Kim jest „Kulson” – najsłynniejszy obecnie polski policjant?

Kim jest „Kulson” - najsłynniejszy obecnie polski policjant?

Wychodzi na to, że polska policja nie ma problemów oraz innych zajęć i dlatego pewnie postanowiła przedstawić opinii publicznej słynnego „Kulsona”. Okazało się, że to dowódca drużyny w oddziale prewencji, który zatrzymywał w sobotę 11 listopada Obywateli RP. – „Kulson to ja. Potrzebny był policjant do busa, dlatego kazali mi wsiąść do środka” – powiedział policjant na specjalnej konferencji prasowej w siedzibie jednostki w podwarszawskim Piasecznie.

Jego nazwiska nie podano, wiadomo tylko, że na imię ma Mateusz i w ciągu 9 lat pracy w policji dosłużył się stopnia aspiranta. – „Mój telefon dzwoni non stop. Mam świadomość, że od dwóch dni jestem najbardziej znanym policjantem w Polsce, ale nie przeszkadza mi to” – dodał. Wyjaśnił też, że taki pseudonim ma już od kilku lat i nie pamięta, skąd się wziął.

Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej, tłumaczył, że na słynnym już nagraniu do „Kulsona” zwracał się dowódca plutonu, który kazał mu wsiadać do auta. Do dwuznacznej – zdaniem policji – sytuacji doszło w sobotę ok. godz. 14.40 przy ul. Smolnej, tuż przed przejściem Marszu Niepodległości przez centrum Warszawy. Na trasie ulokowała się antyfaszystowska pikieta Obywateli RP. Chwilę przed marszem policja zatrzymała 45 członków stowarzyszenia i przewiozła ich do komendy przy ulicy Dzielnej.

Według Obywateli RP, przy zatrzymaniu doszło do incydentu. Na swoim profilu na Facebooku opublikowali nagranie ze zdarzenia, na którym – według członków stowarzyszenia – słychać, jak jeden z funkcjonariuszy mówi do zatrzymywanej kobiety: „Siadaj, k…wo”. Policja szybko zareagowała, tłumacząc, że chodziło o „Siadaj, Kulson”.

– „Po przesłuchaniu materiału potwierdziły się słowa, że to nie wulgaryzm. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że chodziło o przezwisko policjanta” – mówi Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji. Byłoby dobrze, by nagranie zaprezentował, ale tego nie uczynił. Nawet dla osób o nienajlepszym słuchu jest duża różnica między „Siadaj „k…wo” a „Siadaj, Kulson”!
(Źródło: naTemat)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
ArturMaciek123454321Chri-s48ZbyszekMaryś Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nika
Nika

Nie ma wątpliwości, ze żenada nie ma granic i po osiągnięciu pewnego pułapu mozna juz tylko milczeć. Pany policjantowi Mateuszowi zyczymy dobrego samopoczucia, bedzie go potrzebowal.

Jan
Jan

Już są nagrania ze zdarzenia, nigdzie nie pada „siadaj k…o”, wyraźnie słychać „siadaj Kulson”. Tym sposobem zamiast kompromitacji jest ocieplenie wizerunku policji

Maciek123454321
Maciek123454321

Widzisz, głuchy trollu, tak się składa, że na co dzień współpracuję ze śpiewakami i mam dość wyczulony słuch, nawet na marnym jakościowo materiale dźwiękowym zbitka spółgłosek „ls” i „rw” jest tak różna, że nijak mi nie wychodzi „kulson”, wciąż słyszę „siadaj k…..o”. Prościej byłoby gliniarzom przeprosić zelżoną kobietę, a nie robić z nas wszystkich durniów. A pierwszym durniem jesteś ty – głupi Jasiu.

wladzio
wladzio

Chciałbym poznać pochodzenie przezwiska/ksywy „Kulson”.

Waldemar
Waldemar

Podręcznikowy przykład jak „przykryć” kłopotliwy incydent. Znane i opiniodawcze europejskie i amerykańskie media napisały o rasistowskich czy wręcz faszystowskich hasłach i skandowaniach podczas owego osobliwego „Marszu” – w polskich mediach trwa zażarta dyskusja o „Kulsonie”. Nawet nieoceniony red. Lisicki czujnie poświecił „Kulsonowi” cały felieton w WP. Być może tak było z innymi tego typu wydarzeniami i zamiast „Wyp… z uchodźcami” wolano „Wychrzaniać z udźcami”, zamiast „Narodowy socjalizm” było „Narodowy specjalizm”, a zamiast „Biała Europa” – Biała Kropa”. Być może dużo tu głuchych, ale wziąwszy pod uwagę i dziesiątki dość wyraźnych zdjęć – również i niedowidzących? Przykra sprawa.

Chri-s48
Chri-s48

Ten policjant po prostu zareagował na polecenie „siadaj Kulson” bo był zmęczony walką z kilkoma kobietami siedzącymi na chodniku – więc dla towarzystwa miał po prostu się przysiąść. Absolutnie nie do pomyślenia jest twierdzenie że „wsiadaj kurwo” było skierowane do opierającej się kobiety. Takie standardy jaka policja, tylko szkoda że nie mają już na wyposażeniu paralizatorów elektrycznych, bo można by było działać bez słów.

Maciek123454321
Maciek123454321

No to mamy już ksywę na policjantów od manifestacji – KULSONY. Dla mnie bomba. Sami się podłożyli. Miesiączki smoleńskie ochrania 2000 kulsonów. Jak pięknie to brzmi!

Nihil
Nihil

Kulson Kulson co z Ciebie wyrośnie,martwię się już od tygodnia
Owsiak Kulsna chwlil ze sceny,stowa z kieszeni mu poszła…

Zwinka
Zwinka

Oni naprawdę mają nas za idiotów. Najgorsze, że ze sporą dozą prawdopodobieństwa.

Maryś
Maryś

Motyla noga, wujku dobra rada.

Zbyszek
Zbyszek

Jak wam teraz policjant na demonstracji przykulsoni no wszystko gra, tak ma być. Przecież wam nie przyje…..

Artur
Artur

Ma to swoje dobre strony. Teraz można spokojnie nazwać panią premier Szydło, prezia JarKacza czy Adriana Du..ę kulsonem i każdy będzie wiedział o co chodzi. Ale nikt nie będzie mógł oficjalnie nikogo za to ścigać za znieważenie urzędu. 😉