Demonstracje solidarności z sędziami broniącymi prawa

„Kneblowanie sądów = rozstanie z Europą” – demonstracje solidarności z sędziami broniącymi państwa prawa

„Wzywamy wszystkich, którym zależy na praworządnej, demokratycznej i europejskiej Polsce do zamanifestowania naszej solidarności z broniącymi państwa prawa sędziami. Nasze wsparcie ma ogromne znaczenie. Pokazuje niezgodę na bezprawie wobec zamachu PiS na demokrację, miejsce Polski w Europie i praworządność” – czytamy na Facebooku KOD, który organizuje demonstracje w związku z procedowaniem przez Sejm ustawy kagańcowej.

 

Odbędą się one w najbliższy czwartek 23 stycznia o godz. 18.00 przed sądami lub w centralnych miejscach miast całej Polski. W Warszawie demonstracja jest przewidziana przed Sejmem.

 

Organizatorzy przypominają, że ustawa represjonująca sędziów narusza Konstytucję i prawo europejskie. – „Ustawa kagańcowa jest forsowana mimo krytyki Komisji Weneckiej, przedstawicieli Kongresu USA, przedstawicieli zawodów prawniczych i środowisk akademickich z Polski i całej Europy.

Do przestrzegania praworządności wezwała też Polskę niedawna rezolucja Parlamentu Europejskiego, a Komisja Europejska wystąpiła do TSUE o środek tymczasowy w postaci zawieszenia Izby Dyscyplinarnej SN. Przyjęcie ustawy kagańcowej jest kolejnym, poważnym krokiem w stronę wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Nie dopuśćmy do rozwodu Polski z Europą!” – napisali.

 

– „To my obywatele musimy wymuszać, aby władza stosowała się do orzeczeń sądów polskich i europejskich. Władza uważa bowiem, że wiążą ja tylko te orzeczenia, które uważa ona za korzystne dla siebie. Dlatego my, obywatele, jesteśmy gwarantami przestrzegania prawa. Solidarni mamy wielką siłę!” – zapraszają organizatorzy.

bt

Źródło: Facebook

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
22 stycznia 2020 20:29

Ponieważ PiS nie cofnie się przed uchwaleniem tej bandyckiej ustawy, jako, że PiS nigdy się nie cofa, pozwolę sobie przypomnieć, że Hitler też nigdy nie cofał się z raz podjętej decyzji. Nie cofnął się też przed swoją ostatnią decyzją, mimo, że zakochana w nim Magda Goebbels zaklinała go na wszystko. Nie posłuchał jej i popełnił samobójstwo.

daroo
daroo
23 stycznia 2020 08:21

Jasne ,jasne. a jutro opozycyjni posłowie nie przyjdą na kolejne ważne głosowanie

Miranda
Miranda
23 stycznia 2020 10:19
Reply to  daroo

umiesz liczyć , licz na siebie , nie oglądaj się na innych. Jeśli na ulicę nie wyjdą wolni obywatele , nikt za nich nic nie załatwi w tej obecnej sytuacji. W tym problem , że wsród nich zagościł pesymizm . A tak nie może być -przegrane bitwy nie muszą oznaczać przegranej wojny. A „wojna ” trwa . Stawka jest bardzo wysoka , jeśli nie dla nas , to dla przyszłych pokoleń.

daroo
daroo
24 stycznia 2020 18:35
Reply to  Miranda

Wychodzą i co z tego? a no nic bo obecna władza nic sobie z tych protestów nie robi i jedyne rozwiązanie to siła a na to zrobiliśmy się zbyt leniwi . I niestety racje miał pewien człowiek stwierdzając że Polakom nie można dać wolności bo im się we łbach poprzewraca 😐