Koalicja Polska rozstaje się z Kukizem, a PiS już zaciera rączki z radości

To będzie dzieło warte Oskara

Paweł Kukiz i jego kompani z Kukiz’15 zostali wczoraj usunięci z Koalicji Polskiej. Decyzję podjęły wspólnie Polskie Stronnictwo Ludowe i ugrupowania sojusznicze. Lider Kukiz’15 wydał na Facebooku oświadczenie w sprawie nowych wydarzeń.

Porozumienie, które jako Kukiz’15 podpisaliśmy z Polskim Stronnictwem Ludowym w sierpniu 2019 r. dotyczyło realizacji postulatów programowych podzielonych na trzy pakiety. Pakiet obywatelski zawierał postulaty dotyczące ce ordynacji mieszanej i powołania sędziów pokoju, pakiet gospodarczy wprowadzenia emerytury bez podatku i dobrowolnego ZUS-u, a pakiet antykorupcyjny dotyczył wyeliminowania z życia publicznego osób skazanych za korupcję” – rozpoczął.

W dalszej części wpisu stwierdził, że wchodząc w skład KP, Kukiz’15 nie zgodziło się z PSL-em co do prowadzenia wspólnego kursu wobec Unii Europejskiej.

Jest o tyle ważne, bo PSL oficjalnie podaje, że Kukiz został usunięty z KP właśnie ze względu na poparcie dla eurosceptycznej polityki rządu Zjednoczonej Prawicy.

Ugrupowania wchodzące w skład Koalicji Polskiej umówiły się na respektowanie swojej autonomii. Niestety Polskie Stronnictwo Ludowe postanowiło wykorzystać głosowanie posłów Kukiz’15 w sprawie uchwały dotyczącej negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej jako pretekst do wyrzucenia Kukiz’15 z Koalicji Polskiej. Stało się tak, pomimo tego, że kwestie dotyczące pozycji Polski w Unii Europejskiej nie były przedmiotem porozumienia programowego, ani dyscypliny klubowej” – dodał.

Kukiz oskarżył też PSL o nieprzestrzeganie innych zobowiązań koalicyjnych.„Ponadto, Polskie Stronnictwo Ludowe nie dotrzymało także innych zobowiązań koalicyjnych dotyczących rotacyjnego charakteru stanowiska wicemarszałka Sejmu oraz podziału subwencji” – ocenił działania byłego sojusznika.

Na zakończenie obiecał, że będzie kontynuował dotychczasowy kurs polityczny…

Internauci różnie podchodzą do zaistniałej sytuacji. jedni chwalą, a inni dość chłodno patrzą na tłumaczenia PSL i Kukiza, twierdząc, że najpewniej w rzeczywistości został on ukarany za zbytnie zbliżenie do PiS.

Na co zdecyduje się Kukiz i czy PiS już może się cieszyć, że mu szabli przybędzie, czas pokaże…

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródła: Facebook, wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
27 listopada 2020 08:45

Kukiz był przeciętnym muzykiem, natomiast w polityce pełni wyłącznie rolę szkodnika. Jako człowieka nawet go lubię, ale jego działalność publiczna ogromnie przyczynia się do wzmocnienia dyktatury pis.

Nihil
Nihil
27 listopada 2020 18:15
Reply to  Bart

Nie kto inny jak Kukiz powiedział o karaluchu ze powinien zostać naczelnikiem. To sprzedajna gnida

HerodAntypis
HerodAntypis
27 listopada 2020 09:48

Gdy trzeba było wyrwać rzepkę, PSL zawsze przydawał się na przyczepkę. Potem do rzepki podszedł PiS, powiedział 'ja sam' i wzgardził przyczepką. Gdy PiS osłabł, zwrócił się potajemnie do PSL, ale urażona przyczepka strzeliła focha. Skłócił więc przyczepki i sięgnął po przyczepkę przyczepki. Ale czy mróweczka z powyrywanymi już wcześniej nóżkami nada się do pomocy przy rzepce?

