Kolega szkolny Szydło jako prezes państwowej firmy zarobił w ciągu trzech lat prawie 1,2 mln zł

Co z obiecywaną międzynarodową komisją do zbadania katastrofy smoleńskiej? - pyta Krzysztof Brejza

Byłą premier, a obecną wicepremier Beatę Szydło nazywa „kumpelką”. Ponoć w szkole podstawowej dawała odpisywać zadania. Mowa o Zdzisławie Filipie, który teraz jest prezesem państwowej spółki Tauron Wydobycie. – „Kumpelka. Tak bym ją określił. Nie szefowa, liderka, która ma ochotę rządzić, rozstawiać po kątach, ale koleżanka. Równy druh. W szkole była prymuską, uczennicą z czerwonym paskiem, ale nie zadzierającą nosa, jak trzeba było, dała odpisać zadanie” – tak Filip opowiadał o Szydło w rozmowie z „Dziennikiem Polskim”.

Stanowisko objął na początku 2016 roku. Z oświadczeń majątkowych Filipa, cytowanych przez wp.pl., wynika, że w pierwszym roku na tym stanowisku zarobił 451 tysięcy złotych, rok później było to 359 tysięcy. Przez 8 miesięcy tego roku uzbierał 333 tys., co w sumie daje kwotę prawie 1,2 mln złotych.

Poseł Nowoczesnej Marek Sowa o prezesie Filipie mówił, że brakuje mu kompetencji do zarządzania taką firmą.  – „Sprawdził się jako kaowiec organizujący chłopom barbórki. I tyle. Taki ktoś nie może zajmować tak ważnego stanowiska tylko dlatego, że był lojalny i chciałby na stare lata zarabiać po 35 tysięcy miesięcznie” – stwierdził Sowa w rozmowie z „Dziennikiem Polskim”.

Jak przypomina wp.pl, Filip to nie jedyny kolega Szydło z posadą w spółkach państwowych. Przyjaciółka obecnej wicepremier Sabina Bigos – Jaworowska zasiada w radach nadzorczych spółek PL 2012 i banku Pekao SA, o czym pisaliśmy w artykule „Kumpela Szydło z Oświęcimia zarabia dubeltowo”.

bt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Waldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Co się stało z naszą klasą? Sabcia dawno w banku siedzi, Zdzisiu w spółce milion klepie, a klasowa zaś prymuska, do Brukseli wkuwa słówka…