KO pójdzie do lamusa? Śmiała deklaracja Borysa Budki

KO podjęła decyzję ws. jutrzejszego zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy. Delegacja liberałów weźmie udział w tym wydarzeniu

Borys Budka, szef PO i KO, zapowiedział wypracowanie nowej „formuły” KO. Przywódca opozycji chce, by większa rola w organizacji przypadła samorządowcom.

 

Podziękowaliśmy sztabowi za dobrą pracę, Rafałowi za wielkie zaangażowanie, a teraz przed nami znalezienie formuły rozszerzania Koalicji Obywatelskiej, przede wszystkim o samorządowców, o ludzi którzy zaangażowali się w tę kampanię. To jest niesamowity potencjał głosów i niesamowite wyzwanie” – powiedział.

Polityk opozycji przyznał też, że polecił już przeprowadzenie badań socjologicznych, które pomogą KO wypracować wnioski i skierować ugrupowanie na drogę rozwoju.  Nowa formuła koalicji ma zostać ogłoszona jeszcze do końca bieżącego miesiąca.

 

Lider KO nie wyklucza, że udział w reorganizacji będzie miał Rafał Trzaskowski. „Rafał jest gotowy na to, żeby tę energię, którą ma, spożytkować na rozszerzenie tej formuły” – zauważył Budka, który nie krył satysfakcji z przedstawionych pomysłów. Sam Trzaskowski ma wypowiedzieć się na temat przyszłości opozycji podczas piątkowego spotkania liberałów z mieszkańcami Gdyni.

Reorganizacja KO, zdaniem części internautów, może być niezbyt wyczerpująca. Niektórzy z nich sugerują, że opozycja powinna stworzyć całkowicie nowy sojusz. Jaka przyszłość czeka więc KO? Tego dowiemy się już w najbliższych dniach.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
smętekdaroogregZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Niech się lepiej Richard Henry Francis zajmie naparzankami wewnątrz tzw. Zjednoczonej Prawicy, bo tam to nie grabki, ale ostrzejsze narzędzia idą w ruch.

greg
greg

Trzaskowski powinien zajmować się przede wszystkim konsolidacją współpracy samorządów w kontekście zarówno wewnętrznym (przeciwdziałanie zakusom pisowatych) jak i unijnym (pozyskiwanie funduszy poza rządem, który zostanie w końcu objęty sankcjami). Samorządowcy nie powinni aktualnie wchodzić do KO, która powinna oczywiście wspierać samorządy ale przede wszystkim przeciwdziałać pisowatym na poziomie państwa i starać się rozszerzać ale nie kosztem samorządów. Dopiero bezpośrednio przed wyborami za trzy lata KO powinna stać się platformą dla samorządowców, którzy będą chcieli przejść do parlamentu.

smętek
smętek

Stworzenie platformy wymaga pracy i czasu. To się nie tworzy na pstryknięcie palcami, nawet samorząd klasowy nie powstawał w ciągu kilku dni.

greg
greg

Święta prawda tylko nikt nie każe Trzaskowskiemu i innym samorządowcom na gwałt opuszczać KO. Raczej wręcz przeciwnie.

daroo
daroo

No proszę ,proszę pan Budka zauważył że samorządowcy stanowią potencjał. JPRDL . RYCHŁO MARYCHNO!!!! teraz to się może „okopać ” najlepiej do pozycji stojącej bo już za późno ,trzeba było działać zamiast się użalać nad sobą i powtarzać zgraną płytę p.t. „odsunąć PiS od władzy a potem jakoś to będzie” nie kuźwa nie będzie i nie ważne jaką nazwę przyjmie PO 😐