Kłamstwo jest dziś w modzie. Bulwersująca fuszerka KRS

KRS debatuje nad wykonaniem orzeczenia TSUE, a Pawłowicz, jak zwykle, ostro na „nie”

Aleksander Stępkowski, który wczoraj nie został powołany na sędziego Sądu Najwyższego, zwyczajnie zablefował.

W rubryce „obywatelstwo” profesor całkiem świadomie podał tylko jedno – polskie. Dopiero przy pytaniu: „Czy kandydat posiada wyłącznie obywatelstwo polskie” –  Stępkowski oświadczył, że dopiero co złożył oświadczenie o wyrzeczeniu się obywatelstwa brytyjskiego i czeka na potwierdzenie „wywarcia skutków prawnych”. „Wówczas moje polskie obywatelstwo będzie wyłączne” – wyjaśniał pan sędzia.

Na dodatek, o wykluczającym z konkursu na sędziego Sądu Najwyższego wciąż trwającym podwójnym obywatelstwie wiedziała także sprawdzająca go Krajowa Rada Sądownictwa.

Mimo to rekomendację dla kandydata, który nie spełnia podstawowego warunku, KRS wysłała do prezydenta. Dopiero Andrzej Duda jego powołanie zablokował.

Zajście eufemistycznie wyjaśniał prezydencki prawnik Paweł Mucha mówiąc, że powodem niepowołania założyciela instytutu Ordo Iuris na sędziego Sądu Najwyższego była „kwestia niezgodności z przepisami”.

Przypomnijmy: Prezydent powołał w środę nowych sędziów Sądu Najwyższego w Izbach: Cywilnej, Karnej oraz Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Mimo, że uczynił to bezprawnie minister w jego kancelarii Paweł Mucha nazwał to „przywracaniem fundamentów zaufania do wymiaru sprawiedliwości”. Oznajmił, że nie ma żadnego uzasadnienia dla wstrzymywania przez prezydenta powołania nowych sędziów SN bądź dla czekania na „jakąkolwiek aktywność jakiegokolwiek innego organu”.

/jp/

Źródło: RMFFM

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
WaldemardociekliwysmętekJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

Oj tam, oj tam! Najważniejsza przy mianowaniu jest pewność, że kandydat togę sędziowską/prokuratorską zamienił na liberię lokaja PiS-u.

smętek
smętek

Wyznacznikiem przydatności osobnika do pełnienia jakiegoś urzędu jest jego zaangażowanie we wdrażanie pomysłów Płaskodzioba. Pomysły mają na celu pełne zdemolowanie instytucji demokratycznych w Polsce.

dociekliwy
dociekliwy

Czy dobrze zrozumiałem? Rzecz o założycielu Ordo iuris orgaznizacji potępionej, uznanej za sektę przez Watykan, ra w Brazylii zakazaną pod rygorami prawnymi!

Waldemar
Waldemar

Są to kpiny z państwa prawa i sprowadzenie prestiżu najwyższego organu wymiaru sprawiedliwości do poziomu dna z mułem. To jedno. A po drugie zastanawiam się nad wiedzą prawną prof. Stępkowskiego. Choć dobrze wiedział, ze jego nadal obowiązujące obywatelstwo brytyjskie faktycznie blokuje mu drogę do Sądu Najwyższego, złożył stosowne aplikacje. Liczył więc, i słusznie, że KRS zgodnie z porzekadłem, na bezrybiu i rak ryba, po prostu gładko przejdzie nad tą sprawą. Jeśli resztą wybranych reprezentuje podobną co Stępkowski postawę i przyzwoitość, to faktycznie dopiero teraz ukonstytuowała się nadzwyczajna kasta.