KO zawiadamia prokuraturę ws. Kaczyńskiego: „Ten człowiek jest winny, ten człowiek zdradził Polaków (..)”

Spięcie Tomczyka z pracownikiem TVP. „TVP KŁAMIE i robi to codziennie”

Na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk poinformował, że do prokuratury trafi zawiadomienie „(..) o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tego, co dzieje się na ulicach Polski, w sprawie protestów, w sprawie wysyłania policji na ludzi, bicia pałką teleskopową kobiet” 

 

W imieniu wnioskodawców Tomczyk dodał, że: „chodzi o przekroczenie przez Kaczyńskiego uprawnień”. Następnie stwierdził, że bezpieczeństwo w Polsce pogorszyło się od kiedy Kaczyński został wicepremierem ds. bezpieczeństwa. „Odpowiedzialność musi do Jarosława Kaczyńskiego w końcu trafić. Ten człowiek jest winny, ten człowiek zdradził Polaków, zdradził polski naród i doprowadza do sytuacji, z którą nigdy w Polsce nie powinniśmy mieć miejsca. W związku z tym ten wniosek musi być rozpatrzony” – czytamy na rmf24.pl

Na wspomnianej konferencji głos zabrała również posłanka Barbara Nowacka. Mówiąc o Kaczyńskim stwierdziła: „Nie może być tak, że osoba, która podżega do przestępstwa, która pełniąc funkcje publiczne nie dopełnia obowiązków służbowych, która zajmuje się szerzeniem nienawiści będzie stała ponad prawem”.

 

Zdaniem Nowackiej Kaczyński: „naraża życie i zdrowie Polek i Polaków”. W związku z powyższym, zdaniem przedstawicieli klubu KO, wicepremierem powinna się zająć prokuratura i  to bardzo szybko aby: „zakończyć tę spiralę agresji”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

„Widzieliśmy tę agresję w ubiegłym tygodniu, gdy nieumundurowani bandyci, policjanci, pałkami teleskopowymi okładali protestujących. Na czyje polecenie? Oczekujemy, że prokuratura to wyjaśni. Wiemy kto jest odpowiadającym za bezpieczeństwo i nie jest to szef MSWiA Mariusz Kamiński, bo on też ma szefa”.

Do wniosku klubu KO odniósł się szef klubu PiS Ryszard Terlecki: „Opozycja jest śmieszna, jak zwykle, i nie należy poważnie traktować tego, co mówi”.

/as/

Źródło: rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dociekliwy
Dociekliwy
25 listopada 2020 14:21

A mnie to się nie podoba. Zachowują się, jak pies, który ujada niezależnie od tego czy na obcych ludzi, zwierzę czy jakiś pojazd. Trzeba trzymać się faktów.
– Nagłośniono jeden przypadek użycia pałki teleskopowej w stosunku do mężczyzny. Czy jest jakaś kobieta, która ucierpiała od pałki teleskopowej?
– Pałka teleskopowa jest na policyjnej liście środków przymusu bezpośredniego.
– Pałka teleskopowa w założeniu służy do samoobrony.
– Pałka teleskopowa nie jest bronią białą i nie jest zabroniona.
Dlatego gie z tego będzie, opozycja wydzie na pieniaczy czepiajacych się wszystkiego.
Mnie bardziej bulwersuje, a wręcz niepokoi, że w takim tłumie byli ludzie uzbrojeni w ostrą broń palną. Ten fakt się jakoś pomija.
Tyle się pluje na komunę ale pod koniec jej istnienia dowodzący milicją byli chyba bardziej ogarnięci. Podczas wizyty Papieża w Polsce w 1987 roku w Krakowie milicjantom zabezpieczającym Wawel nie pozwolono wziąść nawet pałek. Mieli tylko gaz i swoje ręce. A spokojnie nie było, poleciały kamienie, podpalono samochód.

