Kolejna kosztowna zabawka partii rządzącej, czyli Fundusz Patriotyczny

W Piszu doszło do szarpaniny, ktoś podarł mężczyźnie plakat, a potem rzucił w niego jajkiem. Premier nie zareagował poszedł w innym kierunku

Premier Morawiecki ze wszystkich sił wspiera Andrzeja Dudę w walce o prezydenturę. Zachęca seniorów do udziału, uspokajając, że koronawirus już dla nich nie straszny i uderza w nutę patriotyczną, która wśród wyborców Andrzeja Dudy rozdmuchana jest do maksimum. Stąd jego zapowiedź o powstaniu Funduszu Patriotycznego.

 

Jak powiedział w Czarnem (zachodniopomorskie), Fundusz Patriotyczny „(…) będzie wspierał pasjonatów historii i tych, którzy uczestniczą w grupach rekonstrukcyjnych i poszukiwawczych pamiątek i przeszłości” oraz naukowców szerzących patriotyzm w narodzie i budujących „naszą wielką przyszłość”. Pan premier pominął milczeniem kwestię finansowania owego funduszu, nie ma też o nim żadnej informacji na stornie kancelarii premiera.

Czyżby miała to być kolejna, nowa „zabawka” partii rządzącej, którą chce ona oczarować naród? Czyżby miała ona stać się teraz priorytetem, ważniejszym nawet od zgłoszonego przez Andrzeja Dudę z wielkim hukiem pomysłu utworzenia Funduszu Medycznego, który miałby wesprzeć Służbę Zdrowia, znajdującą się w coraz gorszym stanie? A może ma ona zastąpić istniejącą już Polską Fundację Narodową, która okazała się całkowitym niewypałem?

 

Jedno jest pewne, pomysł premiera wzbudza ogromne kontrowersje. Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu pisze, „Mateusz Morawiecki: powołamy fundusz patriotyczny, który będzie służył budowaniu postaw patriotycznych. Urzędnicy będą więc decydować, kto jest patriotą, a kto nie jest. Ja bym po prostu dał wszystko TVP i nie zawracał sobie głowy wybieraniem”.

Również internauci nie pozostawiają suchej nitki na tym pomyśle. „Kolejna furtka do dużych przewałów. Oni już tak mają. Im się należy.”, „Odleciał. Nie chwytajcie sznurka” czy też „Proponuję Mateuszowi powołać Fundusz Funduszowy, z którego będą finansowane inne Fundusze. Trzeba mieć rozmach!”.

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
6 lipca 2020 11:10

A jaka będzie PiSia definicja „postawy patriotycznej”? Absolutne i bezwarunkowe poparcie dla wszystkich działań PiS-u?

Jantar
Jantar
6 lipca 2020 11:18

… i Kościoła 🙂

Janusz
Janusz
6 lipca 2020 13:16

Niezapomniany „Towarzysz Szmaciak” autorstwa Szpotańskiego, chciał tylko skromnie:”gdzieś w plątaninie rur i rurek maleńki zamontować kurek”, te „patrioty” „majom rozmach” jak rzekł Siara. i przekierowują do siebie wylot głównego rurociągu.

Waldemar
Waldemar
7 lipca 2020 11:18

Wyraźne mruganie do konfederatów. Tam są sami patrioci.