KOD w obronie sądów w niedzielę o 15.00 przed Sejmem

KOD w obronie sądów w niedzielę o 15.00 przed Sejmem

„Nie mamy wątpliwości. Jesteśmy świadkami zamachu stanu. W trosce o Polskę, przyszłość naszą i naszych dzieci, nie możemy na to pozwolić. Wszyscy wolni ludzie!!! Przybądźcie przed Sejm w najbliższą niedzielę od 15.00. Pokażmy, że muszą się w końcu zatrzymać” – apeluje Komitet Obrony Demokracji.
Swój udział zadeklarował już m.in. prof. Leszek Balcerowicz, który powiedział w „Kropce nad i” w TVN 24: – „Odkładam urlop, będę w niedzielę na demonstracji KOD-u w weekend. Bierzmy przykład z Turków, gdzie setki tysięcy demonstrują, mimo, że tam jest to bardziej niebezpieczne. Nie można zapomnieć, to obraźliwa kalkulacja, że Polacy nie zauważą, bo są na urlopach”.

W zaproszeniu na demonstrację Zarząd Główny KOD napisał m.in., że nowa ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa w praktyce zlikwidowała niezależność sądów, a tym samym konstytucyjną zasadę trójpodziału władzy. – „Bardziej jaskrawy jest jednak projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, który chwilę przed północą trafił do laski marszałkowskiej w trybie poselskim – tzw. „szybka ścieżka legislacyjna” – chcą więc dokonać dzieła totalnego zniszczenia jeszcze w wakacje”.

Zwracają uwagę, że to właśnie Sąd Najwyższy Rzeczypospolitej Polskiej stwierdza ważność wyborów do Sejmu i Senatu oraz wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a także ważność referendum ogólnokrajowego i referendum konstytucyjnego. – „Za chwilę to minister Ziobro będzie mógł w praktyce jednoosobowo decydować o tym, kto i w jakiej sprawie ma orzekać. Pytaniem retorycznym jest, czy będzie mógł decydować o treści wyroków dla konkretnych osób” – piszą organizatorzy. – „Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy”. Tak powiedział niegdyś Józef Stalin… Nie oddał władzy przez dziesięciolecia”.

„Nie sposób mieć już żadnych wątpliwości – PiS chce zagarnąć kontrolę nad wszystkimi wolnymi wyborami w naszym kraju. One nie mają już być „wolne”! Powstrzymajmy zamach stanu”

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
5 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
antyuzurpatordonaldo tuskomagdalenaadamaWiśnia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zgredzinka
Zgredzinka

Myślicie, że wszyscy czytają naszą stronę ? Bo w zasadzie nigdzie indziej nie słychać o tej akcji. W apelu jest zawarta odezwa do … wszystkich wolnych ludzi, żeby przybyli pod Sejm w najbliższą niedzielę od 15.00 … której nie ma w przestrzeni publicznej. Dlaczego nie nagłaśniają tej akcji wolne media ??? !!!! Zamiast reklam, powinna co chwilę być emitowana ta odezwa do narodu, żeby ludzie z całej Polski mieli czas przygotować się logistycznie do wyjazdu do stolicy. To nie może odbyć się z zaskoczenia. Gdybym wczoraj nie oglądała jak zwykle „Faktów po faktach” i nie wysłuchała uważnie Leszka Balcerowicza, to… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Zgredzinko, niestety, masz rację!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zuza
zuza

Zgadzam się, niestety. Ale oczywiście będę tam.

rapsodia
rapsodia

Zgredzinko, żyjemy w czasach internetu i galopujących informacji, a media nie żyją jedynie KODem. Jeśli interesują Ciebie działania organizacji społecznych włącznie z ich akcjami protestacyjnymi, to zaglądaj na ich strony nie czekając na pojawienie się informacji w tradycyjnych mediach. KOD już protestuje od dwóch dni w sprawie ustawy o sądownictwie (KRS) 12.07. KOD Mazowsze pikietował przed Sejmem i dzisiaj również pikietuje w trakcie posiedzenia Senatu, gdzie mają odbywać się głosowania. Wczoraj KOD Wielkopolska zorganizował demonstrację w Poznaniu, gdzie zjawiło się całkiem sporo osób, jak na tak spontaniczną akcję. W niedzielę odbędzie się demonstracja całego KODu, na której pojawią się PO… Czytaj więcej »