Maciek123454321
Maciek123454321
27 listopada 2020 09:57

Najpewniej to połączą się wszystkie spady z pisu i drugiej strony. Niech się zatem pis nie cieszy zbytnio. Tak czy owak, jedynym sensownym wyjściem z obecnego syfu jest NIEUCHWALENIE budżetu na przyszły rok, co z automatu rozwiąże sejm i senat. W przeciwnym wypadku poleje się na ulicach krew. A Kaczy niech wreszcie zrobi właściwy użytek ze swojego pistoleciku, którym się tak chwalił swego czasu.

Zgredzinka
Zgredzinka
27 listopada 2020 12:56

Maćku, te połączone „ślady” i tak mentalnie będą wspierały prawą stronę, utrzymując ich sejmową przewagę w niszczeniu państwa.

Jantar
Jantar
27 listopada 2020 11:28

Przecież Kukiz od samego początku wspiera PiS! To Kukiz wprowadził do polskiego Sejmu nacjonalistów, czyli faszystów! Pamiętacie, jak po wyborach w 2015 r. na zaproszenie Kukiza przyjechali włoscy faszyści i Kukiz oprowadzał ich po Sejmie? I przez całe te 5 lat Kukiz siedział okrakiem. Niby udawał opozycję, a jak przychodziło głosowanie to rączka w rączkę z PiS, bo PiS współpracował cały czas z ONR-em, którzy byli w Kukiz15. Jestem też absolutnie pewna, że Kukiz dostał od Kaczyńskiego zadanie rozbicia koalicji demokratycznej przed wyborami do Sejmu w 2019 r. Pamiętacie, jak było? Przypomnę: PSL postawił warunek PO, że wejdzie do koalicji demokratycznej, jeśli nie będzie w niej Lewicy. Wobec tego Czarzasty sam wycofał Lewicę, żeby koalicja demokratyczna miała większe szanse wygrania wyborów. I co się stało? Kilka godzin później PSL oznajmia na konferencji, że właśnie podpisał umowę koalicyjną z Kukizem. Naprawdę ktoś wierzy, że tą koalicję zawarto z dnia na dzień, a nie po długich miesiącach negocjacji? Przecież koalicja demokratyczna negocjowała przez kilka wcześniejszych miesięcy z PSL i Kosiniak zawsze się wypowiadał praktycznie tak samo, jak pozostali. I nagle związał się z Kukizem, oznajmili że właśnie podjęli decyzję. No serio, ktoś naprawdę w to wierzy, że to tak z dnia na dzień? A stanowisko Kukiza wobec UE też przecież było znane po 4 latach poprzedniej kadencji, w czasie której cały czas krytykował UE, że „wtrąca się w wewnętrzne sprawy, bo Polska ma prawo robić, co chce”, a kasa nam się należy. Gdyby nie ta koalicja PSL z Kukizem być może Kaczyński przegrałby ostatnie wybory i już mielibyśmy opozycję u władzy. Wszystko mogło wyglądać inaczej i lepiej. Kosiniak dał się podprowadzić, a teraz jak w sondażach ma nikłe %, że do Sejmu może nie wejść to się obudził i stwierdził, że koalicja z Kukizem jest zła. Zaufania ludzi PSL raczej nie odzyska – nawet bez Kukiza będzie mu trudno. Zwłaszcza przy poparciu dla Kościoła, jakie wciąż deklaruje.

Agnieszka
Agnieszka
27 listopada 2020 11:47
Reply to  Jantar

Bardzo dobra analiza. Pytanie: jak zniszczyc PIS na zawsze i pozbyc sie z Parlementu faszystow i przestepcow (Solidarna Polska e Konfederacja)?

Zgredzinka
Zgredzinka
27 listopada 2020 13:01
Reply to  Jantar

PSL zawsze było partią „obrotową”, czyli koniunkturalną, a teraz gdy coraz bardziej odstaje od swojego profilu i elektoratu, pewnie pójdzie w zapomnienie.

Zwinka
Zwinka
27 listopada 2020 12:49

A Kosiniak z Kamyszem to u babci w nogach przez ostatnie lata spali, że nie widzieli, kto to jest Kukiz i jego ferajna ? Trzeba było wśliznąć się do sejmu, bo notowania szorowały brzuchem po podłożu, to się połączyło dwa brzuchy, a teraz wielki zawód…no litości. Przecież Kukiz to tylko materiał do wypełniania ubytków, a właśnie pojawiły się nowe dziury w „uzębieniu” prezesa.