Kler urządził dzieciom piekło

Dopiero po 8 miesiącach powołano pierwszą osobę do komisji ds. pedofilii – to ekspert związany z Ordo Iuris!

Znajdujemy się na początku drogi odsłaniania piekła urządzonego dzieciom przez kapłanów. Nie powstrzymają tego polityczni pomocnicy Kościoła z PiS.

Kwestia walki z pedofilią w polskim Kościele katolickim jest dopiero na początku drogi i bynajmniej nie jest oczywiste, ile ona potrwa i czy skończy się pełnym sukcesem, czyli kontrolą społeczeństwa: co też dzieje się w tej sprawie za zamkniętymi drzwiami plebanii i kurii.

Jak to trudna sprawa społecznie i politycznie, mogliśmy przekonać się w ostatnich latach. Prominentny abp. Wesołowski nie wzbudził większej rewizji moralnej w kwestii zbrodni seksualnej na dzieciach. Karierę w partii rządzącej zrobił prokurator Stanisław Piotrowicz, który bronił księdza pedofila zamiast oskarżać, a frontmani instytucjonalni Kościoła, jakimi są biskupi i arcybiskupi, winę zwalali na dzieci, którym kler nie mógł się oprzeć. Nawet świetna fabuła filmowa Wojciecha Smarzowskiego miała lajtową siłę, bo zrodziła się w wyobraźni twórców, choć miała podstawy w ogromnej ilości doniesień o złu, które dzieje się w polskim Kościele katolickim.

Niespecjalnie wierzyłem w zapowiedź Tomasza Sekielskiego, że przełamie tę niemożność filmem dokumentalnym, tym bardziej, że realizowany był poza telewizjami i znaczącymi firmami producenckimi. A jednak talent dziennikarza i determinacja, aby dotrzeć do centrum zła, przyniosła nadspodziewane efekty, nie tylko sensacyjnością materiału, ale prymarnym problemem dla wszystkich: jak to jest, iż instytucja roszcząca sobie prawo do ferowania wyroków moralnych jest siedliskiem amoralności?

W ciągu kilku dni każdy rodak już oglądał bądź będzie oglądał dwugodzinny dokument „Tylko nie mów nikomu”. Gdy to piszę, po dwóch dobach na You Tube oglądalność przekroczyła 8 milionów odsłon.

„Ciekawa” jest strategia obronna samego Kościoła katolickiego i jego sojusznika politycznego, rządzącej partii PiS. Z pewnością pogardliwa jest odpowiedź abp Sławoja Leszka Głódzia, iż nie ogląda „byle czego”. Prymas abp Wojciech Polak zdobył się na stereotypowe przeprosiny „za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła”. A któż to jest ów „ludź” Kościoła: klecha, wierny, czy też jakiś ufoludek?

Nie spodziewajmy się za wiele po instytucji, w której wylęgło się zło najgorszego autoramentu, iż się oczyści, podejmie środki prawne, aby ukarać sprawców i zadośćuczynić ofiarom. Od tego powinno być prawo i służby państwa.

Bardzo nikczemna jest postawa partii rządzącej. Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział podwyższenie kary więzienia za pedofilię do 30 lat, bez zaznaczenia, że chodzi o kler. Podwyższenie karalności niczego nie załatwia, bo pedofil klecha na katechezie wypracuje nowe skuteczniejsze metody pozyskiwania ofiar swoich zbrodniczych popędów.

Złotousty Andrzej Duda nawet rozszerzył swoją troskę o ofiary pedofilów i zapowiedział mus: „Z pedofilią musimy walczyć wszędzie. Szkoła, kolonie, harcerstwo”. Znowu uklęknie w niedzielę przed jakimś kapłanem i złoży hołd.

Zawiedziony jestem też opozycją, bo usłyszałem, że po odebraniu władzy PiS „żaden pedofil nie schowa się w kurii ani w partii„. Ten chowający się w „partii” to aluzja do Marka Kuchcińskiego? Nie słychać jednak o żadnej komisji państwowej ws. pedofilii w Kościele katolickim, najlepiej gdyby była ona społeczno-państwowa.

Polakom jednak zakodowała się treść filmu braci Sekielskich, nie można jej wymazać marną retoryką polityczną. Inne ofiary księży pedofilów dostały przykład, że można pokonać ogromny wstyd i mówić o złu wyrządzonym im przez zbrodniczą chuć kapłanów.

