Kilkanaście tysięcy pielgrzymów nie łamie zakazu uczestnictwa w zgromadzeniu?

Kilkanaście tysięcy pielgrzymów nie łamie zakazu uczestnictwa w zgromadzeniu?

No proszę! Pandemia pandemią, a tymczasem wczoraj odbył się XVIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty na Jasnej Górze. Wzięło w nim udział kilkanaście tysięcy miłośników motocykli.

Ksiądz Waldemar Cisło, który poprowadził homilię dla zmotoryzowanych pielgrzymów pochwalił ich odwagę i przekonywał, że chrześcijaństwo potrzebuje takich wiernych, którzy nie bacząc na nic, będą brać udział w pielgrzymkach i nabożeństwach, dając tym świadectwo wiary.

Moi drodzy, to, co się dzieje wokół nas, napawa refleksją i smutkiem, ale jest też szansą na odrodzenie i wyjście z tej bylejakości, (…) myśmy zapomnieli w Europie, że zapisano w Apokalipsie: „bądź zimny, albo gorący, bo letniego wypluwam z ust swoich”. Nie można być chrześcijaninem na 50, 80 czy 90 procent, albo się nim jest, albo się nim nie jest”.

Rzecznik jasnej Góry, ks. Michał Legan, zapewniał, że wszystko jest w porządku. Właśnie ze względu na pandemię liczba uczestników została ograniczona do „zaledwie” kilkunastu tysięcy, motocykliści zachowują dystans między sobą i mają do dyspozycji środki ochrony osobistej.

Zupełnie inaczej widział to portal Częstochowa Nasze Miasto. Według niego, pielgrzymi ewidentnie złamali zasady reżimu sanitarnego. Nie zachowano dystansu społecznego i zlekceważono wymóg noszenia maseczek.

Zdjęcia z tej pielgrzymki skomentowali internauci na Twitterze, pisząc: „Pandemia? Nigdy o niej nie słyszałam”, „Halo, Polska Policja, wesele na ponad 80 osób na Jasnej Górze. Interweniujcie!”, „Szlag, nawet i po drugiej dawce szczepionki nie będę się czuć bezpiecznie”, „To zdjęcia z teraz? Jeśli tak, to dystans społeczny, nie ma co”.

A co na to policja?

Jakoś jej tam nie widziałam, a przecież ponoć nie wolno brać udziału w zgromadzeniach. Nie wolno łamać reżimu sanitarnego….

Zostań patronem KODUJ24.PL

/do/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
12 kwietnia 2021 11:16

Motyla noga! Czym stała się Polska? Wszystko zamknięte. Kina, teatry, restauracje, bary, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a tam tysiące bo oni kochają. Co do cholery kochają. Boga na pewno nie!S….y syny!!.

ags
ags
12 kwietnia 2021 14:28
Reply to  smętek

patrząc na zdjęcia to disco polo pewnie kochają 🙂

Shaq
Shaq
13 kwietnia 2021 07:23
Reply to  smętek

Oczywiście że pielgtrzymka nie łamie przepisów pandemicznych, nie łamią ich też protestujący antymaseczkowcy. Przepisy pandemiczne zostałyby złamane dopiero wtedy, gdyby pojawiły się tęczowe flagi albo napisy ***** ***. Wtedy milicja wyjęłaby pały i rozpędziła zgromadzenie

Jantar
Jantar
12 kwietnia 2021 11:21

Gdyby to była demonstracja Strajku Kobiet to wszyscy byliby zamknięci w kotle, spisywani, policja puściłaby gaz łzawiący prosto w oczy nawet posłankom opozycji. Ale to było zgromadzenie na JG, więc oczywiście policja miała zakaz przerywania. W końcu Kaczyński powiedział w przemówieniu, że „za wszelką cenę musimy bronić Kościoła” i „poza Kościołem jest tylko nihilizm, który trzeba zlikwidować”, czy też „każdy, kto podnosi rękę na kościół, podnosi rękę na Polskę i my tę rękę odetniemy!”.

Tak więc księża i hierarchowie mogą liczyć na bezkarność, wręcz obronę. Natomiast każdy, kto się nie zgadza na rządy i bezkarność kościoła, będzie odpowiednio ukarany.

Stanisław
Stanisław
12 kwietnia 2021 13:03
Reply to  Jantar

„Gdyby to była demonstracja Strajku Kobiet to wszyscy byliby zamknięci w kotle, spisywani, policja puściłaby gaz łzawiący prosto w oczy nawet posłankom opozycji.”- bez jaj, sam widziałem (w TV) tysiące „strajkujących” którzy wirusa mieli w …, no mniejsza oto gdzie. A uczony prof. Simon zapewniał, że na świeżym powietrzu to wirus taki groźny nie jest. A policja wtedy obchodziła się z tymi barbarzyńcami jak z jajkiem. Nieświeżym.

