Kilka tysięcy osób pożegnało Piotra Szczęsnego

Kilka tysięcy osób pożegnało Piotra Szczęsnego

– „Testament Piotra jest krzykiem protestu” – mówił w homilii ks. Adam Boniecki. Na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie odbył się pogrzeb Piotra Szczęsnego, który w proteście przeciwko sytuacji w kraju podpalił się 19 października na warszawskim pl. Defilad.

Na cmentarz przyszło kilka tysięcy ludzi, niektórzy mieli białe róże. Przed kaplicą, do której wniesiono urnę z prochami zmarłego, muzycy zagrali piosenkę „Wolność, kocham i rozumiem”. Mszę koncelebrowali bp Tadeusz Pieronek i ks. Adam Boniecki. Fragment Ewangelii odczytał ks. Wojciech Lemański.

W homilii ks. Adam Boniecki powiedział m.in.: – „Świętej pamięci Piotr był z tych, którzy widzą ostrzej, widzi symptomy katastrofy. Wiedział, że musi ostrzec. Mówią mi, robisz z samobójcy świętego. Nie jestem od ogłaszania świętych. Testament Piotra jest krzykiem protestu, ale nie krzykiem nienawiści. Wyborcy PiS to nasze matki, to nasi bracia. Cierpiał za Polskę, to coś wielkiego, kochał Polskę. Módlmy się, aby śmierć Piotra nie poszła na marne”.

Na cmentarzu przemawiał także bp Tadeusz Pieronek: – „Nie pochwalam samobójstwa, ale ten człowiek upomniał się o sprawy ważne dla nas wszystkich”. Piotr Szczęsny w pozostawionym przez siebie liście wzywał Polaków, aby „przeciwstawili się temu, co robi obecna władza”.
(Źródło: wyborcza.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

18
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
12 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
MordazdradzieckaJanekWaldemarZwinkaPaweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

[*}

Paweł
Paweł

Samobójca z katolickim pogrzebem?

Zgredzinka
Zgredzinka

Ty wredny trollu !!!
Czy dla ludzi Twojego pokroju nie ma żadnych granic przyzwoitości ?
Nie wystarczy już wychamiania się PANI PROFESOR Pawłowicz ?

Paweł
Paweł

Najmocniej przepraszam. Nie chciałem nikogo urazić. Dotychczas byłym przekonany, że samobójców chowa się, za przeproszeniem, pod płotem i w niepoświęconej ziemi. Widocznie coś się zmieniło w podejściu kościoła.

Waldemar
Waldemar

Zatrzymał sie Pan na 1939 roku, jesli idzie o nauczanie i Katechizm Kościoła.

Paweł
Paweł

Dziękuję za informację. Sprawdzę. Pozdrawiam.

Janek
Janek

Kwestia ceny.

Zwinka
Zwinka

Cena dla takich, jak ty jest znana od wieków. 30 srebrników.

Janek
Janek

To biskup już nie bierze w złotówkach, ojro czy dolarach? przeszedł na srebrniki?

Plus ujemny
Plus ujemny

Dominującym akcentem pogrzebu była wielka cisza, bez żadnego niepotrzebnego mówienia. Wszystko co trzeba powiedział ks. Boniecki. Potem tylko uściski dłoni przyjaciół. I białe kwiaty.

Nihil
Nihil

Szanuje i Pamiętam.Spoczywaj w ciszy wolnosci

Nika
Nika

Dostojni duchowni pozegnali pieknego czlowieka.

Janek
Janek

„Mszę koncelebrowali bp Tadeusz Pieronek i ks. Adam Boniecki. Fragment Ewangelii odczytał ks. Wojciech Lemański.”- ciekawe, za ile i kto zapłacił- biskup na zwyczajowy tysiąc, to chyba by tylko popukał się w głowę.

Zwinka
Zwinka

Stul dziób, uprzejmie proszę

Janek
Janek

Dziękuję za uprzejmą radę.

Mordazdradziecka
Mordazdradziecka

No to sie do niej dostosuj i zamknij sie.

Waldemar
Waldemar

Rozumiem antyklerykałów doskonale, bo sam nieraz psioczę, ale przy tej okazji może jednak nie warto tracić okazji by siedzieć cicho.

Janek
Janek

A to dlaczego? A nie był Pan na pogrzebach ludzi, których związek z Kościołem był taki, że kiedyś go w nim ochrzcili a później to może był na własnym weselu? I nie słyszał Pan gdy nad jego grobem ksiądz nie mógł się go nachwalić, jaki był dobry, a jaki prawy- no miód z wazeliną. A rodzina słucha. Myśli Pan, że to za darmo, albo za jeden papierek z wizerunkiem króla Jagiełły? No proszę zejść na ziemię.