Kinga Rusin domaga się od Andrzeja Dudy publicznego potępienia praktyk TVP

Kinga Rusin dała 100 TYSIĘCY zł na walkę o prawa kobiet!

Kinga Rusin w związku z materiałem wyemitowanym w „Wiadomościach” postanowiła zawalczyć o swoje dobre imię i wystosowała specjalny apel do prezydenta RP o potępienie niegodnych praktyk PiSowskiej telewizji. Poczuła się bowiem upokorzona przez redaktora, który przygotował materiał o jej tegorocznych przygodach w Hollywood.

 

Do Dudy zwróciła się zaraz po niedawnej konferencji prasowej, podczas której zadeklarował się on jako obrońca osób dotkniętych hejtem i nawoływał do wzajemnego szacunku.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Do Prezydenta RP Andrzeja Dudy Szanowny Panie Prezydencie, Niedawno składał Pan na twitterze gratulacje z okazji obrony pracy na uniwersytecie przez moją córkę. Chcę wierzyć, że nie był to tylko gest kampanijny, a osobisty. Dlatego tak samo zwracam się do Pana Prezydenta osobiście, choć w przestrzeni publicznej. W kontekście wczorajszego wezwania Pana Prezydenta, aby zachować szacunek i powstrzymać się przed hejtem: czy widział Pan skandaliczny materiał o mnie w Wiadomościach TVP? A inne tworzone tam żenujące materiały szkalujące, wyszydzające, kłamiące i szczujące na osoby publiczne i przedstawicieli zawodów, cieszących się do tej pory wielkim społecznym zaufaniem? Jakie jest Pana STANOWISKO NA TEMAT HEJTU W TVP, jako kandydata na Prezydenta oraz jako obecnego Prezydenta, który ma przecież szczególne prerogatywy w sprawie mediów? W związku z Pana wczorajszą deklaracją, oczekuję, podobnie jak miliony Polaków, publicznego potępienia przez Pana takich praktyk TVP. Czy odetnie się Pan od tego hejtu TVP, wetując ustawę o przekazaniu 2 mld na jej działania? Nie formalne „odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego”, ale tylko veto pokaże Pana stosunek do hejtu. Istnieje obawa, że jeśli Pan podpisze tę ustawę lub odeśle ją do „Trybunału Konstytucyjnego” (a ten się na nią oczywiście „zgodzi”) miliony Polaków uznają, że każdy kolejny hejterski materiał TVP pójdzie też na Pana konto. Odpowiedzią Pana Prezydenta będzie decyzja co do wyżej wymienionej ustawy.

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)

W nawiązaniu do słów głowy państwa zapytała Dudę czy widział skandaliczny materiał o niej w „Wiadomościach” TVP? Zapytała też o inne żenujące materiały „szkalujące, wyszydzające, kłamiące i szczujące na osoby publiczne i przedstawicieli zawodów, cieszących się do tej pory wielkim społecznym zaufaniem? Jakie jest Pana stanowisko na temat hejtu TVP, jako kandydata na Prezydenta oraz jako obecnego Prezydenta, który ma przecież szczególne prerogatywy w sprawie mediów?”

 

Kinga Rusin zaznaczyła, że oczekuje od głowy państwa – podobnie jak miliony Polaków – publicznego potępienia niegodnych praktyk TVP.

Zapytała Dudę wprost: „Czy odetnie się Pan od tego hejtu TVP, wetując ustawę o przekazaniu 2 mld na jej działania?”. Podkreśliła, że nie chodzi o formalne „odesłanie do Trybunału Konstytucyjnego”, bo jej zdaniem „tylko veto pokaże Pana stosunek do hejtu”.

Istnieje obawa, że jeśli Pan podpisze tę ustawę lub odeśle ją do „Trybunału Konstytucyjnego” (a ten się na nią oczywiście „zgodzi”) miliony Polaków uznają, że każdy kolejny hejterski materiał TVP pójdzie też na Pana konto. Odpowiedzią Pana Prezydenta będzie decyzja co do wyżej wymienionej ustawy” – napisała do kandydata na prezydenta RP Andrzeja Dudy – Kinga Rusin.

Dziennikarka zapowiedziała pozew przeciwko Telewizji Polskiej, po materiale jaki TVP związku z jej opisem oscarowej imprezy u Beyonce i Jaya Z. w Hollywood.

/jp/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
20 lutego 2020 21:32

Brawo pani Kingo!