Kinga Rusin dała 100 TYSIĘCY zł na walkę o prawa kobiet!

Kinga Rusin dała 100 TYSIĘCY zł na walkę o prawa kobiet!

Kinga Rusin pochwaliła się na Facebooku przeznaczeniem dużej kwoty na organizacje, które walczą na rzecz poprawy losu kobiet w Polsce.

 

Moc jest w działaniu. Walczmy o nasze prawa i godność! Dziś przeznaczam 100 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem „TK” kobiet, dla czterech organizacji: Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet i Federację na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny” – rozpoczęła swój wpis na FB Rusin.

To cegiełka pomocy dla kobiet, które właśnie zostały zdradzone przez Państwo i tych, którym przyjdzie być może bronić się w sądach przed nową inkwizycją” – dodała. „Wspierajmy na różne sposoby kobiece organizacje. Rząd obciął im dotacje i marzyłby o tym, żeby przestały istnieć. Nie dajmy władzy tej satysfakcji! I protestujmy. Do skutku” – zakończyła dziennikarka.

 

Kinga Rusin zadeklarowała też, że w najbliższy piątek weźmie udział w manifestacji – kobiety ponownie będą protestować przeciwko zakazowi aborcji.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródło: ofemin.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
27 października 2020 21:45

Z twittera: „Tylko szkoda, że znów pierwsza pomoc finansowa, poszła od kobiety.”

Mała poprawka: już po południu Radosław Sikorski ogłosił na twitterze, że jego biura poselskie udzielą BEZPŁATNEJ pomocy prawnej protestującym kobietom. Sądzę, że także wesprze działaniami prawnymi same protesty, a nie tylko prześladowane i aresztowane protestujące kobiety.

Protest wsparły też gwiazdy sceny muzycznej z USA i innych krajów. O protestach i zakazie aborcji w Polsce mówi cały świat.

Lenka
Lenka
28 października 2020 06:46

Fantastycznie, Pani Kingo. Brawo. Wygramy!.