Kochane dzieci, droga młodzieży!

Kochane dzieci, droga młodzieży!

Co minister Czarnek powiedziałby uczniom, gdyby mówił to, co naprawdę myśli, gdyby akurat myślał?

– Kiedy w polskiej telewizji publicznej widzę wasze radosne, roześmiane buzie i słyszę same mądre, wyważone wypowiedzi, rośnie we mnie przekonanie, że miałem rację podejmując „stanowcze i bardzo konkretne kroki przeciw ideologizacji szkół i ideologizacji dzieci w szkołach przez wprowadzanie tam ideologii skrajnie lewicowej i lewicowo-liberalnej”. Nie jestem w tym dziele osamotniony. Dzięki zbiorowej mądrości prezesa PiS, w programie partii rządzącej ustalono, że powstaną nowe „programy szkolne inspirowane przez rząd„, dotyczące wychowania patriotycznego. Jest to konieczne dla pomyślności Ojczyzny, bo – jak zauważył wiceprezes Terlecki – „mądrzejsi ludzie, bardziej zorientowani w rzeczywistości politycznej, historycznej, bardziej przywiązani do pewnych tradycji i bardziej utożsamiający się z tą tradycją z pewnością będą głosować na PiS”.

Korzystając z gościnności KODUJ24 chciałbym wyjaśnić wam, drogie dzieci, prawdziwe cele moich zamierzeń i rozprawić się z bezczelną krytyką tych, którzy nie mają prawa mienić się patriotami. Oni właśnie śmią pytać, czy zamierzam wyciągać wnioski z krytyki pod swoim adresem. Odpowiem krótko: „jakby ona była konstruktywna, to bym wyciągał„. Bo to nie krytyka, tylko złośliwości. Więc „nie dajcie się zwieść krytykantom, którzy kierują do mnie wymyślone zarzuty. To bzduryto, co zamierzam zrobić w kwestii systemu edukacji, to nie będzie żadna rewolucja, bo jestem konserwatystą, a nie rewolucjonistą„. Wszystkie zmiany przeprowadzę łagodnie, zgodnie z oczekiwaniami rodziców i zdrowej większości Narodu.

Zanim opowiem wam o moich planach, kilka słów o duchu tych zmian. Żyjemy w kraju katolickim, a zatem „szkoły powinna cechować również akceptacja i tolerancja dla większości chrześcijańskiej”. Lekcje religii musza być zatem obowiązkowe, a w klasach muszą wisieć krzyże, bo inaczej mielibyśmy „dyktaturę ateizmu„. Tak właśnie: przeciwnicy Dobrej Zmiany „próbują wprowadzić ateizm jako dyktaturę w Polsce!„. Dotąd chrześcijanie byli w szkołach ledwie tolerowani, a czasem nawet prześladowani. Co by było, gdybym się nie przeciwstawił? Może w przyszłości lekcje religii odbywałyby się na tajnych kompletach? Może wasze ulubione Dni Papieskie organizowane byłyby w konspiracji? Może za uczestnictwo w mszach św. obniżano by ocenę z zachowania? A już z całą pewnością nie moglibyście uczestniczyć w ostatnim pikniku Radia Maryja i Telewizji Trwam pt. „Dziękczynienie w Rodzinie”, którego miałem zaszczyt być honorowym patronem. Dzięki moim zabiegom dzisiejszy uczeń – katolik może odetchnąć pełną piersią.

Co konkretnie zmieniam w polskiej szkole? Po pierwsze, oddaję placówki pod bezpośredni nadzór wyznaczonego przeze mnie kuratora. To konieczne, bo jak mówiłem w wywiadzie „Czarnek nie pozwoli na to, żeby ludzie pokroju Tuska i jego koledzy ideologizowali dzieci jakąś rozszerzoną edukacją seksualną w wielkich miastach albo jakąś edukacją proniemiecką na Śląsku”. Nie można się zgodzić z tym, by w placówkach oświatowych funkcjonowały podmioty edukujące uczniów wbrew wiedzy czy woli rodziców. Podobny zresztą cel mają zmiany w kanonie lektur. Słychać głośne ujadanie, że eliminuję kanoniczne dzieła literackie, a wprowadzam patriotyczne i religijne. Paradne! Przecież domagają się tego same dzieci! Dzieła polskiego papieża są chętnie czytane, o czym świadczą wielotysięczne nakłady. A co do pism Prymasa Tysiąclecia, to „mieliśmy wiele sygnałów z polskich szkół, że dzieci i młodzież, wraz z nauczycielami, chciałyby poznawać osobę ks. kard. Stefana Wyszyńskiego” … Wręcz domagają się lektur na ten temat!

Są też inne zmiany. Na przykład „lekcje o zdrowiu powinny być prowadzone tylko w ramach godziny wychowawczej”. To konieczne, bo dotąd lekcje takie były źródłem demoralizacji. „Mówię o różnych fundacjach, które rozszerzają edukację seksualną, a tak naprawdę demoralizują. A co do lekcji Wychowania do Życia w Rodzinie, ich organizacja będzie teraz obligatoryjna i nie będą się odbywać na pierwszej lub ostatniej lekcji, jak dotychczas. To temat priorytetowy, bo „rzeczywiście kwestia rodziny, kryzysu rodziny i ataku na rodzinę jest potężna w Europie, świecie, w Polsce„. Szczególnie zdemoralizowane są dziewczęta, które nie rozumieją, że „Kobieta musi robić to, do czego została przez pana Boga powołana (…), a jeśli ktoś się podśmiewa z tego, że dziewczęta powinny być bardziej wrażliwe na cnoty niewieście, to ja się zapytam: na jakie mają być wrażliwe? Na męskie?”.

