KO się sypie? Prawica partii przechodzi do PSL-KP. Poseł ludowców atakuje PO

KO się sypie? Prawica partii przechodzi do PSL-KP. Poseł ludowców atakuje PO

W mediach pojawiły się nieoficjalne doniesienia o przystąpieniu do klubu PSL-KP senatora Kazimierza Michała Ujazdowskiego. Kojarzony z konserwatyzmem parlamentarzysta, przypomnijmy, dostał się do parlamentu z list KO.

 

Poseł PSL Marek Biernacki potwierdził doniesienia w rozmowie z Polsat News. Przyznał, że Ujazdowski rzeczywiście wstąpi do klubu ludowców, podobnie jak zrobił już inny prawicowy polityk do niedawna związany z KO – poseł Ireneusz Raś.

„Nam nie chodzi o transfery. Nam chodzi o to, żeby budować pewne środowiska polityczne, które będą z nami współpracowały. Jesteśmy otwarci na wszelką współpracę. Celem Koalicji Polskiej, PSL-u i pozostałych partnerów jest budowa silnego centrum w Polsce. Uważam, że to silne centrum jest potrzebne” – wyjaśnił.

 

Następnie zaatakował PiS i PO, przyznając, że obu partiom chodzi o polaryzowanie społeczeństwa i o to, żeby trwała wojna pomiędzy głównymi ugrupowaniami.

Kazimierz Michał Ujazdowski był w przeszłości związany z partiami prawicowymi. Współpracował m.in. z Partią Konserwatywną, SKL, Przymierzem Prawicy i PiS. Powrót do prawicowych korzeni nie jest więc żadnym zaskoczeniem, bo polityk przez cale życie deklarował swoje przywiązanie do wyraźnie konserwatywnych ideologii.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Odejście prawej flanki niewątpliwie nie wpłynie dobrze na morale wewnątrz PO. Być może z ugrupowaniem będą się chciały pożegnać również inne frakcje.

/kw/

Źródło: gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
22 czerwca 2021 12:37

Oddaj mandat poselski.

HerodAntypis
HerodAntypis
22 czerwca 2021 13:14

Partyjna szwendaczka powinna być zakazana. Możnaby to podpiąć pod nie cudzołóż, albo nie będziesz miał innych bogów przede mną. Może jak ziobrowaty wprowadzi zakaz rozwodów to coś z tego wyjdzie.

Zwinka
Zwinka
22 czerwca 2021 14:32

Ujazdowski to i w SLD ( sic !!!) znajdzie dla siebie miejsce, kiedy Polska będzie w takiej potrzebie. Sytuacja na rynku foteli obrotowych jest stabilna.

Stanisław
Stanisław
23 czerwca 2021 08:34
Reply to  Zwinka

Jak to, to już nie należy do „demokratycznej większości senackiej”?

Ryszard
Ryszard
22 czerwca 2021 16:10

To jednak skończony łobuz. Najpierw, karierka w PiS-ie, potem z poręki PO tarmosił się na prezydenta Wrocławia, wreszcie jako bardzo kontrowersyjny zrzutek wlazł w Warszawie do Senatu z nadania PO, a teraz okazało się, że jest półchłopkiem. Czemu nie wcześniej? Bo wiedział, że z PSL-em nie ma żadnych szans!

Nei
Nei
23 czerwca 2021 06:36

Przyjęcie Ujazdowskiego do PO od początku było dziwne. Poza bardzo umiarkowanym krytycyzmem wobec pis, jaki zaczął wyrażać Ujazdowski, nie było żadnego dobrego argumentu – to dalej kluchowaty kato-prawicowiec.
KO się nie sypie tylko oczyszcza, obecność takiego Ujazdowskiego w tej partii była niezrozumiała.