„Kłamią i sami się pogrążają. Przecież to da się sprawdzić”

Kłamią i sami się pogrążają. Przecież to da się sprawdzić”

Jeszcze nie wybrzmiały do końca echa kompromitujących „zwierzeń” wicepremiera Jarosława Gowina na temat jego trudności finansowych i nie łatwym  przeżyciu od pierwszego do pierwszego, a już mamy kolejny „kwiatek”. Kulturalny – jakby się mogło wydawać – ale pospolity kłamczuch, Adam Bielan obecnie wicemarszałek Senatu, ruszył w ślady kolesia i przywódcy swego ugrupowania, o czym pisaliśmy w publikacji „Bielan też ledwo wiąże koniec z końcem?”

Opowieść pana senatora można by i wziąć za dobrą monetę, gdyby nie dociekliwość internatów, którzy bez trudu dotarli do jego oświadczenia majątkowego. Wynika z niego czarno na białym, że w minionym roku zarobił on nie ok. 10 tys. miesięcznie, a niemal dwa razy tyle.

W sieci błyskawicznie pojawił się hashtag #BiednyJakBielan, będący konsekwencją akcji internautów #BiednyJakGowin. Internauci punktują pana senatora.

„W 2016 zarobił 232 428 pln brutto (z nieopodatkowanymi dietami) czyli 19 369 zł/ mies . Więc ile to jest około 10k? – wyliczał na Twitterze internauta podpisujący się „Paweł”

ObserwatorXY bez skrupułów dodał: „Bielan zaniżył swoje dochody w wywiadzie z K. Piaseckim. Mówił, że zarabia ok. 10 tys. zł na rękę. Wg wyliczeń zarobił 19 369 zł/miesiąc. To jest około 10 tys.? Kłamią i sami się pogrążają. Przecież to da się sprawdzić”.
W krytykę oderwania od rzeczywistości społeczno – gospodarczej i prawdziwych zarobków Polaków włączyli się także politycy opozycji.

Poseł PO Krzysztof Brejza skomentował: „10, 15, czy 17. Jak to powiedział wiceprezes PiS o 50 tys. „nagrody”, to ” jakieś pieniądze”. 15tys. to dla nich betka.

Coraz bardziej widoczne rozpasanie tych, którzy dwa lata temu dorwali się do koryta najtrafniej skomentowała na Twitterze Elżbieta Radziszewska z Platformy:  „Teraz przynajmniej można ocenić po co chcieli władzy i po co chcą jeszcze więcej władzy. Sądy mają nie osądzać, prokuratura ma nie oskarżać, a media mają nie pisać. Ciemny lud kupi, bo weżrą im się w dusze kłamstwami.

/p/

Źródło: CrowdMedia/ Twitter/Radiozet.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Rozbawionyzbikmagdalenababcia MirkaZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Państwo zapomnieli? TKM i co nam zrobicie? Możemy zgrzytać zębami i przeklinać tych rządzących, ale ich to nie wzrusza. My, zdradzieckie mordy, jesteśmy od płacenia podatków.

Andrzej
Andrzej

Ciemny Lud kupuje wszystko jak leci, kiełbasa smakuje.

bart
bart

Myślę, że to bezczelne dojenie w końcu obróci się przeciw nim. Żeby taki Bielan chociaż coś umiał. Ale przecież to taki klasyczny przypadek – nic nie umie, to działa w polityce. Pis wysyła na odcinki najgłupszych, jakich daje radę znaleźć.

Zgredzinka
Zgredzinka

Nie można było tego lepiej ująć.

babcia Mirka
babcia Mirka

To przykre, że głupcy tak cię ogrywają 🙂

Kris
Kris

Kto wybrał tę władzę? -Polacy ,kto jest zadowolony z tej władzy? =Polacy,A ci niezadowoleni,to zdradzieckie mordy,komuniści złodzieje,Niemcy,muzułmanie,w każdym razie nie Polacy.A jak przypadkiem jakiś Polak by tam był ,to niech spada,nie musimy go słuchać,Nowa demokracja,taka dla swoich

magdalena
magdalena

Nikt nie musi być posłem, senatorem, ministrem itp., jak się nie podoba można zmienić pracę. Gdy 80% zarabia płacę minimalną 2100 złotych brutto, takie wynurzenia że 20000 nie starcza na życie to zwykłe qrestwo.

zbik
zbik

czego się czepiacie? Przecież 20k na ręke nie przekroczyl, więc zarabia około 10!

Rozbawiony
Rozbawiony

Oczywiście, że Bielan jest żenujący….Ale, jesli od kwoty brutto(!) odejmie się nieopodatkowane diety, to roczne wynagrodzenie netto ( po potrąceniu zaliczek na podatek dochodowy, składki ZUS, składki zdrowotne ), wynosi 135.503,47 zł. Czyli miesięcznie: 11.291,96 zł.
Kalkulatory do obliczeń dostępne w internecie.
Dieta poselska, to nie jest dochód. Czyli kłamał, czy nie? : )