Knebel biskupa Deca

Czy to koniec marzeń o wyborach w maju? Biskupi wsparli Jarosława Gowina

Biskup świdnicki dał głos w liście, który będzie odczytywany w kościołach.

Biskup twierdzi, że edukacja seksualna w szkołach to „bardzo niebezpieczna pokusa szatana”. Może biskupowi chodzi o to, że nawet najmłodszy ministrant, czy sypiąca kwiatki w procesji dziewczynka, czyli najmłodsze dzieci dowiedzą się już co to jest zły dotyk, czym jest gwałt, do czego nie wolno dopuścić, na co pozwolić, że trzeba krzyczeć i mówić rodzicom o tym co im robi ksiądz pedofil.

Czy edukacja w szkołach jest bardziej niebezpieczną pokusą szatana niż pokusa, której ulegają księża? Niektórzy opowiadają dzieciom bajdy, że to co im robią to działanie na chwałę Pana. Można to wmawiać dzieciakom nieznającym tematu.

Czy ksiądz biskup nie uważa, że dziecko musi wiedzieć co jest złe? Gadanie o LGBT to wybieg, gdy ma się na sumieniu niezliczone jak dotąd ofiary pedofilii w kościele. Oczywiście tego rodzaju edukacja jest dobra także ze względu na wujków, tatusiów i bliskie osoby w rodzinie, które dopuszczają się tych odrażających czynów. Z badań wynika, że najwięcej zboczeń tego rodzaju zdarza się w środowiskach zamkniętych. Trzeba pilnować tego co dzieje się w rodzinie. Jeśli zbrodnia wyjdzie na jaw jest śledztwo, prokurator, sąd. Kościół natomiast jest wyłączony spod władzy sądowej państwa. Widzimy jak rzadko dochodzi do procesu księdza czy zakonnicy, jak to się działo w sprawie siostry Bernadetty, znęcającej się sadystycznie nad dziećmi. Zwykle prawda wychodzi na jaw dzięki dziennikarzom. Dobrze, że powstaje program edukowania dzieci w takich wrażliwych kwestiach.

Wystąpienie biskupa Deca z listem do wiernych odczytanym z ambony, to knebel informacyjny, blokada założona po to, by wszyscy ci ludzie czuli się chronieni. Edukacja seksualna należy się nie tylko dzieciom. Wieloletnie zaniedbania doprowadziły do takiego stanu, że ofiara boi się powiedzieć co ją spotyka, bo przecież biskup, ksiądz, to namiestnik Boga na ziemi! A piórkujcie się, nie jesteście namiestnikami, macie służyć ludziom. W pokorze i ubóstwie, a nie jak prałat ociekający przepychem i złotem.

Więcej pokory księże biskupie. Przydałby się list ze szczerymi przeprosinami, z żalem za grzechy. Nie tylko pedofilii, lecz także jej ukrywania. Nawet na katechizmie porządny ksiądz może pouczyć dzieci czym jest zły dotyk. Po prostu.

Krystyna Kofta
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
WitoldGrab31AndaKrisRed Is BAD Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Eugenia
Eugenia

Gdy zlikwidujemy KK i sukienkowych pajaców, wszystkie pokusy szatanów
będą nieaktualne.

Zwinka
Zwinka

Do tego zdjęcia można dołączyć fragment „Ballady o trzęsących się portkach” K.I. Gałczyńskiego:
GDY WIEJE WIATR HISTORII,
LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST
TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
Z małą korektą, dotyczącą biskupich kiecek.

Irena
Irena

BRAWO Pani Krystyno !!!

Andrzej
Andrzej

Jak na razie oni nie pouczają co to „zły dotyk” a demonstrują organoleptycznie!!!

