Kłamstwo i manipulacja! TVP przypisuje Tuskowi słowa, których nie wypowiedział

Rząd zaleca, aby nie podawać sobie rąk, a w TVP Info z tego kpią i demonstracyjnie ściskają dłonie

To żadna nowość. Armia PiSowskich trolli od rana do nocy czuwa by z wystąpień drugiej strony wyłowić słowo, a choćby pół słowa i w ten sposób pozyskać uwagę odbiorców. Najlepiej zaczaić się na lidera Europejskiej Partii Ludowej Donalda Tuska i włożyć w jego usta coś czego nigdy nie powiedział. Sukces murowany!

 

Jeśli jeszcze nadarzy się okazja spotkania jednocześnie Tuska z Marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim to – efekt zdwojony. I tak jest właśnie tym razem.

Pisaliśmy już, że obaj panowie odbyli w Brukseli wspólną konferencję prasową. Donald Tusk odpowiadając na pytania o ocenę sytuacji w polskim sądownictwie i podkreślając jak wiele kosztuje Polskę to co się w tej chwili w kraju dzieje, powiedział m.in.: „…jestem przekonany, że nie jestem odosobniony w odruchu, czasami, powiem mocno, obrzydzenia, jak słyszę tego typu argumenty, szczególnie po faktach, które dzięki niezależnym mediom zostały ujawnione, czyli zorganizowania w ministerstwie pana Ziobry urzędników państwowych i wiceministrów do zorganizowania państwowego mechanizmu oczerniania i napadania na polskich sędziów” – mówił polityk.

 

I to PiSowskim mediom wystarczyło. Na stronie TVP Info pojawił się taki tytuł „Czuję odruch wymiotny”. Wkurzony Tusk na pytanie dziennikarki”.

Trzeba przyznać, że mocny, ale jakże kłamliwy i obraźliwy dla byłego premiera, bowiem w nagraniu wyraźnie słyszymy że przewodniczący EPP powiedział „Nie jestem odosobniony w odruchu obrzydzenia”. W tytule artykułu zaś „Odruch wymiotny” ujęto w cudzysłów co sugeruje, że słowa zostały wypowiedziane przez Donalda Tuska.

W sieci na to zawrzało. – „Jak znam life to właśnie Jacek Kurski naniósł tą poprawkę by brzmiało bardziej nośnie i obleśnie.”; – „Wymiotować to mam ochotę gdy czytam #FakeNews w wykonaniu cyngli z TVP Info. Podlizywanie się władzy opanowali do perfekcji. Trybuna Ludu ma godnych następców” ; – „A ja mam odruch wymiotny na wzmiankę o Kurskiem i jego bandzie kłamców”; – „Pozew. Nie pierdzielić się.”; – ” „Cyngle i najemnicy z TVP DezInfo zrobią wszystko dla oglądalności…”; – komentowali użytkownicy Twittera. 

/p/

Źródło: TVPInfo /naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
anKRyszardantypisNutkaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

No ale i tak elegancko Kurski skręcił wypowiedź Donalda Tuska. Mógł przecież napisać, że „chce mi się rzygać”.

anK
anK

łaskawy pan … mógł przecież napisać coś zupełnie innego. Ma w tym ogromną wprawę i … żadnych granic.

Maciek123454321
Maciek123454321

A wystarczyłoby – jak za dawnych czasów wytrzaskać po pysku takiego Kurskiego. Zgodnie z kodeksem Boziewicza, Kurski jako notoryczny kłamca nie jest osobą honorową, więc nie mógłby dać satysfakcji. Zatem, po pysku przejechać osoba honorowa mogłaby bez problemu.

Zwinka
Zwinka

Ale chyba też nie każdy był godny wzięcia po pysku, Maćku.?

Maciek123454321
Maciek123454321

Można było też wypłazować, czyli trzepnąć po pysku płaską stroną szabli. 😀

Zbyszek
Zbyszek

Ktoś jeszcze ogląda te stację?

Nutka
Nutka

Niestety, są tacy… Co gorsza – wierzą w to, co tam usłyszą bardziej, niż w Ewangelię:(,

Maciek123454321
Maciek123454321

Tak, oglądałem orędzie Marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego.

antypis
antypis

Kurwizja to po prostu pogrobowiec gebelsowska gadzinówki do kwadratu.ss

Ryszard
Ryszard

Z tym (nie dla korzyści, ale dla przykładu) powinno się pójść do sądu. Bo to przecież nie pomyłka, ani niedosłuch, ani przejęzyczenie. To świadome, obliczone na tani efekt, fałszerstwo.