Kolejki przed komisjami wyborczymi ustawiają się od samego rana!

Przed II turą wyborów oczywistości zostaną zapisane w formie rozporządzenia

W Warszawie już od 7.00 przed komisjami wyborczymi ustawiają się duże kolejki. Najprawdopodobniej dzieje się tak ze względu na specjalne środki bezpieczeństwa, które zdecydowano się przyjąć, by uchronić wyborców przed koronawirusem.

 

Byłem zagłosować już o 7.15 i była już kolejka. Czekałem w niej ok. 15 minut, a kiedy wychodziłem, kolejka miała już ok. 200 metrów. Ludzi na pewno jest więcej jak na tą porę, ale czeka się też z powodu środków bezpieczeństwa związanych z koronawirusem. Karty wydawane są pojedynczo.

W mojej komisji były trzy stoliki ustawione od siebie w pewnej odległości. W zależności od adresu podchodzi się do odpowiedniego stolika pojedynczo. Członkowie komisji wydają karty w przyłbicach i w rękawiczkach. Są płyny do dezynfekcji rąk” – opisuje aktywista Jan Mencwel z warszawskiego stowarzyszenia „Miasto Jest Nasze”.

 

Działacz miejski zaapelował też, aby nie czekać z oddaniem głosu na ostatnią chwilę, gdyż ze względu na kolejki można po prostu nie zdążyć z zagłosowaniem.

Podobna sytuacja jest również w innych lokalach wyborczych w stolicy, co może świadczyć o dużej frekwencji wyborczej i zainteresowaniu Polaków wyborami. „Gazeta Wyborcza” podaje, że kolejki ustawiają się przed komisjami wyborczymi na Ursynowie, Pradze-Północ i na Kabatach.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
JantarMarekZwinkaDarekHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

U mnie w lokalu sporo wyborców zagrało w otwarte karty- bez składania na pół. Dzięki temu są widoczne powody do dumy. No ale to Wawa; nie wiadomo co się dzieje w pierdziszewach. Tam się mogą wstydzić swego kandydata.

Jantar
Jantar

Moja Amiga w W-wie widziała w urnie nie złożoną kartę z głosem na Dudę!

Darek
Darek

Byłem z synem rano o 7.00 aby oddać głos niestety syn musiał być już o 7,30 w pracy na służbie w wojsku i nic z tego nie wyszło. Drugiej tury nie opuści.

Zwinka
Zwinka

Byłam, odstałam, zagłosowałam. Długachna kolejka, ludzie życzliwi wobec siebie i uśmiechnięci. No ale ja z regionu tradycyjnie antypisiego …:-)

Marek
Marek

Z tego co wiem nikomu kto stanie w kolejce przed 21szą nie można odmówić oddania głosu, choćby miało to trwać do północy, wiec obawy „Działacza miejskiego” są nieuzasadnione. Oczywiście lepiej stanąć wcześniej niż później by niepotrzebne nie tworzyć zagrożenia epidemicznego.
Co do reszty to wyraźnie wychodzi brak porządnego przygotowania tych wyborów, co jest kolejną podstawą to ich unieważnienia.

Jantar
Jantar

Pamiętajcie o zdjęciach swoich głosów, czyli kart z dowodem osobistym. Konieczne, bo posłużą w razie czego przy zgłoszeniach protestów.