Maciek123454321
Maciek123454321

Mam nadzieję, że już niezadługo prawdziwi chrześcijanie szerokim łukiem omijać będą przybytki oznaczone łacińskim krzyżem. A na widok czarnych sukienkowych dzieci z płaczem będą uciekać. Mnie już czarny w sutannie kojarzy się z czymś paskudnym, zakłamanym, obłudnym i śliskim. A słowa wypowiadane podczas mszy są odklepywane bez jakiegokolwiek uduchowienia. Zwykłe pranie mózgów. Niedawno podczas dłuższej jazdy samochodem włączyłem sobie radio maryja. Trafiłem akurat na odmawianie różańca. Słuchaczki i słuchacze dzwonili, potem odmawiali pierwszą część modlitwy, a dyżurny ksiądz kończył. Słuchałem tych zdrowasiek odmawianych drewnianymi bezbarwnymi głosami, żadnej emocji, żadnej żarliwości. Po około 15 minutach zacząłem przedrzeźniać, po kolejnych 5 minutach… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Przypomina mi się powieść Prusa Faraon i jej ekranizacja w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Od czasów starożytnych wszelkiej maści kapłani i duchowni perfidnie wykorzystywali niewiedzę i analfabetyzm ludu. Nawet kastom szlacheckim i władcom dyktowali, co mają robić, z kim zawierać małżeństwa i jak rządzić krajami i ludem. KK część tych wpływów stracił i to ich boli – za wszelką cenę chcą przywrócić dawne czasy.

Red Is BAD
Red Is BAD

„Po około 15 minutach zacząłem przedrzeźniać, po kolejnych 5 minutach WRZESZCZEĆ” – jesteś opętany. dokładnie tak reagują ludzie opętani na modlitwę.
P.S. Nienawidzisz Kościoła, nienawidzisz Boga, żyjesz nienawiścią i plujesz nienawiścią wokół siebie. jesteś opętany.

Kris
Kris

Nie łącz kościoła z Bogiem, jedynym bogiem kosciola katolickiego jest szatan. Zdziwisz się obrońco jak prawdziwy Bóg ich zniszczy.

Maciek123454321
Maciek123454321

Rozmowa z Bogiem nie polega na bezmyślnym i automatycznym powtarzaniu 50 zdrowasiek i 10 ojczenaszek. Od odmawiania różańca ludzie dostają świra, czego jesteś najlepszym przykładem. Popieprzyło ci się, kościół (a zwłaszcza w Polsce) nie jest tym samym, czym jest Bóg. Kościół (polski w szczególności) UZURPUJE sobie prawo do bycia Bogiem, a to jest świętokradztwo. Kościół czci bałwany. Kościół manipuluje ludźmi, Kościół kryje pedofili i daje ciche przyzwolenie na tego rodzaju zboczenie. Kościół nie wspiera ubogich, on ich łupi. Kościół nie rozdaje dóbr, on je kumuluje (Rydzyk – 800 mln zł od rządu i z osobistej żebraniny na antenie). Nigdzie nie… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Problem w tym, że dla takich osób, jak „@Red is Bad”, Kościół=Bóg. Dla nich krytykowanie Kościoła za jego grzechy jest jednoznaczne z nienawiścią do samego Boga. Nic do nich nie dociera poza tym, co z ambony mówią przedstawiciele kościoła, bo to „sam Bóg przemawia ich ustami”. Dopóki ludzie będą tak myśleć i słuchać księży we wszystkim, co ci im nakażą, będzie w Polsce coraz gorzej. Skończy się to wybuchem wojny religijnej w XXI wieku i wprowadzeniem państwa wyznaniowego na wzór Iranu, gdzie ostateczne decyzje i prawo będzie wydawać Episkopat po konsultacjach z Watykanem.

Zwinka
Zwinka

Prymitywni, ciemni ludzie osobę chorą psychicznie poddają czarom egzorcysty, zamiast sprowadzić do niej lekarza. A kościół cynicznie to popiera. Zgroza.

Anda
Anda

Czym się kończy katolickie podejście do edukacji seksualnej, widać po globalnej pedofolskiej aferze w kościele katolickim. Ja bym nie była daleko od tezy, że w edukacji seksualnej dzieci kler widzi zagrożenie dla swobodnego dawania ujścia swoim dewiacjom.

Grab31
Grab31

Dec? ten urzędnik, który nigdy nie potrafił rozmawiać z młodzieżą? który lubił „śpiewać” (bo nie umiał, ale uwielbiał swój „głos”), który chyba nie rozumiał tego, co wykładał uczniom szkoły średniej, bo odpytywał jak w przedszkolu?… I wszystko jasne: cały KK

Witold
Witold

Czy ktoś słyszał aby kościół dawał gwarancję zbawienia? Według mnie za każdą wykonaną usługę powinno się wystawiać gwarancję , jeszcze nie spotkałem katolika który by po swojej śmierci domagał się reklamacji od kościoła.