Marek
Marek
25 listopada 2020 19:57
Reply to  Dociekliwy

Ten jeden nagłośniony przypadek użycia pałki teleskopowej przez milicyjnego tajniaka, to wygląda tak, że on się odwraca i napierdala (to właściwe mocne słowo) bezmyślnie nie patrząc kogo, więc wszelkie pana dywagacje o tym, że owa pałka jest na wyposażeniu są o kant dupy rozbić. On się przed nikim nie bronił, nikogo nie obezwładniał z użyciem tej pałki, on napierdalał kogo popadło. Jak pan to godzi z wykonywaniem czynności policyjnych państwa demokratycznego? Bo ja nijak nie potrafię. Nie jest rolą policji napierdalanie przypadkowych obywateli, a nawet napierdalanie podejrzanych, chyba, że panu już się marzy Białoruś/Rosja/Korea/Chiny w Polsce? Odpowiesz pan? czy też słusznie podejrzewam kolejnego pisuarnego trolla, kłamiącego dla dobra partii?

A to, że nic z tego zgłoszenia nie będzie to jest jasne na starcie. Nawet jak znajdzie się uczciwy prokurator, który rzetelnie podejdzie do tematu to zaraz mu się sprawę odbierze i wymyśli dyscyplinarkę. Tak już bywało wielokrotnie w o wiele ważniejszych sprawach. Ostatni nagłośniony przypadek sfałszowanych wyborów prezydenckich.

Ze zgłaszaniem czegokolwiek pisuarnym służbom jest więc jak ze zgłaszaniem gwałtu dokonanego przez księdza na dziecku. Po zgłoszeniu ksiądz zniknie, a zgłaszający zostanie zniszczony przez kościelne służby podburzające wiernych. Możliwe, że wręcz doprowadzony do samobójstwa.

Dociekliwy
Dociekliwy
25 listopada 2020 21:52
Reply to  Marek

Mogę komentować to co przeczytałem lub widziałem. Jak Pan słusznie zauważył „Ten jeden nagłośniony przypadek użycia pałki teleskopowej przez milicyjnego tajniaka„. No chyba, że jest jakiś tajny układ żeby innych przypadków nie nagłaśniać (wie Pan coś o tym?).
Nie lubię tego słowa, ale użyję – NIE WIERZĘ, że gdyby jakaś kobieta ucierpiała od pałki teleskopowej to nikt by tego nie nagłośnił.
Pałka teleskopowa urosła do rangi symbolu tymczasem nie ma w tym nic szczególnego. Być może ludzie są zaszokowani czego to policja używa, ale jest jak jest i to opisałem.
W swoim zacietrzewieniu nie odniósł się Pan do kwestii broni palnej. Oni równie szybko jeżeli nie szybciej potrafią broń wyciągnąć i użyć. Ten się tłumaczył, że chciano zabrać pałkę, a później będzie się tłumaczył, że chciano mu zabrać broń?
P.S. Gdyby czytał Pan uważniej komentarze pod artykułami wiedziałby Pan, jaki jest mój stosunek do tego co dzieje się w kraju – komentuję dostatecznie długo. W swoich emocjach nie wiele różni się Pan od prawicowych oszołomów. Byłem już „śmierdzącą onucą”, „czosnkowym”, wysyłali mnie do Berlina do Makreli i do tych co kochają kozy. Dla Pana mogę być „pisuarnym trollem” :).

Piotr SG
Piotr SG
26 listopada 2020 07:40
Reply to  Dociekliwy

Nie jeden przypadek tylko całą Polska widziała kilkunastu chłopa z pałami! I wyobraź sobie, że te chłopy tymi pałami nie dłubały w nosie tylko tłukły demonstrantów.
Policja dostała rozkaz spacyfikowania demonstracji i go gorliwie wykonywała. Znane są nazwiska, trzeba poczekać aż Zero pójdzie w 3,14zdu i po emeryturach. Bez żadnej litości. Policja służy ludziom a nie partii PiS.