Sekielski zapowiada kolejny film o pedofilii w Kościele. Presja społeczna będzie coraz większa i dojdzie do rozliczenia pedofilii wśród kleru. Znajdujemy się na początku drogi odsłaniania piekła urządzonego dzieciom przez kapłanów. Nie powstrzymają tego polityczni pomocnicy Kościoła z PiS, którzy imitują walkę z kleszą pedofilią. Imitatorami walki są Kaczyński, Duda, Ziobro i inni, wszak to klienci katolickiej kruchty pozyskujący zindoktrynowany przez nich elektorat.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JaninasmętekMaciek123454321AdamJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janina
Janina

Słowa, słowa, słowa. Jak dla mnie, nic nie znaczące, patrząc wstecz. Zniszczone życie tysięcy ludzi, zrujnowana psychika już od dzieciństwa, fałszywy wstyd i poczucie winy w głowach ofiar, wmówione im przez ich oprawców. Zmanipulowani rodzice, z ochotą powierzający swoje dzieci zwyrodnialcom w celu służenia im przed ołtarzami, na przeróżne pielgrzymki, oazy i inne zgromadzenia, gdzie zboczeńcy mieli nieograniczone pole działania. Skargi dzieci ? Zaczadzeni ich rodzice i bliscy kogo chronili ? Właśnie księży, bo to przecież święci ludzie, bez skazy. Tak! Teraz wiem, że wszelka „RELIGIA TO OPIUM DLA LUDU”. Dla mnie już widok mężczyzny ubranego w sukienkę w XXI… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Pozwolę się z Panią nie zgodzić. Proszę zauważyć, co się stało w Irlandii kilka lat temu. Hierarchia koscielna, to były takie same zakapiory, jak u nas. I nagle wszystko się posypało. We Francji podobnie. To samo w Hiszpanii, a takie katolickie kraje…… My się naprawdę nie różnimy wiele od Hiszpanów, Francuzów i Irlandczyków. Upadek instytucjonalnego kościoła w Polsce to kwestia kilku najbliższych lat. Paradoksalnie rządy PiS-u mogą się okazać błogosławieństwem w tym temacie. Przyspieszają upadek kościoła. Ponownie aktualne stają się słowa św.Jana Pawła II – NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ I ODMIENI OBLICZE ZIEMI, TEJ ZIEMI. Duch zstępuje…………..

Janina
Janina

No, nie wiem, nie wiem. Dobrze by było, abym to ja się myliła.Jednak nie jestem taką optymistką. Na JPII nie za bardzo bym się powoływała, bo w tym przypadku jestem pewna, że już tak ochoczo nie nawoływałby do „odmiany oblicza tej ziemi”. Czasy i meritum są bardzo różne. Tak samo Polacy bardzo się różnią od innych nacji i to zdecydowanie na in minus. Od wieków słyniemy z „gorących głów”, słomianego zapału, kłótliwości i przerostu własnego ego. Skąd się wzięło powiedzenie, że „Polak mądry po szkodzie”? Nasza historia zawsze była trudna, w większości pod obcym dyktatem, wiecznie w walce o niezależność,… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Rozpoczęła się rewolucja obyczajowa. NARESZCIE!!! Zobaczymy, jak zareagują ludzie, sprawdzian już niedługo – 26 maja.

Anda
Anda

Kościół nie tyle urządza piekło ile jest po prostu ambasadą piekła.

smętek
smętek

Przestańmy mówić Kościół, który tworzą zwykli, często naiwni i zakłamani ludzie,, mówmy kler. To zwyrodnialcy w sutannach dopuszczali się tych czynów.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

„Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział podwyższenie kary więzienia za pedofilię do 30 lat, bez zaznaczenia, że chodzi o kler.”
Po czym uspokoił mocno zaniepokojonych biskupów mówiąc im po cichu: Ale duchownych nie będziemy ścgać.

Adam
Adam

Pytania skierowane do 9-letnich dzieci (zdjęcia można znaleźć w sieci, nie umieszczam bo pewnie admin nie przepuści). PRZYKAZANIE SZÓSTE I DZIEWIĄTE 1. Czy brudziłem (zaśmiecałem) swoją wyobraźnię nieskromnymi pragnieniami, obrazami? 2. Czy myślałem chętnie o sprawach nieczystych? 3. Czy patrzyłem na nieskromne rzeczy? 4. Czy wykorzystywałem zdjęcia, filmy lub inne osoby do podniecania się? 5. Czy robiłem coś bezwstydnego sam lub z kimś? 6. Czy pragnąłem coś nieskromnego widzieć, słyszeć, czynić? … Do czego te pytania mają służyć? Czy są potrzebne? Ależ te pytania są przydatne dla nich, wiedzą później które dziecko można wytypować na swoją ofiarę. To jest działanie… Czytaj więcej »