„Kinga, taki ładny apel miałaś” – śpiewa Podsiadło do Kingi Dudy

„Kinga, taki ładny apel miałaś” – śpiewa Podsiadło do Kingi Dudy

Piosenkarz Dawid Podsiadło wystąpił wczoraj na koncercie „Męskie Granie 2020”. Niespodziewanie, wplótł do utworu „Trofea” frazę „Kinga, taki ładny apel miałaś”. Wspomniana „Kinga” to zapewne Kinga Duda – córka prezydenta Andrzeja Dudy. Podsiadło odniósł się w ten sposób do weekendowych protestów ruchu LGBT.

 

Aktywiści przez weekend domagali się uwolnienia działaczki o pseudonimie Margot, zatrzymanej na 2 miesiące za udział w akcji przeciwko homofobicznej furgonetce. Obklejony nienawistnymi hasłami pojazd został zatrzymany przez Margot, która następnie lekko uszkodziła go i pozrywała z niego szkodliwe materiały.

Kinga Duda, zaraz po wyborach prezydenckich, apelowała do Polaków o tolerancję. „Niezależnie od tego kto wygra wybory, wszyscy jesteśmy równi, nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści, nikt nie może bać się wyjść z domu” – mówiła wówczas córka urzędującego prezydenta.

 

Apel Kingi Dudy wzbudził u sympatyków opozycji skrajnie odmienne odczucia. Niektórzy uznali, że stanowi on symbol pojednania i sprzeciwu wobec homofobii; jeszcze inni zarzucili Kindze zbyt długie milczenie i przymykanie oczu na kampanię przeciwko „ideologii LGBT” w wykonaniu jej ojca oraz jego ideologicznych kolegów.

Zostań patronem KODUJ24.PL

27-letni Dawid Podsiadło od 2011 r. wykonuje muzykę typu indie pop i indie rock. Najbardziej znany jest z albumu pt. „Małomiasteczkowy” z 2018 r.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kundzia
Kundzia
9 sierpnia 2020 21:04

Kinia już zapomniała co mówiła puste słówka które po wygranej tatusia nic nie znaczą.Właśnie zaczyna być widać jak jesteśmy równi mamy nie bać się wychodzenia z domu.Kinisiu dlaczego teraz nie zabierasz głosu tylko milczysz?Nie masz odwagi?

Jerzy
Jerzy
10 sierpnia 2020 19:08
Reply to  Kundzia

Kinga to przynajmniej normalne i wielkie imię a kudzia co to jest

Jolanta
Jolanta
10 sierpnia 2020 07:28

Zostawmy dziewczynę w spokoju, rodziny się nie wybiera…. Ale prezydenta juź tak. Cośmy wybrali, to mamy.

Stary Wuj
Stary Wuj
10 sierpnia 2020 13:35

Ciekawe czy piśnie choć słówko gdy piętrowa prowokacja Ordo Juris i policji kończy się poniewieraniem i molestowaniem młodych ludzi na komisariatach – również tych, którzy przypadkiem znaleźli się na Krakowskim tego wieczoru i nic z demonstracją nie mieli wspólnego! I co , Kiniu? Otworzysz swoją śliczną buźkę? Założę się że nie, ale bardzo chciałbym się mylić!

Jerzy
Jerzy
10 sierpnia 2020 19:10
Reply to  Stary Wuj

Przypadkowo byli gamoniu

Jerzy
Jerzy
10 sierpnia 2020 19:12

Wystarczy popatrzeć na tego gamonia słuchać już nie trzeba