Kolejna kompromitacja „Wiadomości” TVP – zamienili zdjęcia

Kolejna kompromitacja „Wiadomości” TVP – zamienili zdjęcia

Poziom przekazu „Wiadomości” TVP powoli sięga dna. Tym razem obnażone zostały braki w wykształceniu i bezkrytyczne zacietrzewienie w szerzeniu propagandy. Wydawcy „Wiadomości” popełnili bowiem kompromitujący błąd historyczny, ilustrując materiał o rzezi wołyńskiej zdjęciem z akcji „Wisła”. Wpadkę wytknął nawet prawicowy historyk z IPN Sławomir Cenckiewicz.

Krzysztof Ziemiec w „Wiadomościach”, zapowiadając materiał o stosunkach polsko-ukraińskich, mówił o tym, że nasz kraj wspiera proeuropejskie dążenia Ukrainy, ale ta musi się wcześniej rozliczyć ze swojej historii. To nawiązanie do tragedii, zwanej rzezią wołyńską, która miała miejsce na Kresach wschodnich w 1943 roku. W materiale użyto fotografii wykonanej podczas… akcji „Wisła”, która wydarzyła się 4 lata po tragedii na Wołyniu. Siłą wysiedlono wtedy około 140 tysięcy Ukraińców na tak zwane Ziemie Odzyskane, czyli na tereny poniemieckie, jakie Polska otrzymała po klęsce III Rzeszy.

Trudno zaprzeczyć tezie, że ilustrowanie materiału o rzezi zdjęciami z akcji „Wisła” jest wielki zgrzytem w procesie rozliczeń historycznych.
(Źródło: naTemat)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Rafałjanjacekmagdalenaparagraf22 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

To DYWERSJA na żywym ciele PiS-u!!!!!!!!!!! Prokurator powinien się zająć tym. Ktoś złośliwie podmienia materiały, to szkandał, panie, szkandał!!!! Ale głupia KURwizja wszystko kupi. Jak kawior rezydentów kupili, to już wszystko kupią. Proponuję wyretuszować stare zdjęcia z manifestacji KOD-u i podać je jako relację z „Marszu miliona”, który zresztą dwa razy zapowiadano i dwa razy odtrąbiono. Ale co to szkodzi? Albo „łańcuch światła” pokazać jako wiec poparcia dla Pisuarów. Zamalować transparenty i powPISywać hasełka pro-pisowskie. Głupie ludzie dadzą się nabrać. KURwizjo, idź na całość!!!

paragraf22
paragraf22

„Poziom przekazu „Wiadomości” TVP powoli sięga dna. ”
Jakie tam powoli. Poziom przekazu leci na łeb na szyję i końca nie widać. Ale koniec będzie. I to bardzo przykry dla niektórych.

jacek
jacek

Dla nich wszystkich… To się nadaje tylko do zaorania.

Rafał
Rafał

To oficjalne stanowisko Kukiz’15, które tu reprezentujesz trollingiem czy twoja samowolka? Bo jeśli oficjalne stanowisko to bardzo dziwne jak na tajno-jawnego koalicjanta kaczystów.

jacek
jacek

A co tu jest do ratowania?

magdalena
magdalena

Taki błąd świadczy o niedouczeniu pracowników tvpis, wierność ale mierność nie zastąpi wykształcenia i nie spowoduje wzrostu poziomu inteligencji, albo ją się ma, albo nie ma, co widać w materiałach propagandowych przygotowywanych przez tvpis.

jan
jan

trzeba zrobić lustrację w tvp