Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej: „Pogonimy PiS”

Nie będzie wspólnego klubu PO i Nowoczesnej

„Te wybory będą symbolem jak wybory samorządowe w 1990, pierwsze w pełni demokratyczne wybory. Tak samo będzie teraz. Przywrócimy Polsce wolność i suwerenność. Pokonamy PiS, pogonimy PiS. Zrobimy wszystko, żeby dać Polakom wybór, żeby dać Polakom alternatywę dla złych rządów PiS” – powiedział lider PO Grzegorz Schetyna podczas wspólnej z Nowoczesną mazowieckiej konwencji.

Porozumienie obu ugrupowań pod nazwą „Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska” ma charakter ogólnopolski, a – jak powiedział Andrzej Halicki – „konkretyzuje się w pierwszym regionie”. – „Jesteśmy zatem zjednoczeni, tutaj tworzymy wspólnotę. Chcemy dać Polakom nadzieję. Nasza współpraca wywołała frustrację PiS i Kaczyńskiego, dlatego rozpoczął się sezon polowania na polityków opozycji. Ta reakcja jest spóźniona, to jest za późno, panie Kaczyński, bo Polacy was poznali i zobaczyli, jacy jesteście. Kreatywny księgowy Morawiecki próbował ograniczać samorządy. Samorządy to nie CBOS, im nic nie można kazać! Ich trzeba szanować! Pensje samorządowców ustalają wybrane przez ludzi rady, nie komitet centralny” – mówił Grzegorz Schetyna na konwencji PO i N.

„Nie pozwolimy PiS-owi przejąć samorządów, których PiS nie rozumie, bo nie dają się kontrolować z góry. Jesteśmy, by chronić przed zarazą PiS. Nie pozwolimy na zainfekowanie tłumem Misiewiczów i zajmowaniem się historią, nie problemami Polaków, nie pozwolimy na to w samorządach! Te wybory staną się impulsem do zmiany władzy w całej Polsce. Chcemy Polski, która nie tkwi w okowach historii. Którą rządzą gospodarze, a nie nieodpowiedzialne pany, którym się należy”  – podkreślała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. – „My pytamy ludzi, oni pytają prezesa. Chcieli wcielić gminy do Warszawy. Powiedzieliśmy nic o nas bez nas. I wygraliśmy. I tak wygramy teraz!” – dodała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

bt

Źródło: 300polityka.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
princeofwalesObserwatorAndrzejZgredzinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Doprawdy szkoda, że ta „Koalicja Obywatelska” nie jest naprawdę obywatelska i nie jednoczy wszystkich ruchów demokratycznych w opozycji do PiS.
Na chwilę obecną mamy tylko jedną opcję … wszystkie ręce na pokład w walce ze zjednoczną prawicą. Wszystkie różnice programowe zebrać w jeden szeroki program wyborczy i wystawić wspólnych kandydatów.
Inaczej skończymy jak rozdrobniona i skłócona opozycja węgierska.
Przy tym należy brać poprawkę na niemal pewne machlojki wyborcze.

Andrzej
Andrzej

Ja też będę gonił PIS do narożnika.

Obserwator
Obserwator

Tylko trzeba to robić z wyczuciem, bo szczur zapędzony do narożnika może kąsać.

princeofwales
princeofwales

Wreszcie.
Gonić pisiora!