nie wyłączali silników w ciepłe dni, chłodząc się klimatyzacją, poruszali się pod prąd stwarzając przy tym dodatkowe zagrożenie dla innych uczestników ruchu” – pisze „Gazeta Trybunalska”.

 

Wjazd samochodem do centrum starego miasta w Piotrkowie Trybunalskim, jak w większości miast w Polsce jest zabroniony. Zarządca drogi przewidział jednak pewne wyjątki dla kierowców – w tym umożliwienie właścicielom nieruchomości wjazdu w celu zatrzymania lub postoju na ich terenie. Właśnie to pozwolenie miało być nadużywane m.in. przez kierowców byłego szefa MON Antoniego Macierewicza od niemal pięciu lat!

Kierowcy wiceprzewodniczącego PiS Antoniego Macierewicza dotychczas unikali kary. Wygląda na to, że dopiero upór lokalnych dziennikarzy w końcu przyniósł skutek. Dlaczego? łamanie przepisów odbywało się pod okiem kamer miejskiego monitoringu, jednak policja i straż miejska nie reagowały – chociaż w tym samym czasie, za podobne wykroczenia, karano kierowców samochodów cywilnych.

 

Kolejne interwencje lokalnych dziennikarzy w sprawie poskutkowały pismem z informacją, że sprawa została przekazana do Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, gdyż kierowcami okazali się być żołnierze Wojska Polskiego. Dziennikarze nie odpuścili i domagali się kolejnych wyjaśnień. Komendant Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, płk Sławomir Tęcza w piśmie wysłanym do redakcji „Gazety Trybunalskiej” podziękował dziennikarzom za dokładne opisanie wykroczenia. To nie wszystko. Przyznał także, że kierowcy „naruszyli dyscyplinę wojskową w czasie wykonywania zadań służbowych” i zostaną „ukarani dyscyplinarnie”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Inna sprawa, że chyba nie kierowców- żołnierzy należy w tej sytuacji karać.

mpm

Źródło: onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
4 marca 2021 14:31

A Antoni na to : całujcie mnie wszyscy w dupę ( za Julianem Tuwimem.)

antyuzurpator
antyuzurpator
5 marca 2021 08:19

Zostaną ukarani pogrożeniem paluszkiem i naganą ustną o treści: „no-no-no”.

TOMASZ
TOMASZ
5 marca 2021 16:46

czy straż miejska może ukarać mandatem za nie stosowanie się zakazu ruchu zakazu wjazdu może straż miejska zatrzymać pojazd w ruchu drogowym czyli może zatrzymywać kierowców straż miejska w mieście ma tego uprawnienia przeprowadzenia kontroli pojazdów proszących się mieście tylko po mieście może zatrzymywać straż miejska kierowców bombowców może zatrzymać mogą strażnicy miejscy tylko policjanci mogą zatrzymywać piratów drogowych mogą strażnicy leśni obywatela też może zatrzymać pilnego kierowcę ma taki obowiązek obywatelski kierowca zatrzymać pianego kierowcy nie trzeźwego kierowcy może każdy obywatel zatrzymać w ruchu drogowym . MA UPRAWNIENIA STRAŻ MIEJSKA ZATRZYMYWANIA W RUCHU DROGOWYM W TERNIE MIASTA MOŻE ZATRZYMYWAĆ STRAŻ MIEJSKA .

TOMASZ
TOMASZ
5 marca 2021 16:54

straż miejska może wypisywać mandat karne obywatelom za np. przeklinanie miejscu publicznym za słowa na k ..a nie cenzuralne słownictwo miejscu publicznym używanie tego typów słownictwa grożi mandat karny wysokość 500 zł do 1000 zł kary miejscu publicznym lub areszt lub pozbawienie wolność nawet za to grozi organicznie wolność dla sprawcy wykroczenia jest napisane kodeksie karnym .

TOMASZ
TOMASZ
5 marca 2021 16:58

czy powinna zamiast straż miejskiej powinna powstać nowa formacja w mieście POLICJA MUNICYPALNA ZAMIAST STRAŻ MIEJSKIEJ MIASTACH POLSKI POWINNY POWSTAĆ KONDY POLICJI MUNICYPALNEJ KOMISARJATY DLA TEJ JEDNOSTKI MUDUROWEJ BYŁO DOBRE TEJ STRAŻ MIEJSKIEJ RZAD POWINNY SPRAWE PRZEMYŚLEĆ CZYLI PIS

TOMASZ
TOMASZ
5 marca 2021 17:02

STRAŻ POLICJA MIEJSKA DOBRY POMYŚŁ ZAMIAST STRAŻ MIEJSKIEJ BYŁA POLICJA MIEJSKA WY MIASTACH KTORA MIAŁA WIEKSZE PRAWA NIŻ STRAŻ MIEJSKA MA BY MIAŁA SZERSZY KRES UPRAWNIEŃ NOWA FORMACJA POLICJA MIEJSKA .

TOMASZ
TOMASZ
5 marca 2021 17:02

MOŻE TO NIE GŁOPIE JEST

TOMASZ
TOMASZ
5 marca 2021 17:03

DUDA DUDA ANDRZEJ