KOD zaprasza 20 czerwca przed Trybunał Konstytucyjny

KOD zaprasza 20 czerwca przed Trybunał Konstytucyjny

W najbliższy wtorek Trybunał Konstytucyjny ma zająć się przepisami ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa z 2011 r. o zasadach wyboru sędziów do Rady. Wniosek do TK o uznanie tych regulacji za niekonstytucyjne złożył Zbigniew Ziobro.

KOD zaprasza we wtorek na godz. 12.15 przed Trybunał, gdzie przedstawiciele środowiska prawniczego, eksperci i działacze ruchów demokratycznych będą komentować na gorąco posiedzenie i wyrok nielegalnego składu TK na temat Krajowej Rady Sądowniczej. – „Spotkanie będzie okazją do wyłożenia kawy na ławę, czyli tego, że zarówno wybór obecnej prezes, jak i trzech sędziów TK łamie porządek prawny naszego państwa, a nas, prawdziwych obywateli wprowadza do niby-państwa niby-prawa” – piszą organizatorzy.

„We wtorek 20 czerwca pięcioosobowy skład obecnego Trybunału, w skład którego wchodzią głównie nielegalni zmiennicy prawdziwych sędziów wyda w sprawie przepisów ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa niby-orzeczenie w niby-rozprawie. Jeszcze kilka miesięcy temu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego były przez rząd PiS uznawane za nic nie znaczące opinie, wydane przez „grupę kolesi”, „przy kawie i ciastkach”, a rząd i premier Beata Szydło nie czuli się wyrokami Trybunału związani, bezprawnie odmawiając ich publikowania w Dzienniku Ustaw. PiS, korzystając z większości parlamentarnej, w miejsce legalnych, konstytucyjnie wybranych sędziów Trybunału wybrał ich nielegalnych zmienników. I dopiero wyroki takiego nielegalnego składu TK uznał za wiążące” – czytamy w zaproszeniu.

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "KOD zaprasza 20 czerwca przed Trybunał Konstytucyjny"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Mocno wątpię w sens takiej manifestacji, chociaż na pewno sprzeciw choćby dla samego porządku warto zaznaczyć. W moim poście pod artykułem „PIS: Sekta czy korporacja?” wywodzę, że bandyci pisowscy mają takie manifestacje w dupie. Sens by miało pomaszerowanie pod sejm i na Nowogrodzką w sile 50 tysięcy ludzi. Ale żeby doprowadzić do takiej manifestacji – najlepiej w czasie obrad tego pseudoparlamentu – trzeba kogoś z charyzmą, trzeba ZAPLECZA ludzkiego. Prawdopodobnie prędzej czy później dojdzie do majdanu, problem będzie jednak, CO DALEJ???? Nie wystarczy być „przeciw”, trzeba mieć program pozytywny, program odbudowy politycznej Polski, konstytucyjnego i instytucjonalnego zabezpieczenia przed powtórzeniem się… Czytaj więcej »
bart

rozsądne słowa

Maciek123454321

Czy kolega dołączy do inicjatywy spotkania 9 lub 10 września? Czy tylko jest to – miły skądinąd – komplement?