Z pewnością ucieszy was, kochane dzieci, moja inicjatywa organizowania wycieczek patriotycznych, które zamierzam sfinansować. Przeznaczyłem na to całe 15 mln zł. Źli ludzie wybrzydzają, że gdyby te pieniądze rozdzielić na 25 tys. szkół podstawowych i średnich, to ich uczniom nie wystarczyłoby nawet na kino. Ale przecież te pieniądze nie są dla wszystkich! Nie będę szczędził na zwiedzanie muzeów martyrologii, miejsc pamięci, a także wycieczek „Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego”, czy „Śladami Polskiego Państwa Podziemnego”, albo do Lichenia.

Korzystając z okazji chciałbym was zachęcić do większego udziału w życiu naszej ojczyzny, która tak wspaniale rozwija się od czasów przejęcia władzy przez moją partię. Przykładem może być dla was wielu wybitnych i pracowitych ludzi z PiS, którzy pomnażają dorobek kraju w kilku dziedzinach na raz, czasem na kilku nawet stanowiskach. Weźmy choćby takiego mnie. Oprócz zajęć związanych z resortem oświaty kieruję również „Radą do spraw rozwoju technologii wysokotemperaturowych reaktorów chłodzonych gazem”. A w wolnych chwilach bronię Polski przed atakami Unii. Bo musicie wiedzieć, że „nie ma żadnych podstaw prawnych do tego, żeby Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zawieszał stosowanie polskiego prawa i to zwłaszcza w zakresach i w obszarach, w których kompletnie nie ma żadnych kompetencji„. Wiele czasu poświęcam też na promocję fantastycznego programu „Polski Ład”. Zapamiętajcie: „nie było jeszcze takiej sytuacji gospodarczej i społecznej w ponad tysiącletniej historii Polski, która dawałaby rzeczywiście szansę na wielki skok cywilizacyjny (…). Po pandemii chcemy ożywić życie społeczne i gospodarcze tak, żeby w ciągu następnych zaledwie kilku lat niektóre państwa Europy Zachodniej dogonić, a nawet przegonić”.

Jeśli wyciągnięcie z tych przykładów właściwe wnioski, jeżeli przyswoicie i zaakceptujecie nową, uaktualnioną przeze mnie wiedzę o otaczającym was świecie, wtedy spełnić się mogą wasze oczekiwania i plany. A jeśli wykażecie się lojalnością, przywiązaniem do wiary i pełnym zaufaniem do obecnej władzy, to spełnić się mogą również wasze marzenia. W przeciwnym razie wasze życie nie będzie usłane różami.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Może będziesz miał szczęście i przyjadę kiedyś do twojej szkoły. Byłoby właściwe, gdybyś na tę uroczystość ubrał się na galowo i odpowiednio zachował, zważywszy, że występujesz w otoczeniu ministra, filmowanego przez telewizje! Zachowuj się wtedy jak należy, nie tak, jak wagarowicze, którzy podczas mojej wizyty w Katolickim Zespole Szkół im. Świętej Rodziny stanęli przed kamerami z zaklejonymi ustami i hasłami wymierzonymi w moje reformy. Wydałem w tej sprawie odpowiednie polecenia, „pan kurator sprawdzi, jak to wygląda” i nie mam wątpliwości, że sprawcy zostaną wykryci i surowo ukarani. Przy okazji – oczywiście nie strasząc i nie grożąc, a jedynie w trosce o twoją szkolną karierę – wspomnę, że ubrania czy torby w kolorowe paski mogą być źródłem wielu kłopotów. Podobnie jak posługiwanie się błyskawicami czy używanie hasła KONSTYTUCJA bez właściwego kontekstu. Życzę ci powodzenia w nowoczesnej, zreformowanej, demokratycznej szkole, której celem jest dobro ucznia i jego godność –

TWÓJ MINISTER

Zanotował i zaopatrzył w cytaty:

Andrzej Karminski

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
5 września 2021 18:33

Nie rozumiem i nie zrozumiem 3% wzrostu poparcia dla mafii. A teraz jeszcze to. Źle mi się weekend kończy.

jac stary
jac stary
6 września 2021 19:24
Reply to  Dron

Też nie mogę zrozumieć, jak może +++ wzrastać poparcie z powodu znęcania się nad garstką LUDZI (dla chrześcijan przypomnę – BLIŹNICH) na naszej wschodniej granicy.
To zwyrodnienie moich współrodaków powoduje, że na starość zaczynam nienawidzić moją Ojczyznę.

Rafapon
Rafapon
6 września 2021 22:35
Reply to  Dron

Proszę zajrzeć na portale prawicowe. Oni się tam zachłystują chwaląc rząd Kałczyńskiego. A te chamskie, wulgarne komentarze na tych stronach…. Niestety, ale nie brakuje takich, co to się im PiS podoba.

Stary Wuj
Stary Wuj
5 września 2021 22:01

Śmiać się czy płakać? W jakiej kolejności? Życzę temu katotalibowi bombardowania śmierdzącymi jajami, przez nieznanych sprawców.