Kołakowska ma przeprosić Pomaską

Kołakowska musi zapłacić grzywnę za obrażanie Pomaskiej

Gdańska radna PiS Anna Kołakowska ma przeprosić posłankę PO Agnieszkę Pomaską za wpis o niej: „Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso”. Tak orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku. Przeprosiny ma zamieścić na Facebooku. Sąd zdecydował też, że Kołakowska ma pokryć koszty procesu – prawie 1350 zł.

Posłanka PO żądała od radnej przeprosin za naruszenie dóbr osobistych. Kołakowska jednak zamiast przeprosin pozwała Pomaską za… naruszenie uczuć patriotycznych.

Podczas dzisiejszej rozprawy prowadząca ją sędzia Maria Kliszcz stwierdziła, że jej przykro, że w ogóle taki wyrok musiała wydać, ale zrobiła to zgodnie ze swoim sumieniem. – „To porażka, że sąd musiał wydać ten wyrok. Że nie było przeprosin. Musimy pozwolić innym ludziom mieć poglądy” – powiedziała sędzia.

Wyrok nie jest prawomocny. Kontrowersyjna radna PiS po ogłoszeniu wyroku powiedziała, że nie przeprosi Pomaskiej i wniesie apelację.

Wpis „Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso” Kołakowskiej pojawił się w maju 2016 r. Był to komentarz do zdjęcia przedstawiającego posłankę Pomaską, drącą kartkę z treścią uchwały w sprawie obrony suwerenności Polski. Posłanka PO podczas debaty stwierdziła, że przygotowany przez PiS tekst jest kompromitujący i Sejm nie może go przyjąć. „Mam nadzieję, że ta uchwała skończy w ten sposób” – powiedziała, drąc kartkę.
(Źródło: rp.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Kołakowska ma przeprosić Pomaską"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka

I pomyśleć, że „toto” chce inną kobietę golić na łyso, samo wyglądając, jakby pierun w mietłe strzelił …I jeszcze publicznie ogłasza, że jest z tego dumne…

Maciek123454321

Widziałem kołakowską. Robiła dobrą minę do złej gry, ale wykwity różu na policzkach z emocji mówiły same za siebie. Została SKOMPROMITOWANA i ona sama dobrze o tym wie, zwłaszcza w gdańskim, liberalnym środowisku.