KO chce odwołać Terleckiego. „Nie spotkałam się z taką arogancją i chamstwem”

KO chce odwołać Terleckiego. „Nie spotkałam się z taką arogancją i chamstwem”

Nie maleje napięcie związane z ostatnią wypowiedzią Ryszarda Terleckiego. Marszałek napisał w sieci, że liderka opozycji na Białorusi, Swiatłana Cichanouska, powinna opuścić Polskę i udać się do Federacji Rosyjskiej. Dlaczego? Bo odważyła się wziąć udział w spotkaniu z prezydentem Warszawy – Rafałem Trzaskowskim.

 

Dziś w obronę wziął Terleckiego premier Mateusz Morawiecki. „Chciałbym przywołać krótko, ale treściwie życiorys pana marszałka Ryszarda Terleckiego. Otóż on był już zatrzymywany za protesty w obronie demokracji w roku 1968, 1970. Potem od 1977 roku działał w Studenckim Komitecie Solidarności, działał także w KOR, później oczywiście ‘Solidarności’.  Pan marszałek Terlecki doskonale wie, czym jest walka o wolność, demokrację, jak długo trwa i doskonale rozumie wiele meandrów, zakrętów, które do takiej wolności prowadzą” – powiedział szef Rady Ministrów.

Jednocześnie chwalił się tym, że razem z m.in. Terleckim organizuje pomoc dla Białorusi. „Zorganizowaliśmy proces pomocy, wielkiego programu dla Białorusi, który jednak nie może ruszyć z miejsca ze względów oczywistych. Nie chcemy, by on wspierał dyktaturę pana Łukaszenki. Dlatego staramy się za wszelką cenę perswadować, przekonywać, a na forum europejskim pokazywać, że sankcje mają sens, że wsparcie ze strony UE, nie tylko ze strony Polski – ze strony Polski jest największe od wielu, wielu lat, dla ludności białoruskiej, dla Polaków, obywateli Białorusi mieszkających na Białorusi – jest bardzo ważne” – dodał.

 

Taka argumentacja nie przekonuje jednak polityków naszej opozycji. Przedstawiciele KO już w weekend zapowiedzieli, że będą dążyć do odwołania Terleckiego. Parlamentarzyści opowiedzieli o tym więcej podczas dzisiejszej konferencji.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

„Byłam przy wielu marszałkach i wicemarszałkach, ale nigdy nie spotkałam się z taką arogancją i chamstwem” – powiedziała Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Dodała, że Terlecki nie tylko wykazał się chamstwem wobec Cichanouskiej, ale także wobec licznych posłów, do których zwracał się w niezbyt parlamentarny sposób. Wniosek o odwołanie polityka będzie zapewne przedmiotem głosowania.

/nt/

Źródła: gazeta.pl, wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
7 czerwca 2021 17:50

Jak ktoś ma beret zryty od marychy i wódy, to co się dziwić? Poza tym, od czego jest „pies”? Od słuchania poleceń swojego pana, czyli Jarusia.

HerodAntypis
HerodAntypis
8 czerwca 2021 12:34

Pies jest od słuchania i niuchania. Ludzie witają się poprzez podanie sobie dłoni, psy witają się wąchając sobie nawzajem odbyty. , terlecki ma ksywkę pies, bo nie tylko klej wąchał.

Jantar
Jantar
7 czerwca 2021 17:52

Terlecki jest nie do ruszenia. Wieść gminna niesie, że Kaczyński nie tylko nie opieprzy go za wpisy, ale że Kaczyński sam taki przekaz kazał puścić. Jeśli to prawda, że wpisy były na polecenie prezesa to znaczy, że Kaczyński ma plan na delegalizację opozycji, a te wpisy są zaledwie jego początkiem.

Jaro
Jaro
7 czerwca 2021 20:46

Pies … do budy !!!

Dron
Dron
9 czerwca 2021 10:01

Panie premier, do pana i do tej całej reszty beznadziejnej zmiany mam pewne przesłanie – jakbyście tego kota nie obracali i odwracali, to ogon zawsze będzie z tyłu.Poza tym, życiorys pana rt, przedstawiony przez pana, jest nie do końca pełny. Proszę zatem o padanie więcej szczegółów. Z pobieżnego oglądu pewnych faktów wyłania się, bowiem, obraz następujący – protestował, bo mógł. Ojca rękę w tym widać, słychać i czuć.