Kim trzeba być, żeby własnoręcznie dusić…?

Kim trzeba być, żeby własnoręcznie dusić...?

Uwaga, teraz będzie gorsząca opowieść o kapelanie leśników ks. Tomaszu Duszkiewiczu. Bulwersuje ona nie tylko ekologów, ale nawet myśliwych. Bo to oni w końcu ujawnili zdjęcia z leśniczówki kapelana i opowiedzieli dziennikarzom Newsweeka o kulisach jego polowań.

Ksiądz, prywatnie przyjaciel Jana Szyszki, budzi mieszane uczucia z dwóch powodów. Pierwszy to fakt, że jako ksiądz (z założenia człowiek uczciwy) posiada nielegalne trofea, a drugie, że zabijanie sprawia mu przyjemność.

To znaczy trofea są już legalne, bo ksiądz czując pismo nosem i wiedząc, że przetrzymywanie martwych i spreparowanych zwierząt chronionych gatunków jest karalne, złożył wniosek o legalizację trofeów 17 sierpnia, niedługo po e-mailu dziennikarza Newsweeka, który pytał, skąd u księdza takie trofeum.  Okazuje się, że już następnego dnia kapelan Lasów Państwowych dostał z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska decyzję, że jego ryś, wilk i puszczyk są legalne. Problem w tym, że zdjęcia trofeów w domu księdza zostały zrobione w… 2015 roku.

Trzeba jednak przyznać, że ideologia „dobrej zmiany” dla urzędników RDOŚ jest świętością. Polsko, ucz się od nich tak szybko to chyba żaden urzędnik w Polsce nie pracuje.

A teraz coś o zabijaniu. Nawet myśliwi są zniesmaczeni opowieściami o kulisach polowań, a szczególnie historią o rysiu. Ksiądz opowiadał, że gdzieś dojechał, otworzył bagażnik, a ten ryś chciał mu uciec. Jeszcze żył. Ksiądz wziął wtedy sznurek i go udusił. Nazywał go potem „duszonym rysiem” – mówi dziennikarzom jeden z myśliwych.

Proszę sobie teraz wyobrazić: ja, konający ryś i kawałek sznurka… Kim trzeba być, żeby to zrobić? Chyba kapelanem…

Tomasz Duszkiewicz jest duszpasterzem Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Zatrudniony jest na etacie w dyrekcji białostockich lasów. Do pracy ma 140 km. Na co dzień jest proboszczem w Węgrowie.

Stał się znany dzięki prawicowym mediom, za sprawą kazania, w którym mówił m.in. o zamachu w Smoleńsku, o trotylu na wraku Tupolewa oraz o policji „ścigającej babcie z różańcami w ręku i młodzież wybierającą się na marsz w obronie Telewizji Trwam”.
(Źródło: naTemat)

/md/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

22
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
MichałEwaJoannakrakowiankametiu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nika
Nika

To chyba najstraszniejsza historia o tym kim sa pisowcy! Jak bardzo sa źli, jak nienawidza zycia, jak sa targani najgorszymi emocjami, żądza zemsty, władzy, sa gotowi usmiercac dla swoich wlasnych wewnetrznych psychopatycznych korzyści! Tak historia boli, czuje rozpacz, a jakis dyrektor RDOS dla stanowiska poswieca kolejne niewinne zwierzęta.

shaq
shaq

Pan duszkiewicz to jedna z najbardziej odrażających postaci, jakie wypłynęły z szamba „dobrej zmiany”. Kombinator pasący się na państwowej kasie, którą dostaje za nic, okrutny zabójca zwierząt (słyszałem, jak mówił, że to nie zabijanie tylko „gospodarowanie”) i katolski hipokryta – gdy goniła go dziennikarka, aby go spytać o etat w LP, wyszczerzył się do kamery i szyderczo powiedział „będę się za panią modlił”.
O takich ludziach jest film „Pok0t” Agnieszki Holland, tylko tu pierwowzór przebija postaci filmowe natężeniem moralnej ohydy.

Nika
Nika

Prosze mi wierzyć, mam odczucia podobne do tych ktore miala bohaterka „pokotu”. Ten potwor, dyrektor LP i Szyszko to osoby, ktore czynia tyle zla, ze nie ogarniam swoich emocji.

Nika
Nika

Nazwijmy rzecz po imieniu: perwersyjne mordowanie dla ekstazy. To jest niebezpieczny stan psychiczny.

