„Kłamiesz”. „Dlaczego kłamiesz?” „Ja nie powiem, ale kłamiesz”. Poseł Girzyński zamotał się w machinacjach

Girzyński: Morawiecki i Ziobro walczą o schedę po Kaczyńskim. To przedwczesny pojedynek

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” zapytała PiS-owskiego posła Zbigniewa Girzyńskiego o Jolantę Turczynowicz-Kieryłło – szefową sztabu Andrzeja Dudy.

 

Girzyński stwierdził, że Turczynowicz-Kieryłło padła ofiarą zorganizowanego hejtu oraz kłamstwa (!) nakręconego przez środowisko „Wyborczej”. Reporterka zapytała więc parlamentarzystę, na czym polega wspomniane przez niego kłamstwo.

Kłamstwem jest to, co teraz napisała „Gazeta Wyborcza”, że pani mecenas Turczynowicz-Kieryłło ugryzła kogoś. Otóż broniła się – upierał się poseł Girzyński.

Dziennikarka kilkukrotnie próbowała wytłumaczyć mu, że szefowa sztabu sama przyznała się do pogryzienia i usiłowała wyciągnąć od rozmówcy więcej informacji.

 

Sama mówiła, że ugryzła w rękę tego mężczyznę – powiedziała.

Zdezorientowany Girzyński w tym momencie… zgodził się z dziennikarką.

Oczywiście, że tak – powiedział. – Nie życzę pani, żeby się pani w jej sytuacji znalazła (…). Nie życzę, żeby pani musiała siebie lub własnego dziecka bronić w ten sposób, w jaki ta dzielna kobieta to zrobiła – szedł w zaparte prawicowy polityk.

Wszelkie próby wyciągnięcia z Girzyńskiego informacji nie powiodły się, bo poseł postanowił brnąć w swoich tłumaczeniach. Niecodzienne zachowanie posła PiS zostało skomentowane przez Tomasza Trelę ze sztabu Roberta Biedronia (Lewica).

To już jest (zachowanie – przyp. red.) takie typowo prawicowe. Kiedy nie wiemy, co powiedzieć, to najlepiej powiedzieć „kłamiesz”. „Dlaczego kłamiesz?” „Ja nie powiem, ale kłamiesz” – gorzko zażartował współpracownik szefa Wiosny.

Trela dodał również, że afera związana z Turczynowicz-Kieryłło jest najlepszym prezentem, jaki obóz Zjednoczonej Prawicy mógł dać kandydatom opozycji.

Jeszcze inaczej zachowanie Girzyńskiego skomentowane zostało przez internautów. „Nie było w ściągawce (przekazie dnie), co jest kłamstwem. Kto by tam wchodził w szczegóły” – ocenił jeden z czytelników portalu Wyborcza.pl.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Shaq
Shaq
25 lutego 2020 08:33

O Girzyńskim cicho było w ostatnich latach. Nawet nie miałem o nim najgorszego zdania, Jednak, jak widać, dociągnął do pisowskiej normy, jeśli chodzi o zszujenie się. Brawo,

Maciek123454321
Maciek123454321
25 lutego 2020 10:22
Reply to  Shaq

On też napił się ożywczego nektaru z PISuaru na Nowogrodzkiej. No i proszę, mózg natychmiast ustawił się w poprzek.

Anna
Anna
25 lutego 2020 09:36

Co za idiotyczna kataryna ten posel az wstyd!!!!!!!!!

kulajnoga
kulajnoga
26 lutego 2020 15:31

Faceci, a gdybyście tak 4 razy poronili, jak Girzyński ?
Już nie będziecie tacy sami, o nie !
A te aborcjonistki, to niczego się nie boją, duha świentego tyż.
Otrzepią się z ciąży i idą dalej,.
A Girzyński cierpi, trzeba trzepać znowu na nowe 500+ , przecież to dopiero boli.