Klarenbach: „…jakie życie, taka śmierć”. Telewizja publiczna trzyma „poziom”

Klarenbach: "...jakie życie, taka śmierć". Telewizja publiczna trzyma "poziom".

Nowy prowadzący program „Woronicza 17” w TVP Info, Adrian Klarenbach w ostatniej audycji pokazał, że utrzyma poziom, charakterystyczny dla partyjnej telewizji.

Następca Rachonia program poświęcony zamordowanemu prezydentowi Gdańska rozpoczął słowami: „Mówiąc o śmierci, mówimy też o życiu. Co niektórzy by powiedzieli, że jakie życie, taka śmierć. Jaka śmierć, takie życie – być może to jest odważna teza”.

Na skandaliczny język prowadzącego błyskawicznie zareagowali internauci. „Pan powinien nie raz i nie dwa ugryźć się w język, panie Klarenbach, bo zbyt często zdarza się panu wypowiadanie słów pustych, głupich i obraźliwych” – czytamy w komentarzu jednego z nich.

Oczywiście Klarenbach na krytykę w pierwszej chwili nie odpowiedział przeprosinami, ale wpisem na Twitterze jeszcze podsycił swoją wypowiedź:

Nie wiem o czym Pan myśli – bo ja o tym, że żył szybko z ludźmi i zmarł z nimi. Chce Pan dorabiać ideologię? Niedługo powiemy, że Adamowicz był pierwszy na księżycu.” Dopiero później zreflektował się, że chyba przesadził.

Wypowiedzi Klarenbacha są dowodem na to, że język TVP nie ulegnie zmianie. Manipulowanie przekazem widoczne było również w ostatnich „Wiadomościach”, gdy Donalda Tuska pokazywano z komentarzem dotyczącym mowy nienawiści. Okazuje się, że wszelkie starania telewizji publicznej, mające na celu złagodzenie własnego wizerunku nie trafiają jednak do widzów. Internauci nieustannie kpią i wytykają wszelkie nieprawidłowości. W sieci pojawiają się ironiczne pytania o powrót Rachonia do pracy, a dziennikarz Tomasz Skory przypomniał tylko kilka nienawistnych wypowiedzi, które padały na antenie TVP pod adresem prezydenta Adamowicza.

Wydaje się, że nerwy prezesa Kurskiego są na granicy wytrzymałości, ponieważ postanowił zagrozić sądem tym „wszystkim, którzy publicznie próbują przypisywać telewizji publicznej winę za to, że podczas finału WOŚP zamordowano Pawła Adamowicza.”

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
darooantyuzurpatorShaqSzef marzeńMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Jaki Klarenbach taka TVP, nie dziwi nic…

Rafał P.
Rafał P.

Wydaje mi się, że to już jest ich, tzn. TVP, metoda, żeby najpierw po chamsku opluć, a potem niby przeprosić.
„No i co chcecie? Przecież przeprosiliśmy.”

Maciek123454321
Maciek123454321

Jaki Klarenbach, taka KURwizja, jaka KURwizja, taki Klarenbach.

Szef marzeń
Szef marzeń

Jeżeli istnieje sprawiedliwość to po wyborach jego CV trafi na moje biurko!

Shaq
Shaq

Dziwne, a może i nie? Powiedzenie „Jakie życie, taka śmierć” wobec faktu że śmierć zawsze jest czymś złym, jest zwyczajowym sposobem na podsumowanie przerwanego przez śmierć życia niegodziwego, To taki usus językowy, wydawałoby się, że wśród osób z jakąś edukacją w miarę dobrze znany i rozumiany.
Są więc 2 możliwości. Albo Klarenbach ma grubą lukę w wiedzy językowej – co więc robi w TVP? Albo jej nie ma, popełnił świadomie werbalne świństwo – i wówczas jego kariera w pisowskiej TV jest zrozumiała.

antyuzurpator
antyuzurpator

Ja tam nie wierzę, że „się zreflektował”. Raczej to jego „zreflektował” prezes. I to nie kurski, bo ten jest za krótki. (Oczywiście nie osobiście, tylko przez zakrótkiego).

daroo
daroo

Parafrazując: jacy redaktorzy ,taka telewizja