Kolejna gigantomania PiS? W Polsce ma powstać 6 elektrowni jądrowych!

Górnicy z JSW zarzucają ministrowi energii próbę ręcznego sterowania. Daremnie protestowali przeciwko zwolnieniu prezesa

Na razie nie wiadomo nawet, kiedy i gdzie zbudowana zostanie pierwsza w Polsce elektrownia jądrowa. A minister rządu PiS Krzysztof Tchórzewski zapowiedział, że będzie ich w naszym kraju sześć! Taka liczba padła w odpowiedzi szefa resortu energii na interpelację posła Pawła Pudłowskiego z Nowoczesnej.

– „Minister Tchórzewski twierdzi, że Polska „może mieć” nawet sześć elektrowni jądrowych. Niedawno minister Gróbarczyk mówił o budowie sześciu promów w polskich stoczniach. Czy PiS jest teraz sponsorowany przez cyferkę sześć, czy ideologia „damy pińćset” przeżywa kryzys?” – skomentował na Twitterze Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej”.

Internauci przypominali też inne szumne zapowiedzi inwestycyjne, składane przez polityków PiS: – „Pamiętam, że mieliśmy mieć 3 Black Hawki i 3 łodzie podwodne. W sumie 6! Na razie zero! Tak dla przypomnienia”; – „A może to dlatego, że do 2025 będziecie mieć 6 aut elektrycznych”; – „Dlaczego tak mało tych elektrowni…. może jedna w każdym województwie? Każda brygada OT miałaby swoją”; – „Ale gigantomania! Kiedy ruszymy na Wilno, Lwów i Moskwę?”.

bt

Źródło: money.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
JerzyJankieldarooIrenaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

A dlaczego nie piętnaście ? Jak szaleć, to szaleć.

Grzegorz
Grzegorz

Za rządów PiS-u na pewno nie będziemy mieć żadnej elektrowni jądrowej. Ci ludzie zatrzymali się na etapie lampy naftowej i więcej nie ogarniają.

Maria
Maria

chyba że na jądrach byków z rodeo, albo…. ?

Staszek
Staszek

Pis powinien pójść na całość. I jeżeli coś zaproponuje to w ilości 666. To taka ładna liczba.

Maria
Maria

3 Black Hawki + 3 łodzie podwodne = 6
Promów – 6
Elektrowni jądrowych 6

ciekawy układ cyfr: 666 – jak nic diabeł za tym stoi i z radości macha ogonem

Rafal P
Rafal P

A Japonia planuje budowę 36 czy 45 elektrowni na węgiel. Z jądrową mieli ostatnio duży problem, a na jakieś wiatrowe nie chcą się zdawać.

Anda
Anda

Panie Morawiecki, mam ważne pytanie: kiedy Polska wyśle człowieka na Marsa?
(i czy nie mógłby to być Jaro Kaczyńsski z Krychą Pawłowicz, oczywiściew z dożywotnim zapasem kebabów?)

Maria
Maria

i niech się tam mnożą ku chwale …..

Maciek123454321
Maciek123454321

Oczko się odlepiło…. Temu misiu…………….

Marek
Marek

Woooow! Ale zmiana! A niedawno mówił że „Polska wunglem stoi” i że mamy tego „wungla” na 200 lat z okładem…… Charakter mu się zmienił czy poglądy?. Hmm te 6 elektrowni atomowych to chyba jakaś minimalistyczna sprawa, jak zajmie się tym „Matołusz” to na pewno będzie ze 12 albo i 15.
Trzeba mieć nadzieję że 6 kanałów przez mierzeją nie wykopią!

Irena
Irena

TYLKO szesc….a może w każdej parafii … to dopiero zadali by szyku !!!

daroo
daroo

Buahahaha Bida z nędzą zrobią zrzutkę… w dziurawy kapelusz 🙂 Jeeeezu skąd oni biorą tych bajarzy? bo chyba nie ze szkół wyższych( tych prawdziwych)

Jankiel
Jankiel

Nie wiem po co nam tyle energii elektrycznej jest potrzebne wkrótce montowanie zostanie przeniesione gdzie indziej.. Nie posiadamy technologii i paliwa do tego typu elektrowni. Co z odpadami co z woda do chłodzenia co z dystrybucja wszystko leży . Na złość Niemcom którzy wiedza co to jest za szambo ? Won z tymi zaprzańcami!!!

Jerzy
Jerzy

Elektrownie jądrowe są w Polsce potrzebne. Żyjemy w energetycznym średniowieczu i dusimy się zatrutym powietrzem. Czas z tym skończyć!

Jerzy
Jerzy

Same wiatraki i fotowoltaika nie wystarczy! Muszą mieć wsparcie elektrowni gazowych, bo te są najbardziej elastyczne na zmiany mocy! Prąd z elektrownbi gazowych jest bardzo drogi, Polska sprowadza gaz najdrożej w Europie. Elektrownie jądrowe to niemała inwestycja ale korzyść ogromna. Jak z autostrad. Należy dopingować rządzących by dali zielone światło energetyce jądrowej w Polsce.