KO podjęła decyzję ws. jutrzejszego zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy. Delegacja liberałów weźmie udział w tym wydarzeniu

PO już się szykuje do odbicia władzy

Koalicja Obywatelska podjęła decyzję w sprawie jutrzejszego zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy w budynku Sejmu Rzeczpospolitej Polski. Parlamentarzyści opozycji zdecydowali się wysyłać na to wydarzenie niewielką delegację pod przewodnictwem Tomasza Grodzkiego i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

 

W skład delegacji ma wejść łącznie kilkunastu polityków liberalnego ugrupowania. Niestety, nie znamy jeszcze dokładnej listy członków wystawionej przez KO grupy. „Wybory nie były wolne i równe, nie spełniały standardów uczciwych wyborów, w związku z tym nie będziemy (jako klub) brali udziału w zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy” – zapowiedział wiceszef klubu KO Robert Kropiwnicki.

Wśród nieobecnych, co już wiadomo, znajdą się politycy Koalicji Obywatelskiej, tj.: Borys Budka, Grzegorz Schetyna, Tomasz Siemoniak, Michał Szczerba i wielu pozostałych najpopularniejszych posłów i senatorów tego obozu politycznego.

 

Uroczystość zbojkotowali też inni oficjele, w tym byli prezydenci: Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa (pojawi się tylko Aleksander Kwaśniewski). Również premierzy Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz i Ewa Kopacz nie chcą  firmować swoimi nazwiskami zaprzysiężenia przedstawiciela PiS-u.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Na jutrzejszym Zgromadzeniu Narodowym z udziałem prezydenta ma obowiązywać szczególny rygor związany z rozwijającą się w Polsce pandemią koronawirusa. Obowiązkowe będzie m.in. noszenie maseczek ochronnych, choć politycy Konfederacji zapowiedzieli już niestosowanie się do tej ważnej zasady.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
janZgredzinkaMaciek123454321JaninaJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Z twittera: „W tęczowych maseczkach powinni się tam pojawić. I koszulkach z napisem Konstytucja.”

O tak, popieram!!! Oczyma wyobraźni widzę już wkurw u pisowców na ten widok!!!

Janina
Janina

Nie godzi się swoją obecnością legitymizować faryzejstwo. Już jedną przysięgę Duda składał i wielokrotnie sprzeniewierzył się jej i złamał Konstytucję. Publicznie określił się też prezydentem tylko swoich wyborców, więc niech oni mu asystują w ponownym krzywoprzysięstwie. Ludzi uczciwych i honorowych nie powinno tam być. Kolaboracja z pisiorami to hańba po wsze czasy !

Maciek123454321
Maciek123454321

Formalnie nie, ale faktycznie bojkot. I tak to trzeba rozumieć. Może tak przy okazji, ale zupełnie „przypadkowo”, mogliby lekarze będący posłami i senatorami z opozycji (m.in. marszałek Grodzki) wziąć paru lekarzy reprezentujących PiS na stronę i coś szepnąć na temat wywrócenia tego rządu nieudaczników? W odruchu instynktu samozachowawczego?

Zgredzinka
Zgredzinka

Że niby. co?
Mówi się, że złego licho nie bierze … i jak tu nie wierzyć, że przysłowia są mądrością narodów.

Zgredzinka
Zgredzinka

Ciekawe czy któryś z uczestników tego tandetnego spektaklu będzie miał na tyle charakteru i odwagi, by po sakramentalnych słowach przysięgi o przestrzeganiu zapisów Konstytucji wybuchnąć gromkim śmiechem lub w jakiś inny sposób zamanifestować groteskowość całej sytuacji?

Maciek123454321
Maciek123454321

Dlatego Tusk na Twitterze apelował o zachowanie powagi podczas przysięgania pajaca na Konstytucję.

Zgredzinka
Zgredzinka

Jedynie lewica i posłanka KO Klaudia Jachira zachowali się właściwie. Miło było patrzeć w ten zakłamany pysk prezydenciny, który ewidentnie był tym razem świadom groteskowości całego tego przedstawienia. Już nie był taki butny, nie prężył się i nie napinał jak za pierwszym podejściem. Ewidentnie było widać po całej jego posturze, że nareszcie ma poczucie mierności i marności swojej roli. Dobrze skomentował obecną pozycję „naszego pierwszego notariusza” jeden z internautów pisząc w reakcji na jego twierdzenie o silnym mandacie społecznym danym mu przez 10 mln wyborców … ” Masz poparcie nieco ponad 1/3 społeczeństwa uprawnionego do głosowania – twój mandat jest… Czytaj więcej »

jan
jan

jeden przykład łamania konstytucji……………………………………….

Janina
Janina

Wedle życzenia, oto ten jeden – pierwszy, bo potem nastąpiła cała lawina : „ułaskawienie” swoich kolegów z PIS przed ich skazaniem prawomocnym wyrokiem, czyli niewinnych, aby mieli szansę objąć stanowiska rządowe. Przy tym tłumaczył, że chciał jakoby wyręczyć Sąd od wydania wyroku ! Ułaskawić można skazańca z prawomocnym wyrokiem od ponoszenia kary, a nie wchodzić ” w buty” Sądu i orzec, czy winny, czy niewinny – to jest rola Sądu. Tym samym wykazał się brakami w wykształceniu prawniczym, co potwierdził jego promotor z UJ i wiele innych autorytetów prawniczych.

Zgredzinka
Zgredzinka

Bingo.
Trollowi się nie udało.