Jantar
Jantar
12 kwietnia 2021 14:14
Reply to  Stanisław

Dziwnym zbiegiem okoliczności te manifestacje, o których wspominasz, organizowała Konfederacja. To właśnie posłowie Konfederacji wypowiadają się ciągle, że „wirusa nie ma, pandemia to ściema”, etc., etc., etc. Konfederacji wtóruje dzielnie kler z Rydzykiem na czele. Nie wierzysz? To przecież Rydzyk sprzedaje na stronach swojego sklepu internetowego książkę Brauna, w której „udowadnia”, że pandemii i wirusa nie ma. Posłuchaj, co mówią hierarchowie kościelni i zwykli księża. Pełno jest w internecie ich wypowiedzi na ten temat. I to wszystko mimo tego, że najwięcej zakażeń jest właśnie na tych zgromadzeniach i na mszach. Dopiero co Sanepid ogłaszał, że poszukuje wiernych uczestniczących w kilku mszach w święta, bo księża zakażeni. A kościoły mimo restrykcji były pełne i wszyscy bez maseczek. Więc zanim coś napiszesz, zastanów się, czy piszesz prawdę, czy powielasz kłamstwo.

Stanisław
Stanisław
12 kwietnia 2021 18:04
Reply to  Jantar

cyt.”Dziwnym zbiegiem okoliczności te manifestacje, o których wspominasz, organizowała Konfederacja”.
„strajk kobiet” organizowała Konfederacja????
cyt.”Posłuchaj, co mówią hierarchowie kościelni i zwykli księża. Pełno jest w internecie ich wypowiedzi na ten temat. I to wszystko mimo tego, że najwięcej zakażeń jest właśnie na tych zgromadzeniach i na mszach”-byłbym wdzięczny za źródła. A co do ilości zakażeń na mszach- uczeni zgodnie twierdzą, że ten wirus jest bardzo pobożny- ukrywa się w wodzie święconej, przyczaja w kościołach i podstępnie atakuje roznoszony przez klechów. Ciekawe tylko jak zarażają się osoby omijające kościoły szerokim łukiem.

Marek
Marek
12 kwietnia 2021 14:20
Reply to  Stanisław

Gdzie to widziałeś? Chyba we Francji albo Niemczech bo nie w pislandi. Może raz się zdarzyło, i czy nie było to wtedy gdy milicja się nie pokazywała by kibole mogli bić strajkujących bezkarnie? Nie wspominając o tym, że strajkujące kobiety przynajmniej starają się mieć maseczki i trzymać dystans, a katofaszystowski motłoch ma to w dudzie.
Wszystko o czym wspomniał(a) Jantar się wydarzyło, a ty w standardowym debilnym chwycie trolla starasz się to deprecjonować bo MOŻE RAZ było inaczej.

Dla ciebie hasło strajku to zaczynające się na w.

HerodAntypis
HerodAntypis
12 kwietnia 2021 16:17
Reply to  Marek

Przestańcie z Jantar tracić czas na tego durnia. To jakiś wieśniak, kiedyś składał długopisy, teraz składa komentarze- połowa to cytat a druga połowa to zlepek pisowskich idiotyzmów.

Stanisław
Stanisław
12 kwietnia 2021 18:18
Reply to  HerodAntypis

Miło poznać argumenty adwersarzy. Poziom wyraźnie wzrasta. Długopisów nie składałem, ale telewizory to i owszem. Kiedyś był na nie spory popyt i można było zarobić na duży kieliszek chleba. A że zaznaczam cytaty? Tak mnie uczyli w szkole (na wsi, więc za wieśniaka się nie obrażam), by wypowiedź była zrozumiała. Cóż, dzisiaj chyba tego nie uczą, albo zasady poszły w zapomnienie.

Marek
Marek
13 kwietnia 2021 15:10
Reply to  Stanisław

Miło to by było poznać argumenty prawicy i np twoje, ale najwidoczniej nie jesteśmy godni, bo prawicy i ty nigdy jeszcze argumentu nie podała.

Stanisław
Stanisław
12 kwietnia 2021 18:08
Reply to  Marek

cyt.”Nie wspominając o tym, że strajkujące kobiety przynajmniej starają się mieć maseczki i trzymać dystans”, o, tak dystans- chyba od przyzwoitości.
„katofaszystowski motłoch”- urocza fraza, prawie słowa skrzydlate. Jeszcze trochę i Nobel z literatury.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
12 kwietnia 2021 13:55

Przecież wszystkie zakazy są tylko dla „gorszego sortu”!

Antykaczor
Antykaczor
12 kwietnia 2021 16:47

Jest zakaz udziału w zgromadzeniach? Jest! Więc Policja nie brała udziału. O co chodzi?

Dron
Dron
12 kwietnia 2021 18:15

Będę może trochę brutalny, ale dawców organów i ich modlitwy trzeba uszanować. Wszak modlą się, ponieważ wiedzą, że jutro, pojutrze mogą być właśnie dawcami organów. A co do policji, to czarno białym był rozkaz, żeby kontrolować wszystko poza kościołami. Befehl ist befehl.

HerodAntypis
HerodAntypis
12 kwietnia 2021 20:17
Reply to  Dron

Przypomniałeś mi tę brutalną kampanię sprzed lat: ” Idzie wiosna, będą warzywa”. Miała zniechęcać motocyklistów do ekstremalnych prędkości iwygłupów na motorze, ale tylko spopularyzowała zakładanie strun na szyję.

Gekon
Gekon
13 kwietnia 2021 08:15
Reply to  HerodAntypis

Bzdury.

Stanisław
Stanisław
13 kwietnia 2021 11:34
Reply to  HerodAntypis

„zakładanie strun na szyję”- chłopie, gdzieś to widział?