Klincz Zjednoczonej Prawicy

Covidowy kwestionariusz powodem nieobecności Sawickiego w programie na żywo w TVP1

Magdalena Sroka, rzecznik Porozumienia tłumaczyła, że Porozumienie nie odejdzie z obozu władzy, dopóki nie wyrzuci go sam Kaczyński. A Jarosław Kaczyński nie zaryzykuje usunięcia Porozumienia, bo zbyt wiele interesów ich łączy – powiedział w RMF FM poseł PSL, Marek Sawicki.

 

Czy jest szansa na współpracę PSL i Gowina? Marek Sawicki uważa, że raczej nie. Mimo iż Gowin zaprezentował w sobotę program całkowicie odmienny od celów koalicji, nie zamierza opuszczać ZP. Nie powiedział także wprost, że chce sam przebudować polską scenę polityczną.

Czy jest zatem szansa na utworzenie rządu technicznego przez opozycję wraz z Gowinem, jak to proponuje marszałek Senatu, Tomasz Grodzki? Sawicki odpowiada, że raczej nie. Taki rząd byłby tylko przysługą dla Kaczyńskiego, bo wyręczyłby go z odpowiedzialności za państwo przed upływem końca kadencji. „Jarosław Kaczyński być może nawet doprowadziłby do przesilenia parlamentarnego i oddania władzy na pół roku w ręce rządu technicznego po to, żeby przy wyborach parlamentarnych wrócić w glorii samodzielnie do władzy”.

 

Nie da się utworzyć opozycyjnego rządu od Konfederacji poprzez PSL do Lewicy Zandberga, bo to się zwyczajnie nie skleja. Dzisiaj są ważniejsze rzeczy do rozwiązania. Nie budowanie rządu technicznego i opozycyjnej alternatywy, dziś trzeba uczciwie przystąpić do przebudowy Polski”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

W Polsce jest pilna potrzeba reformy edukacji,  bo do starego systemu edukacji raczej już nie uda się wrócić. Potrzebna jest przebudowa polityki zdrowotnej i służby zdrowia. Kolejne reformy przyszłości to ustanowienie dnia referendalnego, sędziów pokoju, czy wybory powszechne prokuratora generalnego. Te wszystkie pomysły PSL będzie realizować nawet bez Kukiza. Jeśli chodzi o kwestię aborcji, to PSL nadal popiera przywrócenie dawnego kompromisu.

Na zakończenie poseł poradził, by opozycja przygotowała już dzisiaj parę dobrych programów „bo przyjdzie czas, że rządzenie PiS-u się zakończy… wtedy opozycja musi być rzeczywiście kompletnie, dobrze przygotowana ustawowo, projektami, do przejęcia władzy”.

/td/

Źródło: RMF24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
20 kwietnia 2021 13:45

A może by tak wziąć się za naprawę popisowskiej Polski bez gowina? Ten typ miał kilka okazji, ale skoro z nich nie skorzystał, to po co go na siłę przeciągać na swoją stronę? PiS utrzymuje się przy władzy tylko dzięki policyjnym pałom, a nie protezie większości z Porozumienia.

HENRYK
HENRYK
21 kwietnia 2021 18:15

JAK DŁUGO JESZCZE CI PRL POPAPRAŃCY BĘDĄ SZKOPDZIĆ POLSKIEJ WSI ??? TEN CAŁY PSL TO CYWILIZACJA GUMOFILCÓW -TAKA WIEŚ ISTNIEJE TYLKO W WYOBRAŹNI KOSINIAKA.. PSL TO PARTIA PROBOSZCZÓW -KLERYKALNE ĆWOKI.MAM NADZIEJĘ, ŻE WIEŚ JUŻ NA NICH NIE ZAGŁOSUJE