Ika
Ika

Czyli, żeby się dowiedzieć co chce robić KOD, trzeba wejść na stronę kODu…a może by tak pomyśleć o innych formach przekazu? Nie każdy siedzi z nosem w internecie.

rapsodia
rapsodia

Właśnie tak należy postępować. Dlaczego? Ponieważ media nie mają obowiązku informowania każdego dnia, co robią tysiące różnych organizacji pozarządowych. One jedynie mogą ale nie muszą. Jeżeli domagamy się stałych informacji o KODzie, to inni mogliby domagać się codziennych informacji o Obywatelach Solidarnych w Akcji, jeszcze inni o Parasolkach i tak w nieskończoność. Co do innych form poza internetem to istnieją darmowe periodyki KODu jak Obywatel czy DeKoder. Tylko że trudno tam zamieszczać informacje bieżące wynikające z potrzeby chwili, jak obecna sytuacja w Sejmie i Senacie. Technicznie jest to niemożliwe. Dziwię się tym minusom pod moim pierwszym postem. Nie akceptując jego… Czytaj więcej »

antyuzurpator
antyuzurpator

Śledzę strony KOD-u, ogólnoposką i mojego regionu, ale o demonstracjach i protestach w moim mieście (stolicy regionu) dowiaduję się po fakcie, z mediów – na tych stronach nic nie ma w dziale „Nadchodzące Wydarzenia”. (Ostatnie informacje dotyczą marca b.r. – podkreślam: _strony_, jak http://www.kod. … .pl , nie FB czy TT.) Fujzbuk? Twitter? Nie każdy zwykł był zakładać konta na dwudziestu „pudelkach” czy „naszych klasach”, z podawaniem danych osobowych (co z tego, że fałszywych – pozostaje wpis z IP i rejestr wszystkich zalogowań). Nie korzystałem, nie korzystam i nie będę korzystał. Czy naprawdę tak trudno podawać informacje _z_wyprzedzeniem_ na jakimś… Czytaj więcej »

Wiśnia
Wiśnia

Wylicz konkretnie, sprawcami ktòrych zamachów byli uchoďźcy?

adama
adama

14 lipca wszyscy staliśmy sie pieskami Kaczyńskiego. Niektórym to odpowiada.

magdalena
magdalena

Trzeba się zaopatrzyć i transparenty z napisem SPIEPRZAJ DZIADU, nikogo to nie obraża, bo mie ma nazwiska, a i tak każdy wie o kogo chodzi.

Maciek123454321
Maciek123454321

PRECZ Z PISEM!!!!!! Co tu więcej można napisać. Zmusić gnoi do odwrotu. Ci, co są zwolennikami PiS-u (tak, jak Krzysztof Cugowski) w 99% nie mają zielonego pojęcia, jakie buty szyje nam Karaluch. Nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć. Biorą 500+ i resztę mają w dupie. W NIEDZIELĘ POD SEJM. A kwestię rozwiązania manifestacji pozostawmy otwartą, dobrze?

adama
adama

Spadaj stąd z propagandą Pisu. Tu ludzie rozumieją świat, że Islam jest różnorodny, że nie każdy Arab to terrorysta a zwłaszcza że uchodźcy to nie terroryści.

donaldo tusko
donaldo tusko

tak to już czas! wszyscy razem pod sejm!!! żeby chociaż ze sto osób było zrobi się odpowiednie ujęcie zdjęcia i napisze ze przyszło 10 000 000 mln ludzi Kaczyński ucieknie sprowadzi się z banicji Donalda T. i dalej będziemy sprzedawać prywatyzować doić Polskę jest jeszcze parę polskich firm do sprzedania Niemcom no i obowiązkowo wydłużyć wiek emerytalny do 75 lat umowy śmieciowe dla każdego a rzepliński zostanie „niezawisłym” prezydentem ….wiec walczmy o to złote koryto wszyscy!!!!!!