Knabit: „Największą pandemią jest BEZBOŻNICTWO”

Knabit: „Największą pandemią jest BEZBOŻNICTWO”

Ojciec Leon Knabit w ostatnim czasie przeszedł zakażenie koronawirusem. Duchowny wyszedł już ze szpitala i udzielił wywiadu portalowi wpolityce.pl. Poruszono w nim temat m.in. COVID-19, ale również Strajku Kobiet i ateizmu.

 

W pierwszej części wywiadu Knabit opowiedział o tym, jak radził sobie z brakiem możliwości udziału w nabożeństwach w trakcie pobytu w szpitalu – kapłan do celów modlitewnych wykorzystywał smartfon i samodzielnie odmawiał modlitwy.

W drugiej części rozmowy z prawicowym portalem kapłan skomentował ostatnie protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego przez Trybunał Konstytucyjny. Kapłan ocenił, że sprawa ta powinna być „załatwiona” już na początku kadencji.

Kunktatorstwo, niezbyt zrozumiałe, odbiło się teraz na stosunkach społecznych, kiedy mamy jeszcze i chorobę towarzyszącą – czyli pandemię. Kwestia aborcji jest tylko cząstką totalnego ataku sił wrogich Bogu i religii na całym świecie” – stwierdził.

 

Następnie pochwalił „radykalne chrześcijaństwo” i skrytykował ateizm.

Najgorszą pandemią jest bezbożnictwo, połączone niekiedy z wściekłymi atakami na dotychczasowe wartości i na ludzi, którzy je wyznają. Radykalne chrześcijaństwo, stan łaski w duszach uodporni wiarę na zło w Kościele i poza nim”  – kontynuował.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Na zakończenie przyznał, że pandemia jest „środkiem oczyszczenia Kościoła”. Środkiem tym, według o. Knabita, jest też toczony teraz „atak” na religię.

Oczywiście ci, którzy głupio atakują, chyba się nie orientują, że są tylko pajacykami, pociąganymi za sznureczki przez szatana. Bóg ich oceni i odda według świadomości zła, któremu podlegają i służą” – podsumował duchowny.

/nt/

Źródła: wp.pl, wpolityce.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
27 listopada 2020 20:26

Jasne, bo kosciolowi sie to nie oplaca, by ludzie zyli z dala od kk.

Zbyszek
Zbyszek
27 listopada 2020 21:18

A czyj to właściwie ojciec? Rydzyka?

Zgredzinka
Zgredzinka
27 listopada 2020 23:44

Stary cap, zupełnie oderwany od rzeczywistości.
Takie gadki dobre były na początku jego kapłaństwa, ale są zupełnie nieadekwatne dzisiaj.

Jac stary
Jac stary
28 listopada 2020 00:05

Niech mi ktoś powie, jak można z tym bełkotem dyskutować. Rzucanie inwektyw – bez ładu i składu – jak się to ma do normalności. No i gdzie tu Chrześcijaństwo.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
28 listopada 2020 00:28

Największą pandemią jest bezbożnictwo w Kościele katolickim.

Marek
Marek
28 listopada 2020 00:36

Czy koniecznie musimy wysłuchiwać setki razy słów setek wyznawców ideologii o korzeniach faszystowskich (człowiek jako niewolnik, własność sadystycznego boga, który dał mu samoświadomość i iluzję wolnej woli, a tak naprawdę cierpienie wynikacjące z konieczności podporządkowania się narzuconym regułom pod groźbą wiecznego cierpienia)? Czy naprawdę trzeba cięgle przywoływać słowa tego czy innego mentalnego niewolnika? Tego czy innego księdza, prawicowca, ojca rydzyka, „profesora KUL” itp. itd. . Czy naprawdę tak trudno jest zrozumieć ich antydemokratyczną i antyludzką ideologię, powtarzaną na wszelkie możliwe sposoby? Nawet kiedy tak pięknie zgodnie z najlepszy tradycjami pisu ten kościelny ideolog sam się ujawnia, że służy Szatanowi (używając terminów jego ideologii) i jego celem jest propagowanie zła, nienawiści, braku szacunku dla innych ludzi i ich poglądu, a do tego straszenie karami piekła.

LEON
LEON
28 listopada 2020 00:55

Ten wasz bóg to wyjątkowa kanlia wymyślona przez naprutych mędrców z Mc Donalda

Zwinka
Zwinka
28 listopada 2020 01:29

O matko, toż to, wypisz wymaluj, Wampir Nosferatu… A kysz.

Marek
Marek
28 listopada 2020 04:14

Jeżeli pandemia jest „środkiem oczyszczenia Kościoła” to ja jestem za. Zaczynamy od pedofilów.

Marek
Marek
28 listopada 2020 11:52

Leon zawsze klepał bajki „z mchu i paproci” i na starość nic mu się nie poprawiło. Dalej klepie. Tylko po co jak i tak prawie nikt go nie słucha.

Dron
Dron
28 listopada 2020 18:06

Po przeczytaniu artykułu pani Tamary o teoriach spiskowych mam jedną – ludzie dziś rządzący współdziałają z diabłem, a nie z Bogiem, są kompletnie pozbawieni honoru i działają na szkodę naszej Ojczyzny. Hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” możemy dziś śmiało między bajki włożyć.

DORCIA
DORCIA
29 listopada 2020 07:45

Radzę temu pajacowi nazywając.sie ironicznie ojcem leonem już więcej się wypowiadać!niech ten zacofany staruch ..zamilknie

ags
ags
29 listopada 2020 11:19

„…Bóg ich oceni i odda według świadomości zła, któremu podlegają i służą
?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!???!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
CO TO ZA ŚREDNIOWIECZNY BEŁKOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!