Andrzej
Andrzej

Mój pradziadek na kieleckiej ziemi zakładał kasy Stefczyka. Był z tego tytułu w swojej parafii osoba ogólnie szacowana. Gościł raz u siebie swojego proboszcza z Lisowa. Ten ksiądz po okolicznych wsiach rozlosowane miał trzy kobiety- matki jego dzieci. Każda z nich miała parę Morg dom i męża, wszystko od ksiedza. Podczas przypijania do siebie kapłan się otworzył i poinformował swoją owieczke, że on do końca nie jest pewny czy to niebo to aby na pewno jest. Mój pradziadek byl bardzo pewny i dlatego go wyrzucił. Kapłan jest wśród ludzi i time ludzie powinni go recenzowac i nie pozwalać by prowadził… Czytaj więcej »

inz.mamon
inz.mamon

Brak mi słów by to w sposób cywilizowany skomentować… ale z ciekawości bym zapytał co na to biskup tego psychopaty??

jola
jola

Horror! dusić ranne,bezbronne zwierze?! Tego potwora nawet bydlakiem nie można nazwać ! To ma być ksiądz?!

Maria
Maria

jeśli to prawda, to ksiądz zwyrodnialec powinien pójść do więzienia.

Chyba ustawa o ochronie zwierząt przewiduje spore kary za takie dręczenie zwierzęcia.
Co na to Prezes PiS, który podobno lubi zwierzęta (patrz jego reakcja na błąd Jakiego w noweli rzeczonej ustawy)?

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Jako obywatel – do mamra. Jako ksiądz – powinien być obłożony ekskomuniką i wywalony ze stanu duchownego. A myśliwi powinni go wykopać w trybie natychmiastowym. Że też tolerują wśród siebie takich bydlaków! Wydają tym o sobie jednoznaczne świadectwo. Tfu!

smętek
smętek

Żeby własnoręcznie dusić brata mniejszego trzeba być mordercą. Taki osobnik jak ten niby ksiądz nie spotka się we władzach KK z ostracyzmem, zakazami. Zakazy są dla PT Bonieckiego, Lemańskiego a teraz zaczyna się sprawdzanie prawomyślności wypowiedzi O.Gużyńskiego.

Plus ujemny
Plus ujemny

Zdaje mi się że Laudato Si to oficjalny dokument Kościoła Katolickiego.
W takim razie do jakiej organizacji należy pan Duszkiewicz?

pa-ko
pa-ko

Kawał chu*a, a nie ksiądz.

HIJACK
HIJACK

Bandzior …

Yan
Yan

Typowy je…..ny mięsiarz! Gdzie jego etyka myśliwska? Kto mu dał prawo polować?!

Waldemar
Waldemar

To szersza sprawa. Przypomnę pobicie operatora Polsatu oraz brutalne interwencje Strazy Leśnej. W tej chwili Lasy Państwowe, oczko w głowie ministra Szyszki, stały się państwem w państwie. Duszkiewicz jest tylko jednym z wielu objawów widocznej gołym okiem patologii – ilu może mniej brutalnych księży należy do kół myśliwskich? Swoją drogą ciekawe, czy zgodnie ze słowami o. Rydzyka Bóg będzie wspierał ministra Szyszkę w Brukseli?

Nika
Nika

Oczywiście, że szersza sprawa. Psychopatyczni, sadystyczni niezrównoważeni ludzie pod przykrywką Ministerstwa Środowiska dorwali się do pieniędzy i władzy. Przecież oddanie 6 milionów dla Sakiewicza na portal o Puszczy Białowieskiej to nie tylko oszustwo finansowe – to sadyzm, plucie na miłośników przyrody, to perwersja. To samo z wycinką Puszczy, to nie kornik, to nie bezpieczeństwo publiczne i też nie pieniądze – TO PERWERSJA, ZEMSTA, ŻĄDZA WŁADZY! Paradoksalnie Ci ludzie ogarnięci psychozą (Szyszko, Tomaszewski, Duszkiewicz) zasłaniają się leśnictwem i łowiectwem, ale wyrządzają ogromną szkodę i leśnikom i myśliwym. Dlatego Ci ostatni zaczynają mówić prawdę bo wyciera się ich autorytetem d….. Straż Leśna… Czytaj więcej »

Paweł
Paweł

Sado-katol.

metiu
metiu

Wystarczy na tego pseudo księdza spojrzeć i już nic nie trzeba pisać!!!

krakowianka
krakowianka

Przeraża mnie że taka kreatura nie tylko pozostaje bezkarna ale nawet jest jakby akceptowana przez swoje środowisko. Nie wyobrażam sobie jak można np. uczestniczyć we mszy świętej celebrowanej przez takiego Rakarza Duszyrysia. Przecież to jak uczestniczenie w czarnej mszy.

Joanna
Joanna

Czy Dyrekcja Lasów Państwowych sama wybrała sobie takiego duszpasterza??? Ciekawe o czym to świadczy?

Ewa
Ewa

Ktoś zgłosił czyn tego Duszkiewicza na policję? W Polsce zabijanie chronionych zwierząt to przestępstwo i mam nadzieję, że ludzka bestia odziana w sutannę księdza zostanie przykładnie ukarana.

Michał
Michał

Już na tej focie nie wygląda na „zdrowego”…resztę można sobie dopowiedzieć.