Klich przytemperował Kaletę. „Pan słucha, a ja mówię”!

„Karczewski nie może przyzwyczaić się do nowych zasad, że Senat jest miejscem otwartym dla obywateli”

W izbie wyższej parlamentu doszło do kłótni pomiędzy Bogdanem Klichem a wiceministrem sprawiedliwości Sebastianem Kaletą. Prawicowy polityk chciał, aby udzielono mu więcej czasu na wypowiedź. Klich, szef senackiej komisji spraw zagranicznych i UE, nie zgodził się na to.

 

Komisja obradowała nad wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który dotyczy Sądu Najwyższego. Organ – zgodnie z postanowieniem TSUE – może zakwestionować niezależność Izby Dyscyplinarnej oraz Krajowej Rady Sądownictwa.

Bogdan Klich podkreślił, że wyrok TSUE ma „fundamentalne znaczenie” i „opisuje miejsce Polski w Unii Europejskiej”. Senator wyraził nadzieję na to, że sprawa szybko zostanie wyjaśniona. Wypowiedzi Klicha i innych osób stale przerywane były przez wiceministra Kaletę.

 

Przedstawiciel opozycji odniósł się do niegrzecznego zachowania polityka Zjednoczonej Prawicy i poinstruował go o tym, że „od wyborów zapanowały tu (w zdominowanym przez opozycję Senacie – przyp. red.) inne zwyczaje: nie przerywamy sobie nawzajem”.

Klich podkreślił, że będzie stosował się do przyjętych w izbie wyższej standardów. „Ja będę tego przestrzegał na tej komisji, a moi koledzy i koleżanki będą przestrzegali na innych. Proszę poczekać, aż oddam panu głos” – podsumował.

Wiceminister sprawiedliwości upierał się, że minuta, którą otrzymał na wypowiedź, nie jest wystarczająca. „Ja prowadzę, a pan jest naszym gościem, w związku z czym pan słucha, a ja mówię” – powiedział mu senator Klich. „Minuta. Demokracja i wolność. Rozumiem” – odpowiedział prawicowiec. Klich, po tej uwadze, nieco odpuścił i pozwolił wiceministrowi na dłuższą wypowiedź.

Komentujący internauci – w większości – popierają działania Klicha. „PiS dawało 30 sekund opozycji więc 1 minuta to bardzo dużo” – trafnie zauważyła jedna z użytkowniczek portalu NaTemat.pl.

/nt/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kulajnoga
kulajnoga
4 grudnia 2019 18:10

Brawo, panie senatorze Klich !
Nareszcie coś zaczyna skręcać ku normalności.

Ewa
Ewa
4 grudnia 2019 18:33

Wreszcie pokazano PISbucowi miejsce w szeregu, brawo.

Mimi
Mimi
4 grudnia 2019 19:13

Brawo Pan Senator Klich! chamstwo należy tępić.

Marek
Marek
4 grudnia 2019 22:34

Podoba mi się jak kaleta jak to się mówi „zaorał” siebie i swoją partię wypowiedzią „Minuta. Demokracja i wolność. Rozumiem” gdy w pisowskim sejmie opozycja dostawała GÓRA 30sec a częściej 0. Ileż to razy pisowski marszałek nie uznawał wniosków o dyskusję, wniosków formalnych, wyłączał mikrofon jak nie podobało mu się co mówił poseł?

BGmble
BGmble
5 grudnia 2019 09:52
Reply to  Marek

Poczekaj. Zobaczysz jaki bedzie kwik i histeria o „wolnosci i demokracji” kiedy PiS przegra wybory parlamentarne.

Rozhisteryzowany Kaleta, placzacy Karczewski to nic w porownaniu jak cala reszta #dojnazmiana bedzie wyla w nieboglosy, ze sa represjonowani, bo nie moga monopolizowac czasu wypowiedzi.


PS. Kaleta gadal ok 20 minut i do tego dostal 4,5 minuty na odpowiedzi (mial miec 2 minuty) czy prawie 1/3 czasu posiedzenia komisji. Nikt mu mikrofonu nie wylaczal.

Anda
Anda
5 grudnia 2019 08:45

Nie wiem, czy zwróciliście uwagę na focha, jakiego strzelił wtedy Kaleta. Ta obrażona minka 🙂 To ma być mężczyzna?

pisoff
pisoff
5 grudnia 2019 15:13
Reply to  Anda

Nie, nie mężczyzna a pisuar, a to ogromna różnica!

Maciek123454321
Maciek123454321
5 grudnia 2019 11:27

Pan Sebastian Kaleka zwykł mówić nie na temat, grzeczni dziennikarze w TVN byli bardzo taktowni, mimo, że nigdy nie odpowiadał na pytania. A tu nagle ktoś go uciszył. Mina Kaleki – bezcenna.