Kilka pytań do pana premiera Mateusza Morawieckiego

Kolejna ustawa – na przemiał. Premier wycofuje się z nieludzkiego projektu

Trzeba bronić ofiar – nie wolno stawać po stronie katów.

Panie Premierze, czy to co mówił Pan w expose o kobietach, o ich obronie przed przemocą było poważne? Czy jest wiążące? Pytam, ponieważ 2 lata był Pan wicepremierem w rządzie, którego ministrowie odbierali kobietom ich prawa, a najsłabszym, tym krzywdzonym, oraz ich dzieciom zabrali dotacje przyznane ośrodkom, w których katowane matki z dziećmi mogły się schronić. Pana poprzedniczka, premier – kobieta, Beata Szydło nie stanęła w ich obronie! Przeciwnie, poparła te nieludzkie dyspozycje ministra Ziobry. Być może zajmował się Pan wówczas innymi sprawami i to do Pana nie dotarło.

Czy Pana, jako logicznie myślącego człowieka, przekonuje argument ministra o odebraniu dotacji, z tego powodu, że Fundacja dyskryminuje mężczyzn? Przypominam, że Fundacja powstała właśnie w celu niesienia pomocy kobietom, bo przemoc wobec mężczyzn w rodzinie to nikły procent w porównaniu z tą stosowaną wobec kobiet i dzieci.

Czy argument ministra, nomen omen sprawiedliwości, nie przypomina Panu argumentu człowieka, który zamordował rodziców, a w ostatnim słowie prosi sąd o łagodny wymiar kary – bo jest sierotą?
Czy Zbigniew Ziobro – jedynowładca i właściciel prawa w Polsce, które wykorzystuje do walki z lekarzem swojego ojca (mimo dwóch wyroków uniewinniających doktora), który niszczy polską kardiologię (od 11 lat lekarze poddawani są presji, komisje, przesłuchania itd.), tak jak kilka lat temu niszczył transplantologię, jest odpowiednią osobą na stanowisku ministra sprawiedliwości w pańskim rządzie? Czy Pan wie, że ten minister zabrał dotacje na telefon zaufania dla ofiar przemocy, który teraz funkcjonuje z datków społecznych?

Zdumiała mnie pańska wypowiedź, że w zmianach prawa poszedłby Pan jeszcze dalej! Dokąd to chciałby Pan dojść z ministrem Ziobro? Czy ten pluton egzekucyjny stojący naprzeciw sędziwego profesora Strzembosza i wielu innych wybitnych prawników, strzelający do nich z armat nienawiści, pomówień, obelg ma pogodzić Polaków, o czym Pan mówił w expose? Zaraz po Panu wystąpił wicemarszałek, nazywając protestujących przeciw bezprawiu „lumpami”. Tak partia traktuje Pana chęć pogodzenia narodowego. Mówi się o pańskim patriotycznym wychowaniu, o ojcu, który ma piękną kartę opozycyjną. Pan także doświadczył ubeckich metod, bicia, pozbawiania godności, ograniczania praw człowieka. Myślę, że wspominając niełatwą historię zrozumie Pan, że trzeba bronić ofiar, a nie wolno stawać po stronie katów.

Krystyna Kofta
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Brunoszary obywatelNihilZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Ładnie napisane ale nie dotrze. To jest sekta w 100% odporna na argumenty. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś złudzenia to jest naiwniakiem. Już po Polsce.

Nihil
Nihil

Bardzo proste i wlasciwe pytania.Tylko jeżeli krzywousty na nie odpowie,to jak?Ano klamstewkami i historyjkami z baśni 1000 i jednej nocy.Człowiek na smyczy.Smycz dostał od Beci z życzeniami udanego wlazenia w zad karalucha.Becia opanowała te sztukę bez wazeliny i może brak poślizgu ja wyeliminował?

szary obywatel
szary obywatel

Bardzo słuszne, ale jestem sceptykiem, co do reakcji! Ten Dyzma zajęty jest tylko swoją karierą, a jego słowa…..to tylko kłamliwe słowa! Blagier i karierowicz!

Bruno
Bruno

Nie wiem co Pan Premier miał na myśli mówiąc o systemowym podejściu do spraw przemocy. Obawiam się, że jednak nie to by zająć się również przemocą wobec dzieci (dziewczynek, chłopców), które bywają ofiarami przemocy ze strony matek (statystyki podają, że częściej), jak i wobec np.ojców, mężczyzn. Mężczyźni jako ofiary przemocy, w tym seksualnej (w tym że strony kobiet) to nie margines (lub zadziwiająco szeroki margines).. Mężczyźni nie zgłaszają wielu aktów przemocy wobec siebie – m.in. z powodu poczucia wstydu. Nowe badania (nie jedynie statystyki policyjne) wskazują, że przemoc wobec mężczyzn jest dużym liczebnie, procentowo zjawiskiem. Nasuwa mi się pytanie, co… Czytaj więcej »