Kinga Duda już nie doradza ojcu

Kinga Duda już nie doradza ojcu

Zofia Romaszewska poinformowała za pośrednictwem tygodnika „Wprost”, że córka prezydenta Kinga Duda przestała pełnić funkcje społecznego doradcy głowy państwa. „Informację potwierdził rzecznik głowy państwa Błażej Spychalski” – czytamy na wp.pl.

 

Romaszewska powiedziała: „Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie”.

„Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy; ma to związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta” – w rozmowie z PAP oświadczył Spychalski.

 

Kinga Duda została społecznym doradcą swego ojca w sierpniu ubiegłego roku. Andrzej Duda potwierdził wówczas ten fakt stosownym wpisem na TT: „‚Doradca społeczny’ to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji”   

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Zgodnie z ustaleniami dziennika „Fakt” prezydencka córka zajmowała się „projektem dotyczącym instytucji sędziów pokoju”.

Jedno jest pewne: wpis w zawodowym CV o pracy w Kancelarii Prezydenta z całą pewnością nie zaszkodzi prezydentównie. Być może o to tylko chodziło..

/as/

Źródła: wprost.pl, wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz
Kazimierz
14 stycznia 2021 11:11

wiceprezes Rady Ministrów d/s Lasów Państwowych

Janina
Janina
14 stycznia 2021 11:45

Pięć miesięcy „ciężkiej” pracy i jedno tajne opracowanie. Bardzo zdolne dziewczę, nie ma co. Może dlatego marny efekt, że tata jej nie płacił. Ale za to do emerytury będzie się chwalić , że była doradcą Prezydenta RP, co będzie procentować w dalszym życiu zawodowym. I o to chodzi.

Marek
Marek
14 stycznia 2021 15:00
Reply to  Janina

A co będzie gdy z pisu zostaną gruzy? Co będzie jak andrzej d. spędzi resztę życia w celi? Czy wtedy też tak chętnie będzie się tym chwalić? Czy raczej odwrotnie.

Janina
Janina
15 stycznia 2021 21:48
Reply to  Marek

O, jakże mnie rozśmieszyłeś tą „resztą życia w celi”. Naprawdę w to wierzysz? Kruk krukowi oka nie wykole, nie u nas, nie z tą „klasą polityczną”. A co do panny Dudzianki, to w cv wystarczy wzmianka o doradztwie Prezydentowi RP – bez nazwiska, któremu. Kto tam w przyszłości będzie dociekał szczegółów ?

marian
marian
14 stycznia 2021 15:41

i niech spieprza, najlepiej razem z tatą

Rafapon
Rafapon
15 stycznia 2021 04:25

Nie doradza, ale w swoim CV wpisze, że była doradcą prezydenta. Może nikt się nie połapie, że to były tylko pogaduszki z tatusiem.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
15 stycznia 2021 12:31

Odkąd w pełnym lockdown urządziła sobie huczne urodziny na kilkadziesiąt osób (bo to była „ćwiara”) – jak dla mnie może doradzać mamusi – co dziś złożyć.